'Je moet verder kijken PvdD opent meldpunt voor Fietsenkelder PZC 'Als er tegenwoordig iets fout gaat zegt iedereen gelijk dat het wel aan de communicatie zal liggen' krant 5 weken voor 15 euro! Zeeuwse Landschap ontkent beschuldiging Partij voor de Dieren. 2 Zaterdag 1 december 2007 PZC MAIKEL HARTE Politiek is niets voor mij. De mores die er heerst is er een die mij niet ligt. De laatste tijd wordt duidelijk dat zelfs het liefdesleven van een politieker reden kan zijn voor een debat. Zo bood onlangs een raadslid van de Christenunie in Wageningen haar ontslag aan, omdat zij een lesbische rela tie had en de Nijmeegse PvdA-wethouder Depla overleefde woensdagavond ternauwernood het raadsdebat over zijn ver meende slippertje met een vrouwelijk WD-raadslid in de fiet senkelder van het stódhuis. Ik begrijp niet dat daar zoveel op hef over wordt gemaakt en er zelfs een raadsvergadering aan wordt gewijd. Het zegt toch niets over zijn kwaliteiten? Al thans over zijn kwaliteiten als wethouder. Waarom zou hij moeten opstappen? Mocht het niet omdat ze van de WD was? Krijgt het woord raadslid hierdoor een verkeerde dimen sie? Of was het de locatie?: de fietsenkelder van het stadhuis. Ik ben eigenlijk wel nieuwsgie rig naar die fietsenkelder. Ik weet nog van mijn middelbare schooltijd dat een fietsenkelder een uitstekende plaats kon zijn voor de eerste stappen op het pad der liefde, maar dat ander zijds de wind, de kille behuizing en gebrek aan privacy, meest al een vroegtijdig einde van mijn wilde plannen inluidden. In de fietsenkelder van het Nijmeegse stadhuis kennelijk niet. Zou deze dan volledig afgesloten zijn?, hangt er sfeerverlich ting? Is er een knuffelmuur? Ik stel het me zo voor. Deze fiet senkelder zou verplicht moeten worden bij alle plekken waar politiek bedreven wordt. In Vlissingen zouden ze binnen no-ti- me een nieuwe coalitie hebben, in Sluis zouden problemen nooit zo hoog zijn opgelopen en zo'n fietsenkelder zou zelfs Walen en Vlamingen dichter bij elkaar kunnen brengen. Weg met de politiek in de achterkamertjes, op naar de fietsenkel der! 'Vlissingen zou binnen no-time een nieuwe coalitie hebben' COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060, E-mail pzcfamilieberichten@wegenerdagbladen.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Harry van Waveren: Vlissingen is een beetje bonkig, een beetje stoer, een arbeidersstad. Ben de Reu: Heb hoop voor de toekomst men sen. Jaap Ventevogel: Het gaat hier niet om een grote nieuwbouwwijk in de wei. Het was nog zo gezegd: vanavond gaan we vooruitkijken. Vlissingen hoe verder heette het PZC- debat. Toch keek iedereen in de achteruitkijkspiegel. door Wendy van den Hurk Het grijze gehalte was hoog. Dat wel. Maar de zaal zat goed gevuld. Zo'n tweehonderd Vlis- singers kropen gisteravond in het pluche van het Arsenaaltheater om te luisteren naar het debat naar aanleiding van de crisis rond het Scheldekwartier. Wat nou het moest wel misgaan met een vrouwenbestuur? Daar heeft het niks mee te maken, stel de Sabine Verburg. Kwaliteit, daar gaat het om. Gedeputeerde Harry van Waveren knikte instemmend. „Het zit hem in het type mensen." Nee, verbeterde een dame in de zaal, wat nou vrouwenbestuur? „Ik begrijp deze hele stelling niet. Ik dacht dat we die tijd wel had den gehad." En de toon was gezet. Tweede stel ling: is Vlissingen niet een maatje te klein voor zo'n megaproject? laap Ventevogel had liever gezien dat de gemeente de touwtjes niet in handen had gehouden. Daar had Herman Lelieveldt zo zijn be denkingen bij. „Je kunt ook te veel uit handen geven en het overzicht verliezen." Bovendien, zei Sjaak van der Linde, doet een projectont wikkelaar het niet automatisch be ter. „De private sector maakt ook fouten. De gemeente heeft ook het niet geringe Sloegebied ontwik keld. Dit project is zo groot dat zelfs Amsterdam ervan zou schrik ken." Daar was de communicatie-expert aan het woord. Zat het eigenlijk wel goed met die