media Met stoffelijke resten bij een signeersessie :o; in het kort 51 Kathy Reichs is forensisch antropoloog, thrillerauteur en producent van de succesvolle tv-serie Bones. Monique Brandt ging op zoek naar sporen. fff ]SLi media@wegener.nl 024-3650570 PZC Zaterdag 1 december 2007 Floortje Dessing: Ik betwijfel of deze reis naar Bhutan reiskriebels opwekt." foto David van Dam Joop Daalmeijer nieuwe directeur van de NPS Joop Daalmeijer (61) wordt met in gang van 1 januari 2008 de nieuwe directeur van de NPS. Daalmeijer maakte in 1972 de overstap van de schrijvende journalistiek naar de om roep. Hij werkte onder meer bij de VARA en Canal+. In 1998 werd hij netcoördinator van Nederland 1 en in 2000 van Nederland 2. In 2005 werd hij hoofdredacteur van de We reldomroep. Ook is hij programma leider van BVN. Dat blijft hij doen. Tros lanceert 'youtube' voor tweelingen: twinzztube Tweelingen die willen meedoen aan het nieuwe programma Twinzz kun nen zichzelf al in de kijker spelen op www.twinzztube.nl. In het televisie programma Twinzz, dat in maart 2008 door de Tros uitgezonden zal worden, gaat platenproducent Ferdi Bolland op zoek naar drie getalen teerde eeneiige tweelingen die sa men de popband Twinzz moeten gaan vormen. De audities worden la ter deze maand gehouden. Kinderen van BN-ers op de schaats voor het goede doel Zes kinderen van BN-ers binden op 28 december de kunstschaatsen on der om geld in te zamelen voor het Nelson Mandela Kinderfonds. Ze doen dat voor het SBS-programma Kinderen Dansen op het Ijs. De schaatsende kinderen zijn: Nicky Vergeer (14), Dré Hazes (13), Ghilai- ne Starreveld (5), Didier Froger (10), Christian Bauer (6) en Sherilyn Lekatompessy (12 jaar en oud-deel neemster aan So You Wannabe a Pop star). Ze heeft nog altijd die ene doos met dat kin derskeletje in een kast in haar laboratorium staan. Het zijn de over blijfselen van een kind van een jaar of zes dat met geweld om het leven is gebracht, een lijkje dat nooit is opgeëist door ouders of verzorgers. Die doos staat er al een jaar of tien en Kathy Reichs, succes vol forensisch antropoloog en thril lerauteur, hoopt nog altijd dat ze het kind ooit een naam kan geven. Het laat haar maar niet los. Reichs is, ondanks een sabbatical die al ne gen jaar duurt, nog steeds aan de universiteit van North Carolina ver bonden als bijzonder hoogleraar en is directeur van het forensisch lab in Quebec, Canada. In de tijd die haar rest, schrijft ze aan haar succesvolle thrillerserie rond foren sisch antropologe Temperance Brennan. Haar verschillende activi teiten lopen nog al eens door el kaar heen. Zo stond er tijdens een signeersessie opeens een lijkschou wer voor haar neus met de stoffelij ke resten van een oude man bij zich. Ze wilde een second opinion. Reichs' werkelijkheid is vaak zo bi zar dat je het zelf niet verzonnen zou krijgen. Niet vreemd dus dat ze sinds een tijdje ook werkt als te levisieproducer. De serie Bones, op woensdagavond te zien bij RTL 4, is gebaseerd op haar boeken. k\ Kathy Reichs Als producer overlegt Reichs inten sief met de negen schrijvers om de wetenschappelijke feiten die in de serie aan bod komen zo realistisch mogelijk te houden. Ook hoofdrol speelster Emily Deschanel hecht aan regelmatige ontmoetingen met de vrouw die zij speelt. Zo hoopt Reichs enige greep te houden op Bones. „Het moet allemaal klop pen." Series als CSI, waarin binnen twintig minuten DNA-uitslagen binnenkomen, verafschuwt ze dan ook. „Invloed op de productie hou den, dat was mijn belangrijkste voorwaarde bij de onderhandelin gen destijds. Ik wilde mijn persona ge Temperance namelijk niet zon der meer 'uitleveren' aan Hol lywood", zegt de auteur, voor pro motie van haar laatste boek Tot stof vergaan even in Amsterdam. Behalve de ultramoderne appara tuur in het lab van de tv-versie, die haar eigen budget miljoenen dol lars te boven gaat, kloppen de fei ten in Bones. „Alles wat je ziet, is in principe mogelijk. Ik ben blij met het resultaat. Aardig is dat de serie zich vooral toespitst op het verschil in aanpak van de misdaad bestrijding door de wetenschappe lijk denkende Tempe en politie man Seeley Booth, die afgaat op zijn instinct. Er zit ook veel humor in, gelukkig." Reichs schrijversloopbaan startte in de jaren negentig. „Ik had een collega die goedkope romannetjes schreef. Ze waren behoorlijk slecht, en dus dacht ik: dat moet ik beter kunnen." Déja dead werd meteen een internationale bestsel ler, evenals de negen boeken die volgden. Het elfde boek is bijna klaar. Elk boek is gebaseerd op the matiek die ze in haar praktijk te genkomt. Haar boek in wording gaat bijvoorbeeld over volksreligies als wicca, santeria en voodoo. „Elk jaar krijg ik wel een schedel of een lijk in mijn praktijk dat duidelijk is gebruikt voor dit soort praktijken. Vind ik sporen van kippenbloed, dan weet ik tegenwoordig genoeg." 5l Bones, elke woensdag RTL 4, 21.30 uur; Kathy Reichs - Tot stof vergaan, uitgeverij De Boe kerij, 18,95 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 149