Zeeland Kritiek op plan kabeltax in Hulst ir Promotie parkeerschijf door Hulster middenstand gestart Louis Hemelaar Zonnewijzer voor school in Sint-Jansteen 33 'Bedrijven zullen belasting door gaan berekenen aan klant'. **ÉËfc, Genieten met al uw zintuigen De Zeeuwlander landt in stadshart Kerstmarkt in Kloosterzande Oliebolienactie fanfare in Clinge Wandelexcursie door Braakmangebied Demonstratie linedance in Hulst TE HUUR: PZC Zaterdag 1 december 2007 door Sheila van Doorsselaer HULST - Het CDA en Groot Honte- nisse in de gemeente Hulst heb ben zo hun bedenkingen over de invoering van belastingen op on dergrondse leidingen en kabels (precario) van (nuts)bedrijven. De fracties vrezen dat de bedrijven deze belasting gaan doorbereke nen aan de klanten, dus de bur gers, en dat op deze manier de in woners van de gemeente Hulst de dupe worden. Ook zijn ze sceptisch omdat de kosten en de baten voor het hef fen van precario nog niet bekend zijn. De invoering van precariobelas- ting komt uit de koker van Progres sief Hulst en is overgenomen door burgemeester en wethouders. Vanaf volgend jaar wil het college (nuts)bedrijven anderhalve euro per strekkende meter ondergrond se kabel of buis laten betalen. De extra inkomsten die dit gene reert, moet de pijn van de negen ton rijkskorting op het WMO-bud- get wat verzachten. Daarnaast dekt Het CDA en Groot Hontenisse in de gemeenteraad van Hulst heb ben moeite met het voornemen van het college om belasting te heffen op kabels en leidingen. Hulst zich op deze manier in te gen een andere financiële tegenval ler; als het Rijk besluit dat de pre- cariobelasting wordt afgeschaft, worden gemeenten die hierdoor inkomsten zullen missen, gecom penseerd. Gemeenten die nooit precario hebben geheven, krijgen dus geen geld. Luc Mangnus van Groot Hontenis se wil samen met CDA'er Adrie Totté eerst weten hoe de kosten zich verhouden met de baten. „Als de inkomsten niet noemens waardig zijn, laat dan maar", aldus Mangnus bij de bespreking van het belastingvoorstel in de vergade ring van de gemeentelijke advies commissie Middelen. Wethouder Frans de Vries wacht nog op de resultaten van een quick-scan die wat meer duidelijk heid moet geven over de inkom sten voor de gemeente. Inmiddels zijn er al tien bedrijven bekend die ondergrondse kabels en buizen in Hulsterse bodem heb ben liggen. De Vries is er niet zo bang voor dat die bedrijven de Hulster precario gaan doorbereke nen aan hun klanten. „Voor landelijk opererende bedrij ven is onze heffing peanuts. En als ze de kosten al doorberekenen, dan hebben ze dat ook gedaan na dat andere Nederlandse gemeen ten precario oplegden, dus betalen onze burgers allang mee. Het zijn alleen die andere gemeenten die hiervan profiteren." HULST - De ondernemersvereni ging Hulst Vestingstad promoot de aanschaf van de parkeerschijf waarmee in de binnenstad van Hulst gratis kan worden gepar keerd. Iedereen die tot 31 decem ber bij de gemeente een parkeer schijf koopt, krijgt een boekje met voor 75 euro aan kortingsbonnen. Het eerste bonnenboekje is giste rochtend uitgereikt op het stads kantoor in Hulst. De actie geldt niet alleen voor mensen die de par keerschijf nog moeten aanschaf fen. Iedereen die dit jaar zo'n kaart heeft gekocht, kan het voordeel- bonnenboekje alsnog komen afha len op het stadskantoor. BANG OLUFSEN - - Kom zaterdag met al uw zintuigen genieten van de mooiste beeld- en geluidsapparatuur in ons geheel aangepaste interieur! Ail Ears introduceert zaterdag een revolutie in hooroplossingen. In de ontvangsthal kunt u genieten van de bloem5ierkunst van Jaap Wisse en van een wijnproeverij verzorgd door Adventure Wine Trading, www.binnenuit.nl HERENMODE DOMBURG Botticelli Bikkembergs For All Mankind Genti 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Gentiluomo Hans Ubbink Hugo Boss Humberto Just Cavalli Thomas Burberry Valentino R.E.D. Versace door Raymond de Frel TERNEUZEN - In de binnenstad van Temeuzen landt over twee weken een maanman. De astronaut, de