Zeeland Sluis wil niet meer growshops Franse chansons en lalalaliedjes Minister vindt schadevergoeding na kokkeluitspraak niet nodig ])e 1 [)Ct H Uk 1$eook0elitiq Gemeentebestuur vindt drie van deze winkels genoeg. Gesprek commissies Leger des Heils krijgt over WCT is geschrapt kwaliteitskeurmerk PZC Zaterdag 1 december 2007 I 37 door Frank van Cooten SLUIS - Het dagelijks gemeentebe stuur van Sluis wil het aantal smart-, head- en growshops beper ken. Er zijn er nu drie en dat vindt het college genoeg. Het college geeft hiermee gehoor aan de wens van het districtsdrie- hoeksoverleg (officier van justitie, burgemeester en politiechef), paal en perk te stellen aan deze win kels. De groei van het aantal shops was aanleiding om de beheersbaar heid ter discussie te stellen. In smartshops worden onder meer smartdrugs als paddo's ver kocht, een beheerder van een growshop handelt onder meer in zaden, plantjes en gereedschappen voor de teelt van weed en een headshop is een winkel in drugsar tikelen. Om het aantal shops en de maat schappelijke effecten daarvan voor de toekomst beheersbaar te maken is vanuit het districtsdriehoekso- verleg op aangedrongen om een maximaal aantal aan een vergun ning te binden. Het college stelt de De exploitanten van de drie growshops in de gemeente Sluis kunnen een vergunning krijgen. Het gemeentebestuur staat meer shops niet toe. raad voor dat in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) te regelen. Hiermee wordt voorko men dat andere ondernemers een dergelijke shop willen beginnen. Het rapport 'Preventieve doorlich ting Cannabissector' en de pilot- studie 'Zicht op de Cannabissec tor' van de Minister van Justitie concluderen dat de rol van deze shops in de cannabisbranche steeds belangrijker wordt. Tot voor kort waren er weinig ge meenten die deze shops in een APV-vergunningstelsel hadden ge regeld. Belangrijke reden hiervoor was dat de juridische houdbaarheid van een dergelijk vergunningstelsel twijfelachtig werd geacht. De vraag of een dergelijk stelsel juri disch houdbaar is, is inmiddels door de rechtbank in Roermond bevestigend beantwoord. Het Sluise college vindt drie shops dus genoeg. De exploitanten wor den na het genomen raadsbesluit in de gelegenheid gesteld binnen twee maanden een vergunning aan te vragen. Een gedoogde koffieshop is in Hulst en Sluis nog steeds taboe. De afgelopen jaren is dit beleid door deelname in het drugsover- lastproject 'Houdgreep' en het on dertekenen van het convenant 'Ontmanteld' versterkt. De raadscommissie Algemeen Be stuur praat 12 december over dit voorstel. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Minister Verburg (CDA, Landbouw en Natuur) is niet van plan de Faunabescher ming schadeloos te stellen naar aanleiding van een uitspraak van de Raad van State over de kokkel visserij. Dat antwoordt zij op vra gen van de Partij voor de Dieren. De Raad van State stelde onlangs vast dat vorig jaar ten onrechte een vergunning is verleend voor kokkelvisserij in de Oosterschelde. Daarmee kreeg de Faunabescher ming gelijk. Die moet dan ook schadeloos worden gesteld voor het voeren van de procedure, vindt de PvdD. Verburg wijst erop dat ze dan aan het verkeerde adres zijn. Alleen een rechter kan een partij veroordelen tot het betalen van proceskosten of zorgen dat de kosten worden vergoed. Dat is bij deze uitspraak niet anders. De PvdD wil ook weten wat Ver burg doet om de natuur in de Oos terschelde te compenseren nu blijkt dat vorig jaar ten onrechte twee maanden op kokkels is ge vist. Volgens Verburg is nog niet definitief vastgesteld dat de vergun ning ten onrechte is afgegeven. Daarover wil ze de Faunabescher ming en de Producentenorganisa tie Kokkelvisserij opnieuw horen. Bovendien heeft de Raad van Sta te niet aangegeven dat er sprake zou zijn van schade. MIDDELBURG - De gezamenlijke ver gadering van de Statencommissies Ruimte, Ecologie en Water en Eco nomie en Mobiliteit over de Wes- terschelde Container Terminal (op 3 december) gaat niet door. Bedoe ling is de voorstellen van het dage lijks provinciebestuur nu te bespre ken in de gewone Statenvergade- jig van vrijdag 7 december, aan- 09.30 uur in de Abdij te Mid- Burg. TERNEUZEN - De