Nadat rockdiva Anouk Teeuwe (32) in 1997 doorbrak met het vrijgevochten nummer Nobody's Wife, trouwde ze, kreeg kinderen en verhuisde met haar gezin naar Amerika en weer terug. „Mijn gezin staat nu op nummer één." Zaterdag 1 december 2007 PZC ezm op "W" "W" et is vermoeiend om de II hele dag over jezelf te lullen. Maar ach, ik doe dit soort dingen eens in Jl. «JL de paar jaar, dus ik mag niet klagen." Anouk (32) glimlacht even, in een Amster dams hotel, op een steenworp afstand van haar huis. Sinds maart van dit jaar verblijft ze samen met haar echtgenoot Remon Sto- tijn (31) en hun kinderen Benjahmin Kingsley (5), Elijah Jeremiah (4) en Phoe nix Ray (2) weer in Nederland. In 2005 ver huisden ze naar de VS, in de hoop een in ternationale carrière te lanceren en te ont snappen aan de aandacht die het BN'er- schap met zich meebracht. Nu wonen ze in Amsterdam. Süper relaxed, aldus de ge boren Haagse. „Ik had dit tien jaar eerder moeten doen. De mensen hier interesse ren zich geen moer voor mij. Ze vinden zichzelf allemaal erg leuk, het maakt ze geen bal uit dat ik er tussendoor loop." Ze is lui en moet iedere keer een zetje van de platenmaatschappij krijgen voor ze er weer helemaal voor gaat, zegt Anouk over zichzelf Vandaar dat het drie jaar duurde voor haar drievoudig platina album Hotel New York een opvolger kreeg. De titel van haar zevende album heeft eigenlijk 'geen bal' met de plaat te maken. De zangeres: „Toen we na de studio-opna mes in Los Angeles op het punt stonden terug te gaan naar Nederland, had ik nog steeds geen naam voor het album. 'Waar om noem je het niet gewoon Who's Your MommaV, zei Remon toen. Ik vond het meteen leuk, het klinkt catchy, een tikje ar rogant, maar ook grappig." Aanzienlijk meer denkwerk stak ze in de productie van de cd. Voor Who's Your Momma wist Anouk Glen Ballard te strik ken, een gerenommeerde Amerikaanse producer die eerder samenwerkte met Bar- bra Streisand, Michael Jackson en Alanis Morrissette. Het gevolg van hun muzikale samenwerking is een elf nummers tellen de rockplaat met veel soulinvloeden. Good God, de eerste single van het nieuwe al bum, kwam begin november uit en is reeds een hit. Anouk wist het nummer af te troggelen van haar echtgenoot, die het voor zichzelf geschreven had. Stotijn werd bekend met de hiphop/reggaeband Postmen en treedt nu solo op als Postman. „Vanaf het moment dat ik het hem hoorde spelen in onze klei- door Thalia Brandt foto's GPD ne muziekstudio aan huis, wist ik dat ik het moest hebben." Gesmeekt heeft ze, teneinde manlief te overreden. „Ik werd op een gegeven mo ment ook echt kwaad. Uiteindelijk mocht ik een voorlopige versie van het nummer opnemen. Toen Remon die hoorde, was hij om." Stotijn schreef in totaal drie tracks voor Who's Your Momma en fungeerde daar naast als inspiratiebron voor de 'zeer auto biografische' nummers I Don't Wanna Hurt No More en If I Go, beide over een dreigende relatiebreuk. Zo zingt Anouk op Ifl Go: 'If you need a servant go find so meone else' ('als je een dienstmeid wilt, ga dan maar naar iemand anders op zoek'). „Ik denk dat heel veel vrouwen, zeker als ze kinderen hebben, denken: zó, volgens mij ben ik nog de enige die hier in huis wat doet. Die situatie ontstond bij ons." Toen ze het nummer afhad, liet ze het aan haar man horen. „Hij zei meteen: 'Wat een kütnummer!', maar hij wist natuurlijk gelijk hoe het zat. Nu is het een van zijn fa voriete nummers. Wat betekent dat het weer goed gekomen is tussen ons." Anouk zag haar eerste huwelijk stranden en riep ooit niet geschikt te zijn voor lange relaties. Toch is ze alweer bijna acht jaar sa men met Remon Stotijn, waarvan drie jaar getrouwd. „Toen ik hem ontmoette, wist ik meteen: met jóu wil ik kinderen. Ik wist altijd wel dat ik kinderen wilde, maar ik had nooit de goede man erbij." Wederzijds respect houdt hun relatie sterk, zegt ze. „En seksuele aantrekkings kracht is ook héél belangrijk. Dat is de helft van het werk. Natuurlijk doen we het niet meer twee keer per dag nu we kinde- Geboren op 8 april 1975 te Den Haag. Werd in 1994 zonder theoretische kennis aangenomen op het conservato rium, met als vooropleiding mavo-3. Ze kon er niet aarden en stopte na twee jaar met de opleiding. Zong met de band Shotgun Wedding, toen ze Barry Hay van Golden Earring leerde kennen. Schreef met hem en Earringlid George Kooymans het nummer Mood Indigo. De tweede single verscheen op 5 september 1997: Nobody's Wife werd voor Anouk de grote doorbraak. Kort daarna kwam debuut-cd Together Alone uit. Sindsdien verschenen Urban Solitude (1999), dat nummer 1 in de album-toplOO werd, Lost Tracks (2001), Graduated fool (2002), Update en Hotel New York (beide 2004) en onlangs Who's Your Momma, waarvan de single Good God begin novem ber al werd gelanceerd. Getrouwd met Remon Stotijn, zanger van Postmen. Ze hebben samen drie kin deren: de zoons Benjahmin Kingsley (18 april 2002) en Elijah Jeremiah (5 de cember 2003) en dochter Phoenix Ray (3 juni 2005).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38