1) f f ¥m PZC Zaterdag 1 december 2007 1 M nummer een ren hebben. Maar als je iedere keer als je man langsloopt nog steeds denkt 'mhh, da's een lekker hapje', dan zit het volgens mij nog heel goed." Ze lacht: „En op het moment dat je 's ochtend wakker wordt, naast je kijkt en denkt 'gatverdamme, heb ik dat in mijn bed', dan weet je dat het tijd is om op te stappen. Dat gevoel heb ik nog niet gehad. Ik ben inténs verliefd op die man." In vijfjaar tijd baarde ze drie kinderen. „Als ik in mijn nakie voor de spiegel sta, denk ik wel eens 'goh dat heeft er ooit an ders uitgezien'. Toch vind ik dat ik er nog steeds mag zijn." Helaas, zegt Anouk, is ze daarin een van de weinigen. Ze schreef het nummer Modern World om 'met een knip oog' te ageren tegen de plastische chirurgie- trend. „Of je nu in Los Angeles of in Am sterdam-Zuid loopt, je ziet precies hetzelf de en het is bijna nooit mooi. Als ik op tv zie dat een 14-jarig meisje een boobjob (borstvergroting) neemt en haar moeder haar steunt, begrijp ik daar geen hol van. Dat gaat bij mijn dochter nooit gebeuren." Zelfheeft ze 'geen spuit, geen sneetje, niks' laten zetten. „Dat gaat niet gebeuren ook. Bovendien, ik kan straks toch niet te gen mijn kind zeggen 'doe nou niet' als ik zelf mijn hele lijf heb laten verbouwen?" Ze is een lieve, verzorgende moe der, zegt ze. „Na de geboorte van mijn kinderen ontdekte ik ineens karaktereigenschappen waarvan ik niet wist dat ik ze had. Ik ben bijvoorbeeld een heel ongeduldig type, maar met mijn kinderen heb ik al het ge duld van de wereld." Tegelijkertijd is ze ook consequent, de strenge van de twee. „Van Remon mogen dingen sneller." Overdag past de zangeres op de kinderen. Als ze 's avonds moet optreden of repete ren, let haar man op. Of oma. „Nee niet mijn moeder, die van Remon. Mijn eigen moeder heb ik al jaren niet gezien." De twee raakten gebrouilleerd nadat moe der Teeuwe in 2004 een rechtszaak tegen haar dochter aanspande over het huis dat Anouk voor haar had gekocht en weer wil de verkopen. Anouk ziet geen heil meer in contact. „Mijn moeder heeft absoluut geen moeite gedaan het mooiste deel van mijn leven, mijn kinderen, te zien. Dus ik ben er klaar mee, that's the way it is." Ook de relatie met haar begeleidingsband is passé. Ze ontsloeg de muzikanten na on enigheid over haar nieuwe album. „Ik denk dat ze er heel ziek van zijn geweest dat ze niet op die plaat mochten spelen", aldus Anouk. „Nadat ik ze het resultaat had laten horen, kreeg ik geen reactie. Ach teraf hoorde ik via via dat ze het niks von den. Dat vind ik niet erg, maar dat kun je ook aan mij vertellen, zeker als je elkaar al zes jaar kent. Bovendien: als je het niks vindt, hoe kun je een plaat dan goed live spelen? Dat kan dus niet. Daarom heb ik nu een nieuwe band." Wél lyrisch over haar nieuwe muziek is de Amerikaanse Perez Hilton, een roddeljour nalist die op internet een succesvolle show- bizzwebsite bijhoudt. Hij bestempelde Anouk als 'de Nederlandse Amy Winehou- se'. „Zit ik op die site, zie ik eerst J. Lo, Ka tie Holmes en Tom Cruise en opeens mijn eigen kop. Ik kon het niet geloven, die site krijgt vijf of zes miljoen bezoekers per week! Ook al had-ie gezegd 'wat een shit- plaat', dan was ik nog vereerd geweest." Na haar mislukte avontuur in de VS betwij felt Anouk of er nog wel iemand zit te wachten op een dame van bijna 33 met drie kinderen, die allerlei eisen stelt. Toch zal ze een écht goeie deal nooit laten lo pen. „Na mijn vorige album kreeg ik twee aanbiedingen uit de VS, maar die waren gewoon slecht. Er was veel te weinig geld voor promotie. Ik ga niet de kinderen en de hele rataplan heen en weer sjezen voor iets waarvan ik weet dat het toch nooit gaat lukken. Mijn gezin staat nu op num mer één." Haar kinderen zijn muzikaal, maar Anouk hoopt dat ze later iets anders gaan doen. „Het lijkt me helemaal niet tof als ze tegen onze bekendheid moeten opboksen. Ik hoop dat ze allemaal iets heel saais gaan doen, accountant worden of zo. En dat ze dan na een relaxte werkdag lekker bij moe- kie komen eten." Of er een vierde kind komt? „Het hangt er vanaf hoe deze plaat gaat lopen. Het is ook een beetje hebberig. Ik ben al heel blij dat ik drie gezonde kinderen heb, ik wil het noodlot niet tarten." Een vastomlijnd carrièreplan heeft ze even min, maar één ding weet ze zeker: „Op een gegeven moment staat er een jongere stoot op die haar scheur opentrekt en waar van ik dan denk: nu het is tijd om het stok je over te geven." Erg is dat niet. „Nee joh, ik zie mezelf echt niet tot mijn 50ste Nobody's Wife zingen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39