Centra voor Wo nen, Zorg en Welzijn Zuid-West Nederland van het Leger des Heils hebben een kwaliteitskeurmerk ge kregen. Onder de centra vallen de vestigingen in Terneuzen en Vogel waarde (laagdrempelige opvang, 24-uurs opvang en beschermde woonvorm). Het keurmerk toont aan dat het Le ger des Heils werkt volgens kwali teitsnormen. De kroonluchters geven De Linde een aparte uitstraling. foto Peter Nicolai Redacteuren Edith Ram akers en Raymond de Frel besteden deze maand in deze restau rantrubriek aandacht aan hotel-restaurants. Raymond ging naar ho tel De Linde in Klooster- zande. Je kan er geen peil op trek ken, zegt medewerkster Mandy van hotel-restau rant De Linde deze zondagavond enigszins ver ontschuldigend. We hebben ons net genesteld aan een tafeltje in de hoek van het eetgedeelte van De Linde. Op elk tafeltje brandt een kaarsje, maar we zijn en blijven vanavond helemaal al leen. „Gisteren zat het hier nog vol", zegt Man dy. Het is vanavond drukker aan de andere kant van de entree. In het café-gedeelte klinkt gezellig heid, met name gemaakt door leden van de plaatselijke voetbalclub Hontenisse. Waar wij het doen met Franse chansons, is het 'lalala'ge- halte tien meter verderop niet van de lucht. En bij het verlaten van het café schroomt een van de voetballers er niet voor om een flinke boer te laten, waarna zijn vrouw of vriendin ons ziet zitten en er maar snel een veront schuldigend 'smakelijk eten' aan toevoegt. Dat gedrag hebben uitba ters Karin Hamelink en Wilbey Lion natuurlijk niet in de hand, maar het is toch storend. Wellicht dat de deur dicht doen soe laas zou bieden, maar ik snap eigenlijk ook wel dat dit niet wordt gedaan. In dat geval zouden we echt helemaal alleen zitten, afge sloten van alles en ieder een. Overigens zorgt het warme interieur er voor dat we niet het gevoel heb ben de enige eters te zijn. Mijn tafelgenote laat als voorgerecht een carpaccio van ossenhaas met pesto, pijnboompitjes, bosui en twee zongedroogde to maatjes (9,50 euro) aanruk- Prijs-kwaliteit: 1/2 Entourage: 1 /2 Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: een eetzaal die wordt gedomineerd door prachtige kroonluchters. Over het interieur is on miskenbaar nagedacht. Conclusie: Het restaurantgedeelte van De Linde heeft een klasse-uitstraling, maar het geluid vanuit het café haalt die deze avond wat onderuit. Neemt niet weg dat we lekker hebben gege ten. ken. Ze eet het flinterdun ne vlees met smaak op. Ik ga voor een wildmenu (35 euro), waarbij ik uit drie voor-, drie hoofd- en drie nagerechten mag kiezen. Eerst kies ik voor een kwarteltje, dat is gevuld met gevogelte en appel en wordt omringd door rode ui, een kwarteleitje, sla en pijnboompitjes. Het zachte kwarteltje baadt in een milde portjus. Degelijk voorgerecht, goede starter voor mijn trio van haas, hert en wild zwijn. Het stukje haas is zoals het hoort: krach tig van smaak. De hertenbiefstuk mag er met een pepersausje best zijn, het wildzwijn legt het tegen zijn twee buurmannen af Niet dat het zwijntje smakeloos is overigens. De bijgeleverde herfstgarnituur (spruitjes, wit lof, een taartje van rode kool en twee aardappel- kroketjes) maken het hoofdgerecht tot echte winterse kost. Mijn tafelgenote laat haar mes moeiteloos door een flinke tournedos met gek- arameliseerde sjalotten (23,50 euro), ondanks dat er geen kartels aanzitten. Haar vlees is lekker, maar het middelste gedeel te is echt nog te rauw om op te eten. Pas dan beseft ze dat haar ook niet is ge vraagd hoe het vlees moest worden gebakken. Ze eet haar nagerecht, een crème brülee met peper koek en kaneelijs (hoorde eigenlijk bij mijn wildme nu) met veel meer smaak op. Mijn drie stukken brie met walnoten, balsamicos- troop en geroosterd rozij nenbrood (8 euro) zijn meer dan een stevige en prima afsluiter. Kijk voor eerder afleveringen op www.pzc.nl/smaakvan onvoldoende matig voldoende 'A' A A' A goed uitstekend Hotel De Linde, Hulsterweg 47, Kloosterzande. Tel: 0114-681320. www.hoteldelin- de.com. Dagelijks open van u.30 tot 21.00 uur. Pinnen: ja. Rokersvrij: nee. Rolstoe lers: Slapen is problematisch, er is geen lift naar de eerste etage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 125