Zeeland Scholieren eisen uitleg Boterbabbelaarblikjes in Zeeuwse bibliotheek Recordbedrag binnengehaald door verkoop banketletters Protesten tegen nachtvissen missen doel Schouwenaar bezoekt drie scholen om vragen te beantwoorden. Suus Hofman uit Goes toont honderd blikjes met Zeeuwse dracht. TE HUUR: S PZC Zaterdag 1 december 2007 33 door Dewi Cigengack MIDDELBURG - „Geen enkele politie agent vindt het leuk om geweld te gebruiken", zei de Middelburgse burgemeester Koos Schouwenaar gisteren in drievoud. En drie keer kreeg hij daarop boegeroep en ge joel te horen. Schouwenaar gaf op twee locaties van de CSW en op Nehalennia uitleg over het politie optreden tijdens de scholierensta king van vorige week vrijdag. Agenten sloegen op protesterende kinderen in met knuppels. Opnieuw hebben honderden scho lieren zich verzameld op de school pleinen en in de aula. Maar de sfeer is niet te vergelijken met die van de week daarvoor. Muziek vro lijkt de boel op, en spandoeken met 'Zuur, zuur, zuur, geen 1040 uur' en 'Rood, wit, blauw, de poli tie doet auw' vatten de redenen voor deze staking bondig samen. De belangstelling voor de speciale actie op de drie scholen is groot. Brugklassers met tassen zo groot als hun bovenlijf staan vooraan, daarachter staan de oudere leerlin- Pj"J Burgemeester Schouwenaar van Middelburg bezocht gisteren een aantal scholen om uitleg te ge ven over het optreden van de po litie tijdens de stakingsacties. gen en de leraren met protestbor den. Bijna niemand is naar de lan delijke staking in Amsterdam. De scholieren willen antwoord op hun vragen over het geweld dat de politie een week eerder gebruikte. Op de CSW-locatie Elzenlaan klimt stakingsleider Sander Nijs- sen samen met de burgemeester op het podium. „We gaan de com missievergadering van dinsdag even dunnetjes overdoen", kon digt Sander de vragensessie aan. Ook in de aula van Nehalennia wordt de burgemeester overspoeld met vragen van de leerlingen. „Op televisie zagen we dat u een interview gaf terwijl daarachter ie mand geslagen werd. U zei: 'dat gaan we achteraf bekijken', maar dan is het toch al te laat?" „Denkt u dat het rustiger was ver lopen als de politie er niet bij was geweest?" „Onze directeur heeft u gevraagd niet op te treden. Hoe heeft het dan toch zo uit de hand kunnen lo pen?" „Voor het gebruik van de wapen stok zijn regels. Zijn die wel opge volgd?" Schouwenaar neemt rustig het woord. „Er zijn fouten gemaakt. Daarvoor nogmaals mijn excuses. Bij de politie gaat het zoals bij voet bal. Er zijn spelregels, maar die worden soms overtreden." Na afloop krijgt Schouwenaar een dik pakket met posters en pamflet ten met klachten van leerlingen. ARNEMUIDEN - De banketletteractie van 'Arnemuiden helpt Teius' heeft het recordbedrag van 21.600 euro opgebracht. „Dit is al het vijf tiende jaar dat we de letters verko pen en steeds brengt de actie meer op", zegt organisator Wim Joosse. Het geld is bedoeld voor de bouw van een verzorgingstehuis in het HEREN MODE DO M B U R G 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Armani Humberto Botticelli Just Cavalli Bikkembergs Gentiluomo Thomas Burberry For All Mankind Hans Ubbink Valentino R.E.D. Genti Hugo Boss Versace Roemeense dorp Teius. Joosse: „Als arme ouderen daar geen fami lie meer hebben, is er niemand die voor ze zorgt. Zij kunnen dan te recht in het verzorgingstehuis." Het bedrag wordt verdubbeld door de Nationale Commissie voor internationale samenwerking en Duurzame Ontwikkeling. Babbelaarblikjes van Suus Hofman. