(standplaats Breda, Vught, Hoogvliet) Q JobTrack.nl 1 6 I Zaterdag 1 december 2007 PZC Kijk ook op (senior)groepsleider M/V Van fouten kun je leren. In Justitiële Jeugdinrichting Den Hey-Acker krijgen meisjes en jongens met een problematisch verleden daarbij ondersteuning. Stapje voor stapje leren we ze ervaren dat ze niet alleen op de wereld zijn. En wat het betekent om respect voor anderen te hebben. De aan de zorg van onze instelling toevertrouwde jongeren leren zo een maatschappelijk aanvaardbaar bestaan op te bouwen. Veel gebeurt in groepsverband. Zo leren jongeren (ook van elkaar) inzien welke gevolgen hun gedrag heeft voor anderen. Om dit als medewerker te begeleiden moet je stevig in je schoenen staan! Den Hey-Acker is een (grotendeels) gesloten justitiële jeugdinrichting met twee locaties: "De Leij" in Vught en "Ginneken" in Breda. In De Leij hebben we gesloten opvangplaatsen voor jongens en in Ginneken naast opvangplaatsen ook gesloten en besloten behandelplaatsen voor jongens en meisjes. Naast de vaste locaties beheren we binnenkort ook noodcapaciteit voor de opvang van strafrechtelijke jongens binnen daartoe aangepaste gevangenissen in Vught en Hoogvliet. Veiligheid en opvoeding staan binnen de inrichting centraal. Met 23 (plus 8 tijdelijke) leefgroepen zijn we een van de grootste multifunctionele instellingen voor ontspoorde jongeren van 12 t/m 18 jaar. In samenwerking met onze ketenpartners verzorgen we strafrechtelijke en civielrechtelijke vrijheidsbenemende maatregelen voor jongeren uit de regio. Daarnaast hebben we een landelijk aanbod voor zedendaders en groepsongeschikte jongeren. Onze trajecten omvatten (crisis)opvang, diagnostiek, detentie en behandeling, onderwijs, arbeidstoeleiding en nazorg. Uitgangspunt is de methodiek van het competentiemodel. Enerzijds leggen we nadruk op veiligheid en structuur, anderzijds zoeken we naar vergroting van opvoedkundige experimenteer ruimte. Functieomschrijving: Centraal staat jouw verantwoordelijkheid voor de opvoeding, verzorging en begeleiding van jongeren in een leefgroep. Dit alles vindt plaats binnen de methodische kaders van het competentie model en de kaders van verblijfs- en behandelplannen en is gericht op een veilig en verantwoord leefklimaat. Als groepsleider word je geplaatst binnen een team dat bestaat uit circa 9 fte groepsleiding, verbonden aan een leefgroep van 12 jongeren. Met betrekking tot jouw werkzaamheden leg je verantwoording af aan het afdelingshoofd. Inhoudelijke sturing ontvang je van de behandelcoördinator. Je wordt op pedagogisch gebied ondersteund door (collega) senior-groepsleiders, een ortho-pedagoog of psycholoog en voert regelmatig met hen overleg. Daarnaast begeleid je jongeren in (groeps-)begeleidingstrajecten en bied jij ondersteuning in hun straf- en procesgang. Voor enkele jeugdigen fungeer jij als mentor waardoor jij voor hen de spil bent in de organisatie. In een later stadium speel jij, tezamen met Individuele Trajectbegeleiders, waar mogelijk een rol bij werk- leer- en ervaringstrajecten. Vanzelfsprekend alles met als doel het vergroten van kansen voor de doelgroep op een maatschappelijk aanvaardbaar bestaan. Functie-eisen: HBO werk- en denkniveau 1 Minimaal diploma SPW-4 (woonbegeleiding) of een ander relevant niveau 4 MBO-diploma in een sociaal-agogische richting. De voorkeur gaat evenwel uit naar kandidaten met een HBO- diploma in bedoelde richting. Ervaring met het werken in teamverband Goede mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid PC vaardigheden w.o. Word en Excel Kwalitatieve en kwantitatieve vaardigheden met betrekking tot het opstellen van rapportages Sterke affiniteit met de doelgroep, dwz je goed kunnen verplaatsen in de leef- en belevingswereld van deze jongeren en daarop vanuit een professionele instelling kunnen aansluiten Flexibele opstelling ten aanzien van werktijden (onregelmatig; dag- avond- en weekenddiensten; voor enkele afdelingen geldt tevens dat er rekening gehouden moet worden met het draaien van nachtdiensten) Goede fysieke conditie (een test maakt onderdeel uit van de selectieprocedure). Voor de senior groepsleider gelden de volgende aanvullende eisen: Bezit van een relevant HBO diploma 1 Ervaring in twee verschillende disciplines producten in groepswerk in een gesloten of besloten setting Minimaal drie jaar ervaring als groepsleider 1 Kandidaten met een HBO diploma dat niet toegespitst is op het werken binnen een agogisch beroep kunnen in aanmerking komen voor een scholingsplek in combinatie met een verkorte HBO studie die specifiek gericht is op het werken in een gedwongen kader. Competenties: Sensitiviteit Oordeelsvorming Snel schakelen Samenwerken Initiatief Zelfvertrouwen Professionele integriteit Zelfreflectie Arbeidsvoorwaarden Salarisniveau: schaal 7 (senior schaal 8). Aanloopschaal: schaal 6 (senior schaal 7) In de nabije toekomst is ook schaal 9 bereikbaar! Minimum salaris: 1.803,- bruto per maand Maximum salaris: 2.963,- bruto per maand (Het genoemde salaris is gebaseerd op een volledige werkweek.) Dienstverband: Vast na proeftijd van maximaal twee jaar Minimaal aantal uren per week: 24 Maximaal aantal uren per week: 36 Toeslag Onregelmatige Diensten Secundaire arbeidsvoorwaarden conform de voorwaarden Rijksoverheid Bijzonderheden: Den Hey-Acker heeft ongeveer 210 groepsleiders in dienst, van wie jaarlijks 10% intern of extern doorstroomt. Dit betekent dat we minimaal 2 x per maand een vacature hebben. Daarnaast heeft de inrichting recent extra middelen gekregen om de personeelsbezetting en de personele kwaliteit op de groepen op te hogen. Ook de uitbreiding met noodcapaciteit zorgt voor een aantal vacatures. Kandidaten worden op geschiktheid als groepsleider geselecteerd en daarna op basis van een teamprofiel aangeboden aan een specifieke afdeling. Bij sollicitatie dient u uw voorkeur of beperkin gen ten aanzien van standplaats (Breda, Vught of Hoogvliet) en omvang dienstverband duidelijk aan te geven. Groepsleiders zijn in principe inzetbaar binnen alle producten en differentiaties. Kandidaten kunnen desgewenst via een uitzendconstructie op korte termijn starten als groepsleider, waarna de sollicitatieprocedure afgerond kan worden. Informatie: Zie onze website www.heyacker.nl (ook voor andere vacatures). Eventuele vragen kunt u stellen per e-mail: info@heyacker.nl. Wij zullen uw vraag dan z.s.m. beantwoorden. Solliciteren: De voorselectie wordt door ons uitbesteed. Uw schriftelijke sollicitatie vergezeld van een curriculum vitae en pasfoto kunt u richten aan: Kroek en Partners Interim Jeugdzorg T.a.v. Mw. Cynthia Kempe, manager regio West Spaarenwouderstraat 37 2011 AB Haarlem of per e-mail: cynthia@interimjeugdzorg.nl Justitie *jT7B HfYwACk m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46