f X ~Vr<c In 2016 overal per km betalen mmwj 0 Vanaf vandaag: vier speciale bijlages bij de krant op zaterdag Commissie dreigt met strafmaatregelen als natuurherstel uitblijft. Heffing voor vrachtwagens wordt al in 2011 ingevoerd. 1S3 8 B9HH Leer Chinees! Zie www.ebc.nl Bel 0164-265679 www.adhd.nu Nederland blijft tot 2010 in Uruzgan Kamer van Koophandel Flinke loonstijging wil naar Vlissingen werknemers zorgsector Word ook abonnee! 1 IMS I 1 Burgemeester Middelburg brengt verzoeningsbezoek aan scholieren HET WEER: Veel zon ,^10° Zaterdag 1 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 284 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl EU eist ontpoldering door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De Europese Commis sie dreigt Nederland met strafmaat regelen als rond de Westerschelde geen ontpoldering plaatsvindt. Dat blijkt uit een ongebruikelijk harde brief die deze week is ver stuurd door het Directoraat-Gene raal Milieuzaken in Brussel. Een woordvoerster van het minis terie van Landbouw en Natuur be vestigt dat de brief is ontvangen, maar wil er niet op reageren. De Europese Commissie vindt dat Nederland treuzelt met de natuur compensatie voor de vorige verdie ping van de Westerschelde. Eerder is Nederland daarvoor in gebreke gesteld. Dat betekent dat Europa een procedure was begonnen bij het Europese Hof in Straatsburg. Die had een fikse boete kunnen opleggen. Twee jaar geleden werd de inbreukzaak tegen Nederland geseponeerd. De Commissie was namelijk gerustgesteld door de af spraken over het natuurherstel in de Westerschelde zoals Nederland en Vlaanderen die hebben vastge legd in de Scheldeverdragen. Maan dag moeten die worden goedge keurd door de Tweede Kamer. Omdat een Kamermeerderheid grote moeite heeft met de daarin opgenomen ontpoldering van de Hedwigepolder en de uitbreiding - ook door ontpoldering - van 't Zwin, komt het door Europa ge wenste natuurherstel in gevaar. „De Commissie wil met deze brief haar grote bezorgdheid uiten over de voortgang van de natuurcom pensatie en over de negatieve sig nalen met betrekking tot de toe komstige natuurontwikkeling in het kader van de Ontwikkelings- schets Schelde 2010." Uit berichtge ving over de Scheldeverdragen maakt de Europese Commissie op Nederland heeft een keiharde brief ontvangen van de Europese Commissie waarin wordt ge dreigd met strafmaatregelen als er niet wordt ontpolderd. dat het 'beoogde natuurherstel in Nederland op grote weerstand stuit'. Daardoor komt een integrale aan pak van de Westerschelde - waar bij veiligheid, toegankelijkheid en natuurlijkheid van de zee-arm te gelijkertijd worden geregeld - vol gens de Europese Commissie 'on der druk te staan'. De Commissie neemt dit 'zeer ernstig' en waar schuwt voor een 'heropening van de inbreukprocedure tegen Neder land'. De brief bevestigt dus dat ontpol dering wel degelijk moet van Euro pa. Pagina 3: PvdA schaart zich bij an- ti-ontpolderfront Spectrum: Maandag (ont)polderdag DEN HAAG - De kilometerheffmg moet in 2016 volledig zijn inge voerd. In dat jaar betalen alle weg gebruikers per gereden kilometer. Dat zei premier Balkenende giste ren. Het kabinet heeft besloten dat de invoering van de heffing in 2011 begint voor vrachtwagens. In 2012 wordt een begin gemaakt met kilo- meterbeprijzing bij automobilis ten. Dat gebeurt gefaseerd en moet dus in 2016 leiden tot een landelij ke invoering. Minister Eurlings zei gisteren dat de 'principes van draagvlak en eer lijkheid keihard overeind staan'. Dat houdt in dat de bestaande mo torrijtuigenbelasting verdwijnt en de aanschafbelasting voor een groot deel. pagina 5: heffing vanaf 2011 EU maant Nederland terecht te ontpolderen reageer op www.pzc.nl Woningcorporaties smijten met geld huurders eens 84% gneens 16% aantal reacties: 309 Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39; 42 en 43; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9, 11 en 13; Redactie Reactie: 16; Meningen: 17; Buitengebied: 19 t/m 21; Beurs: 23; Economie: 24 en 25; Weer; 26; Strips: 27; Agen da: 41; Cultuur: 45; Sport: 47 t/m 53; Bijlagen Spectrum, Reizen, Wo nen en Media, met daarin Televisie: 60 t/m 63. MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar beantwoordt op het schoolplein van de CSW in Middelburg vragen van leerlingen over het om streden politieoptreden van vorige week vrijdag. Schouwenaar bezocht gisteren ook het Nehalen- nia om nogmaals zijn excuses aan te bieden en uitleg te geven. Op de demonstratie van middel bare scholieren in Amsterdam kwamen naar 15.000 jongeren af. De belangstelling voor de ma nifestatie vanuit Zeeland was beperkt, pagina 5: jammer van dat vuurwerk katern zeeland: Zeeuwse scholieren naar Amsterdam ADHD en goede voornemens voor 2008? Spring voor 'i febr uari over naar een zorgverzekeraar die je medicijnen wel volledig vergoedt! mA DEN HAAG - Nederland handhaaft tot eind 2010 1300 militairen in de Afghaanse provincie Uruzgan. Daartoe besloot het kabinet giste ren. CDA, PvdA, Christenunie en SGP zijn het daar mee eens. pagina 3: commentaar pagina 6: enkele doden In Uruzgan geen bezwaar VLISSINGEN - De Kamer van Koop handel in Zeeland wil Middelburg verruilen Voor Vlissingen. Vlissin gen biedt de Kamer van Koophan del voor één euro bouwgrond aan. De bouwgrond in Middelburg zou de KvK 750.000 euro kosten. pagina 35: KvK keert Middelburg de rug toe RIJSWIJK - Werknemers in de thuis zorg en verzorgings- en verpleeg huizen krijgen een flinke loonsver hoging. Dat is het gevolg van het principeakkoord over een nieuwe cao. De werknemers krijgen er met terugwerkende kracht per 1 ja nuari 2007 2,25 procent bij en per 1 januari 2008 3,25 procent. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800- 0231 231 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1