Op naar Sinterklaas RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE trapsgewijs v7 PZC Zaterdag 1 december 2007 Wandelend met mijn in de wandelwa gen slapende kleindochter van een jaar registreer ik de veranderingen in de Amsterdamse straat waar ik met het oog op het werk veelal verblijf Het huis van Wim Duisenberg zaliger is door zijn weduwe Gretta definitief verlaten. Ik mis de Palestijnse vlag, die daar bij iedere oprisping naar aanleiding van vermeende of werkelijke denigratie van de Pa- lestijnen over het balkon werd geslingerd. Aan de hand van de strijdlustige vlag wist je precies hoe het er met dat gemaltraiteerde land voorstond. Op de hoek van de Stadionweg is een huis leeggeko men, gas en licht zijn afgesneden en een ongeru ste buurvrouw vertelt mij dat ze het maar zorge lijk vindt: „Er zit nu een zwerver in. Wanneer het straks gaat vriezen, stookt hij misschien wel een vuurtje..." Zo zijn er kleine en grote zorgen, maar ik ben al wandelend met mijn jongste kleindochter op dit ogenblik gewoon tevreden. Dat is een mooie ge moedstoestand, uit ervaring weet ik dat het ieder ogenblik kan veranderen... Vol tevredenheid kijk ik ook naar het gezin van mijn een na jongste zoon. Een levendig gezin heeft hij. Zoon van negen is een groot hockeyer in opkomst. Ik mocht laatst aanwezig zijn bij een uit wedstrijd van zijn club, waarbij hij tien (ik zeg tien) ballen uit het doel hield. Hij is een klein man netje, in de hockey-uitrusting gaat hij totaal schuil. Maar hij is watervlug en mept alle vijandelijke bal len uit het doel. Zijn moeder staat aan de zijlijn en moedigt het hele team krachtig aan. Ik vergeet mij zelf en joel lustig mee. 's Avonds mag ik bij ze eten. Mijn kleinzoon hockeyt in de huiskamer gewoon verder met sjoelstenen. Mijn schoondochter zit buitenge woon koelbloedig achter haar laptop en maakt on verstoorbaar sinterklaasgedichten. Haar dochter, mijn kleindochter van dertien komt op hoge hak ken de trap af denderen, om heupwiegend mij dit hippe schoeisel te showen. Hoge hakken...ik slik in dat ik het een beetje jong vind, wat weet ik af van wat meisjes van dertien tegenwoordig hip vin den? Vooral de gestreepte sokken die zij erin draagt komen mij wat wonderlijk voor. Zij be zoekt het lyceum en is vervuld van de actuele sta kingsacties. Haar vader, mijn zoon heeft kritisch commentaar, hetgeen een woeste reactie van zijn dochter oplevert. "Het gaat mij niet om rellen, het gaat mij om rechtvaardigheid!", roept zij bevlogen en stampt op haar hoge hakken de trap weer op, naar haar kamer waar zij met haar vriendinnen en eerste echte vriendje verder communiceert over vervelende vaders en andere interessante zaken. Zij houden mij bij de tijd en scherp, mijn kleinkin deren. De oudste achttien, de jongste één, een breed scala aan interesses en muziekvoorkeur. Ik buig met ze mee, luister aandachtig naar hun bele venissen. Morgen vieren wij met de inmiddels zeer uitgedijde familie plus aanhang ons klassieke sinterklaasfeest bij een zoon. "Ik bouw wel een tri bune!", roept hij optimistisch, "ik weet niet hoe ik ze anders allemaal moet bergen!" Ik bestel tachtig éénhapssauzijzenbroodjes, mijn aandeel aan het feest.. EN nu ga ik vlug mijn sur prise maken, anders kom ik in tijdnood. Ik wens alle lezers een heerlijk avondje, te vieren in de bes te traditie.i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37