communicatie? „Dat weet ik niet. Maar als er te genwoordig iets fout gaat zegt ie dereen gelijk dat het wel aan de communicatie zal liggen. Wat de fout ook is. In dit geval heeft de he le stad zich op het project gestort. Ik heb wel eens gedacht dat het project is over-gecommuniceerd." Dat beaamde iemand uit de zaal. „De stadsdebatten was zeer, zeer geslaagd. Daar werd geluisterd én gecommuniceerd." Buitengewoon positief noemde Jaap Ventevogel die sessies. „Alles wat Frans van de Velde en ik van het Toeristisch Ontwikkelingsbedrijf hebben inge bracht, zagen we terug in de plan nen." king, maar ook de private par tijen." Het geheugen van die laat ste groep is langer dan dat van het openbaar bestuur, concludeerde Sven van Rijswijk. Het bestuur wisselt immers. „En bij een lang project is het prettig als het geheu gen blijft zitten." De naar huis ge stuurde ambtenaren, hoe is daar mee omgegaan? Niet goed, von den de deskundigen. Sabine Ver burg: „In het bedrijfsleven worden ook wel eens mensen naar huis ge stuurd, maar dat staat niet gelijk in de krant. Zoiets moet je in een ui terste situatie doen. Zeker als open baar bestuur zijnde. Ik zou het nooit adviseren." Een wel heel zwaar middel, noem de Harry van Waveren dat. Hij her innerde aan de ochtend, dat hij De gemeente luisterde dus wel de gelijk naar de derden. Maar dat moet ook wel met zo'n groot pro ject, sprak voormalig oer-raadslid Jan Lust van de WD. „Hoe kun je zoiets als simpel raadslid overzien? Daar heb je wel externe deskundi gen voor nodig." Gedeputeerde Van Waveren heeft ze anders weinig gehoord, de men sen met een ander geluid. „De mensen met een serieus andere vi sie die ik laatste twee jaar tegen over me heb gehad, kan ik op één hand tellen. Tegengeluid moet je organiseren. De raad, de bevol- het hoorde. „Ik dacht, wat moet daar zijn gebeurd? Ik heb gelijk ge beld: hoeveel geld hebben die amb tenaren achterover gedrukt?" Dat doe je niet, vond ook Sjaak van der Linde. „Kennis ligt bij ambtenaren en kennis is macht." En toen mocht het publiek. Dóór gaan, vond zij. En hou het vooral maritiem. Maar, waarschuwde Ben de Reu, het kan niet allemaal. „Je moet verder kijken dan één raadsperiode. Als al die mensen in Vlissingen komen wonen, moet er ook werkgelegenheid komen." En blijft er dan nog geld over voor an dere dingen in stad, wilde nog ie mand weten. De avond was er een van voorzich tigheid. Behalve bij meneer Dert. Die zag het allemaal heel rooskleu rig in. „Vanwaar al die schroom om 1800 woningen? Het moet toch lukken om westerlingen hier heen te halen? Verzilver de vergrij zing!" Tijd voor een tweede debat. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar; PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Rinus Antonisse GOES - De werkgroep Zeeland van de Parij voor de Dieren (PvdD) opent een meldpunt waar mensen jachtincidenten kunnen melden. Coördinator Rob Ossewaarde ver wacht dat met de nadering van de kerstdagen meer 'hobbyjagers' op pad gaan om wild te bemachtigen. Het meldpunt heeft een tijdelijk karakter. Aanleiding voor de op richting is een tip van partijlid André Meuvels uit Vlissingen. Die beweert dat vorige week in het na tuurgebied Sint-Laurens Weihoek van stichting Het Zeeuwse Land schap twee grauwe ganzen zijn ge schoten. Volgens Meuvels door een medewerker van HZL en een jager, beiden met hagelgeweren. De PvdD-werkgroep heeft de stich ting om opheldering gevraagd. Os sewaarde vindt dat Het Zeeuwse Landschap geen jacht mag toe staan in hun natuurgebieden, laat staan eraan meewerken. Districtshoofd Huibert Simons van HZL ontkent dat er in de Wei- hoek is gejaagd en zeker niet door iemand van de stichting. Er wor- den daar wel uit oogpunt van be heer en het voorkomen van land- bouwschade ontsnapte boeren- en parkganzen geschoten, maar dat gebeurt buiten het overwintersei- zoen van de wilde ganzen. „Wat er mogelijk is, is dat op om-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2