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Zelfgemaakte boter- babbelaars, daar'houdt Suus Hof man (58) uit Goes wel van, maar van fabrieksspul moet ze niet veel hebben. Toch koopt ze regelmatig blikjes met babbelaars. De inhoud gooit ze meteen weg; het gaat haar om de blikjes. Al zo'n tien jaar spaart ze die. Haar verzameling is nu tot 5 januari te zien in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De spaarzin van Suus Hof man komt voort uit haar liefde voor klederdracht. Ze is lid van Mooi Zeeland, de vereniging die de kennis over de Zeeuwse dracht wil bewaren. De liefde voor kleder drachten sluit mooi aan bij de bo terbabbelaarblikjes. Op die blikjes staan immers vrijwel altijd Zeeuw se drachten afgebeeld. De ruim honderd blikjes in de bi bliotheek worden daarom gedeco reerd met kledingstukken. Die ko men uit de collectie van Suus Hof- mans zoon Vincent (30), die al vanaf zijn zesde gek is op kleder dracht. Op de voornamelijk blau we blikjes staan meestal foto's van vrouwen en kinderen in dracht, soms ook van molens, andere C w X Witte Paardstraat 3 1 4461 AC Goes (Holland) ^11^ Telefoon 0113 - 21 27 29 ^EDas®sii.J HARRY HUTJENS INFO@HUTJENSEDELSMEDERIJ.COM WWW.HUTJENSEDELSMEDERIJ.COM GOES - Wie 's nachts een hengeltje wil uitgooien in de Goese vesten, kan dat voorlopig gewoon blijven doen. Ook al zijn er klachten van een echtpaar aan de Westsingel, burgemeester D. van der Zaag is niet van plan het nachtelijke vis sen te verbieden. Vijf jaar lang trekt het echtpaar Van Strien met enige regelmaat aan de bel bij de gemeente over de overlast die hengelaars 's nachts zouden veroorzaken. Ze zouden la waai maken, overal troep achterla ten en ganzen het leven zuur ma ken. Onlangs zette het zelfs een handte keningenactie op touw, maar die heeft burgemeester Van der Zaag niet kunnen overtuigen iets te doen. Volgens hem is er nauwelijks een probleem, bleek donderdagavond in een commissievergadering. foto Ruben Oreel Zeeuwse gebouwen of de Ooster- scheldekering. De blikjes - van L.J. Joosse en Diesch uit Middelburg en van Van Melle uit Goes - date ren van het begin van de twintig ste eeuw tot nu. Aan de muur bo ven de blikjes hangen zeven foto's van Jaqueline Midavaine. In 1961 legde zij vast hoe Cornelia Jan- se-Verstraate uit Meliskerke boter- babbelaars maakt van roomboter, suiker, glucosestroop, azijn en wa ter. Op de laatste foto zit ze als een echte Zeeuwse oma - in kleder dracht en met de voeten op de stoof - klaar met de snoepjes. Een De inhoud gooit ze meteen weg. Het gaat haar om de blikjes. jongetje staat ietwat verlegen voor haar als hij een babbelaar mag pak ken uit het blikje op haar schoot. Deze zelfgemaakte babbelaars had Suus Hofman waarschijnlijk ook wel gelust. Op een 'fabrieksblikje' in de vitrine staat een tekst die aan haar dus niet is besteed: 'Neem één Zeeuwse boterbabbe- laar tegelijk en leg die behoed zaam op uw tong. Vooral niet stuk bijten, doch alleen zuigen. U heeft dan het laijgste plezier van uw bo- terbabbela VERHUUR I MAKELAARDIJ Vlissingen, Badhuisstraat 154 Representatief kantoor 1,30m2 Goede zicht lokatie. Centrum. 875,- p/mnd exci. BTW. Middeburg, Maisbaai 10 Riant appartement (120 m2'. Centrum. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 985,- p/mnd exci. G/W/E. Vlissingen, Badhuisstraat 99 Authentieke bovenwoning. Gemeubi leerd/gestoffeerd. 650,- p/mnd exci. G/W/E. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 334 Keurig 3 kmr appartement. Geheel gestoffeerd/gemeubileerd. 700,- p/mnd exci. G/W/E. Vlissingen, Groenewoud 59 Ruime Monumentale woning. 4 slaapkamers! Centrum. €950,- exci. G/W/E. Vlissingen, Oude Markt 43 Keurige 3 kmr bovenwoning Centrum/Gestoffeerd 795,- p/mnd exci. G/W/E Vlissingen, Sarazijnstraat 9-3 Comfortabel 2 kmr appartement. Direct in het centrum/Bellamypark. 350,- exci. G/W/E. Uw woning professioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 111