Zeeland dan één raadsperiode' jacht PvdA schaart zich bij anti-ontpolderfront Terugtocht Centrum voor bekkenbodem www.autovermeulen.nl AFRIKA Kijk voor voordelige vakanties naar Afrika of andere zonnige bestemmingen op www.iiba.nl Méér aanbiedingen in het PRISMA katern PZC Zaterdag 1 december 2007 3 Sabine Verburg: Ambtenaren naar huis sturen moet je alleen in extreme situaties doen. Sven van Rijswijk: Vlissingen mikken op trendy wo ningbouw in het Scheldekwartier. Herman Leiieveldt: In het oude stelsel had het CDA de motie nooit durven steunen. Sjaak van der Linde: Vlissingen heeft met dit project goud in handen. Je vindt de auto die je zoekt bij AutoVermeulenl Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 COMMENTAAR Het kabinet wil in Uruzgan blijven. En het kabinet wil er weg. Dus blijven honderden Nederlandse soldaten nog een paar jaar actief in Afghanistan. En dus kondigt Nederland alvast zijn vertrek in 2010 aan. Met dit onmiskenbare compromis, gaat het kabinet naar de Tweede Kamer. Gezien de Nederlandse politieke verhoudingen maakt de ministerraad een handige manoeuvre. Een middenweg tussen de rechtse harde lijn en het linkse verlangen naar een diplomatiek offensief We blijven de Navo en de Amerikanen nog even trouw. We sturen niet nog meer militairen. En er is dekking voor het miljard aan extra kosten. Er is zelfs wat ruimte voor een Nederlandse militaire missie in Afrika. Binnen de Haagse horizon zal dit compromis wel werken. Maar in Uruzgan bestaat geen middenweg. Daar wordt met de dag duidelijker dat er slechts keuze is tussen voluit en onvoorwaardelijk doorvechten of wegwezen. Het kabinet heeft die keuze niet kunnen maken. Maar als het zijn zin krijgt, heeft het wel wat tijd gekocht. Dat zou gezien het zeer omstreden karakter van de missie en de afnemende steun van de Nederlandse bevolking al heel wat zijn. Tien conclusies debatavond Vlissingen moet doorgaan met het Scheldekwartier. Stoppen is geen optie. De gemeente moet wel scherpere keuzes maken. Binnen het project én tus sen alle projecten die de stad op het lijstje heeft staan. Het is daarbij geen schande om externe deskundigen om advies te vragen. Vlissingen moet meer samenwerken met projectontwikkelaars, al is dat ove rigens geen garantie voor succes. Het is juist goed om tegengeluid te organiseren. Vlissingen moet vooral doorgaan met de goede communicatie met de bevol king zoals dat in het verleden is gebeurd bij het maken van plannen voor het Scheldekwartier. Vlissingen kan best weer vrouwen aan het roer hebben, niet de sekse is be langrijk maar de kwaliteit. Voorzichtig zijn met het wegsturen van ambtenaren. Ondernemers willen vaste aanspreekpunten. Als er nog eens problemen zijn met ambtenaren, beter dossier vormen. En nu moet Vlissingen eensgezind aan de slag aan de slag gaan. BREDA - Amphia ziekenhuis in Bre da lanceert vandaag het bekkenbo- demcentrum: een poli die medi sche hulp aan vrouwen met onge wild urineverlies groepeert. Urolo gen, gynaecologen, bekkenfysio therapeuten en incontinentiever- pleegkundigen werken samen om snel diagnose en behandeling te bewerkstelligen van wat mankeert aan de bekkenbodemspieren. ringend boerenland gejaagd wordt. Daar hebben wij niks over te zeggen en het gebeurt buiten ons om", aldus Simons. Hij noemt de beweringen van de PvdD-werk- groep 'gewoon niet waar'. Meuvels blijft erbij dat zijn lezing klopt. „Ze verdraaien alles, dat doen ze altijd. Ik zeg de waarheid. Wat ik gezien heb, heb ik gezien." In zijn voetspoor is Ossewaarde niet van plan de beschuldigingen aan het adres van Het Zeeuwse Landschap in te trekken. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De PvdA heeft zich nu ook aangesloten bij de Kamermeer derheid die gedwongen ontpolde- ring wil voorkomen. „Er zijn zo veel mensen tegen de ontpolde- ring van de Hedwigepolder", ver klaart PvdA-Kamerlid Roefs. „Als partij moet je luisteren naar wat er onder de bevolking leeft." Vorig jaar stemde de PvdA, samen met D66 en GroenLinks, nog tegen de motie van SGP'er Van der Staaij, waarin onteigening voor ontpolde- ring taboe wordt verklaard. Roefs: „Nu zouden we die motie kunnen steunen." Dat betekent dat het kabinet maan dag een brede Kamermeerderheid tegenover zich vindt die de Schel- deverdragen alleen goedkeurt als daaraan de spijkerharde garantie vastzit dat het niet komt tot ontei gening. Een zonovergoten bestemming Elke week in de zaterdagkrant Prismal Daar moetje naar toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3