Zeeland PZC Aanjager voor Sluise economie Dak van vakantiewoning in Groede vat vlam ZONDAG GEOPEND GRATIS. ^tegels Handjevol leerlingen naar actie Brugman 29 ZEEUWS-VLAANDEREN 42 en 43 35 Regio profiteert van deelname aan NV Economische Impuls. Werkzaamheden aan aanpalend plat dak oorzaak van brand. ROC Zeeland begint eigen dansopleiding i Kamer van Koophandel krijgt bouwgrond voor 1 euro van Vlissingen Zaterdag 1 december 2007 Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten SLUIS - Deelname aan het nieuwe Zeeuwse ontwikkelingsbedrijf NV Economische Impuls Zeeland legt de gemeente Sluis geen windeie ren. „Dit bedrijf streeft een structuur versterking van de Zeeuwse econo mie na. Onze regio kan daar goed van profiteren", zegt wethouder Maria ie Roy van de gemeente Sluis. Eind 2006 is voorloper SE- PAZ ontbonden. SEPAZ hield zich bezig met promotie- en acquisi tie-activiteiten. Gewenste resulta ten bleven echter uit. „Het is niet zo dat we aan SEPAZ niets hebben gehad, maar het is nooit echt zicht baar geworden wat deze organsia- tie heeft betekend. Heel onduide lijk. Ook voor gemeenten." Le Roy verwacht veel meer van de NV Economische Impuls, mede omdat het takenpakket veel breder is. De doelstellingen zijn ambiti eus. Structuurversterking van de Zeeuwse economie, promotie en acquisitie dat wordt uitbesteed aan de West-Brabantse organisatie Re- win en stimulering van de kennis economie. Toerisme aan de kust en projecten gericht op structuur versterking en innovatie van on der meer het midden- en kleinbe drijf zijn de speerpunten van de economische structuurversterking. Kleinere gemeenten profiteren Sluis profiteert van deelname aan de NV Economische Impuls, verwacht wethouder Maria le Roy. Structuurversterking is hard nodig. daarvan, waaronder Sluis. „Onze gemeente is voor tachtig procent afhankelijk van het toerisme. Om in te spelen op de steeds veeleisen der toerist zijn kleinschalige ont wikkelingen van hoge kwaliteit no dig en hoogwaardige hotels en va kantiewoningen. Onze toeristen kunnen al gebruikmaken van een gps-systeem voor wandelingen en fietstochten. Deze dienstverlening kun je verder uitbouwen. Dat de toerist op zijn computer in zijn luxe vakantiewoning bijvoorbeeld kan zien of het veilig is om in zee te zwemmen of welke factor crème nodig is om niet te verbran den. De NV Economische Impuls kan de aanjager zijn in het ontwik kelen van dit soort initiatieven", vindt Le Roy. Het ontwikkelingsbedrijf probeert ook geschikte bedrijven te vinden voor de bedrijventerreinen en pro beert verscheidenheid aan te brengen in de verschillende activi teiten voor het opkrikken van de Zeeuwse economie. Deelname aan de NV Economi sche Impuls kost de gemeente Sluis vanaf 2008 jaarlijks circa 24.500 euro. door Joeri Wisse GROEDE - Door dakwerkzaamhe den in de Molenstraat in Groede heeft een dak van een vakantiewo ning vlam gevat. Officier van dienst Fred Moens over de oor zaak: „Op het platte dak naast de woning vonden werkzaamheden plaats. Daarbij heeft het isolatiema teriaal onder het dak van de buren vlam gevat." Het betreffende huis doet dienst als vakantiewoning. Tijdens de brand was er niemand aanwezig in het pand. De naastgelegen hui zen hebben geen rook- of water schade opgelopen. „Bij één huis is er wel sprake van lichte schade, omdat we door het huis moesten lopen om vanaf de achterkant van de woningen het vuur te bestrij den", zegt Moens. De brandweer kreeg iets voor een uur 's middags de melding van een middelbrand in Groede. Later werd de brand opgeschaald naar een grote brand. Er zijn drie wa gens aan te pas gekomen om de brand te blussen. De korpsen van Breskens, Oostburg en Schoondij- ke leverden ieder een wagen. Ook hebben we een hoogwerker inge zet van de brandweer in Terneu- zen." Rond 14.00 kon Moens het sein brandmeester geven. De scha de wordt nog onderzocht. Een hoogwerker van de Terneuzense brandweer moest er aan te pas komen om de brand in een vakantiewoning in Groede te blussen. foto Peter Nicolai van 11.00 tot 17.00 uur www.brugman.nl 1 K 1 i 1 Breda, Kruisvoort 32 - Woonboulevard 11 Hulst**, Absdaalseweg 19 Roosendaal, Oostplein 13 - Woonboulevard |i KEUKENS s, BADKAMERS door Joeri Wisse TERNEUZEN - De animo onder Zeeuws-Vlaamse middelbare scho lieren om te staken was zeer ge ring. Naar schatting zijn niet meer dan tien leerlingen gisteren naar het Amsterdamse Museumplein getrokken om te prostesteren te gen de 1040 urennorm. Wie legaal wilde gaan staken moest van tevoren schriftelijke toe stemming van ouders en school hebben. Op het Zwin College in Oostburg heeft 'een handjevol' leerlingen dat gedaan, weet rector Kees Hoek. „Zij moeten overigens wel maan dag hun afgestempelde treinkaart je naar Amsterdam laten zien aan de afdelingsdirecteur." Op het Reynaertcollege in Hulst en bij De Rede in Terneuzen heeft niemand gevraagd om te mogen staken. Opvallend is dat van het Zeldenrust-Steelantcollege (ZSC) één leerling naar de hoofdstad is vertrokken. Het Terneuzens colle ge had eerder laten weten geen toe stemming te verlenen aan stakers. „Eén leerling uit het examenjaar is, met een briefje van zijn ouders, toch gaan staken", zegt rector Ti tus Frankemölle. „In principe is er dus sprake van ongeoorloofd ver lof Maar de Zeeuwse wethouders hebben afgesproken om daar niet tegen op te treden. Wij leggen ons daar bij neer." Overigens kan het zo zijn dat er nog meer Zeeuws-Vlamingen naar de Laks-demonstratie in Amster dam zijn gegaan. Daarover hebben de scholen echter pas maandag in zicht, als alle absenten van vrijdag zijn verwerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 117