Zeeuwlander genaamd, heeft oud-Terneuzen in het vizier om verder te verfraaien met graffiti's. De Terneuzense kunstenares Ka ren van de Kerkhoven legt op dit moment de laatste hand aan haar eerste paneel, dat binnenkort de muur van tweedehandswinkel De Habbekrats zal sieren. Van den Kerkhoven en Douwe van der Meer, voorvechter van het behoud van de oude binnenstad, haalden een foefje uit. De gemeente Ter- KLOOSTERZANDE - Ondernemers aan het Hof te Zandeplein houden zondag 16 december voor de vijfde maal een kerstmarkt op en om het plein. Er staan heel wat kramen, er is live muziek, een levende kerst stal met rendieren, lekker eten en drinken en activiteiten voor kinde ren. CLINGE - Fanfare Weldoen door Vermaak houdt vandaag in Clinge de jaarlijkse oliebollenactie. Vanaf 10 uur gaan de vrijwilligers voor de vereniging op pad om huis-aan-huis in Clinge oliebollen te verkopen. De opbrengst komt ten goede aan de verenigingskas. w >-< Witte Paardstraat 3 1 I 4461 AC Goes (Holland) Telefoon 0113 - 21 27 29 M mniimmi m HARRY HUTJENS INFO@HUTJENSEDELSMEDERIJ.COM WWW.HUTJENSEDELSMEDERIJ.COM SINT-JANSTEEN - Basisschool Inghe- losenberghe in Sint-Jansteen is de eerste school in Zeeland die be loond is voor de aandacht die zij schenkt aan het belang van duur zaamheid. Inghelosenberghe werkt mee aan Zeeuwse projecten op dat gebied. De school kreeg gis teren voor haar inspanningen in het project Zon op School een bronzen zonnewijzer cadeau. Naast de zonnewijzer was er van de gemeente Hulst ook een com- postvat. Dat werd overhandigd door wethouder Clen de Kraker. De feestelijke uitreiking van de zonnewijzer was voor de kleuters van de school omlijst met een the mamiddag over afval. Het com- postvat werd samen met de kleu ters op een feestelijke wijze inge richt en kreeg een mooie plaats op het schoolplein. Het feest werd af gesloten met het afvallied. neuzen heeft het project Kunst Op Muren Tuinpad namelijk nog in beraad. De gemeenteraad buigt zich in januari over een subsidie aanvraag van 160.000 euro, maar voor een kunstwerk op de muur van de Habbekrats, eigendom van Van der Meer, is geen toestem ming nodig. „Deze muur staat na melijk niet in het zicht, behalve van bezoekers van tapasbar Ada gio", zegt Van den Kerkhove. Wet houder Jaap Bos is enthousiast over het project. Hij onthult het eerste paneel, 6,8 meter bij 3,8 me ter, op 14 december tijdens de kerstmarkt. TERNEUZEN - Staatsbosbeheer houdt morgen vanaf 10.00 uur een wandelexcursie door het noordelij ke gedeelte van de Braakman bij Hoek. Een flink stuk bos is gekapt, waardoor het gebied langs de Braakmankreek en Westgeul nu open is. Verzamelen op de parking aan de Savoyaardsweg. HULST - De ouderen in de gemeen te Hulst kunnen zondag 2 decem ber genieten van speciaal vertier. Een groep onder leiding van Ger- da van der Laan geeft die dag een linedancedemonstratie in De Lie ve aan de Broodmarkt in Hulst. Aanvang 14.30 uur, toegang gratis. VERHUUR I MAKELAAR DI Vlissingen, Badhuisstraat 154 Representatief kantoor 130m2 Goede zicht lokatie. Centrum. 875,- p/mnd excl. BTW. Middeburg, Maisbaai 10 Riant appartement (120 m2'. Centrum. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 985,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Badhuisstraat 99 Authentieke bovenwoning. Gemeubileerd/gestoffeerd. 650,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 334 Keurig 3 kmr appartement. Geheel gestoffeerd/gemeubileerd. 700,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Groenewoud 59 Ruime Monumentale woning. 4 slaapkamers! Centrum. 950,- excl. GAV/E. Vlissingen, Oude Markt 43 Keurige 3 kmr bovenwoning Centrum/Gestoffeerd 795,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Sarazijnstraat 9-3 Comfortabel 2 kmr appartement. Direct in het centrum/Bellamypark. €350,- excl. G/W/E. Uw woning professioneel verhuren? Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen Karen van de Kerkhoven aan het werk in haar atelier. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 121