Zeeland PZCI 29 Combifunctie in opvang DFS benoemt twee ereleden Zes leerlingen naar Amsterdam SCHOUWEN-DUiVELAND 42 en 43 35 Spreekbeurt resulteert in rondleiding door molen voor de hele groep Obase werkt aan verdere ontwikkeling buitenschoolse opvang. WOON PL AZA M1DDELBU RG Trendhopper. Boxspring www.woonplazamiddelburg.nl Busje komt zo Zaterdag 1 december 2007 Tip? redzzee@pzc.nl ROC Zeeland begint eigen dansopleiding Kamer van Koophandel krijgt bouwgrond voor 1 euro van Vlissingen ZIERIKZEE - De 12-jarige Delano uit groep acht van openbare basisschool 't Kofschip in Zierikzee bereidt zich altijd gedegen voor op een spreekbeurt. Volgens zijn klasgenoten hield hij dan ook een hartstikke leuk verhaal over korenmolen Den Haas op het Bolwerk in Zierikzee. Maar...hoe leuk hun klasge noot er ook over had verteld, een bezoek aan de molen zelf met de hele klas bleek pas echt 'gaaf'. Die rondleiding door molenaar Björn den Ouden kreeg de groep spontaan aangebo den nadat Delano hier ter plekke informatie had ingewonnen voor zijn spreekbeurt. De scholieren kregen te horen en te zien hoe korenmolen Den Haas uit 1727 hier tegenwoordig met modernere techniek zijn werk doet. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een paar uur werken bij de buitenschoolse opvang en daarnaast nog een een paar uur in de zorg maakt deze banen aantrek kelijker. Obase (de koepel van openbaar on derwijs) en Stichting Kinderop vang De Bevelanden onderzoeken daarom de kansen hiervoor op Schouwen-Duiveland. Bij banen in de opvang gaat het vaak om een gering aantal uren op lastige tijd- BURGH-HAAMSTEDE - Jan van Nieu- wenhuize en Willie de Meij zijn benoemd tot erelid van sportver eniging Door fusie Sterk (DFS) in Burgh-Haamstede. Beide vrijwilli gers zijn erelid geworden omdat ze zich jarenlang hebben ingezet voor de vereniging. Van Nieuwenhuize en De Meij hebben uit handen van voorzitter Theo Grefkens een oorkonde en een speciaal gemaakt speldje gekre gen. Ook Kees Rijnberg en Kees Dalebout (al geruime tijd erelid van de club) krijgen dit speldje. stippen. Daar kampen meer werk gevers mee. Door die kleine baan tjes te combineren ontstaat ineens een aantrekkelijk aantal uren. Daarbij moet niet alleen aan voor de hand liggende combinaties als onderwijsassistent en leider kin deropvang gedacht worden, maar ook aan minder logische. Bijvoor beeld van horeca, kinderopvang en werk in de zorg. Ook in deze sectoren gaat het vaak om kleine baantjes op ongebruikelijke tijd stippen „Op die manier kan een kleine zelfstandige misschien toch ie mand in dienst nemen, terwijl hij het alleen niet zou kunnen beta len", zegt directeur E. de Keijzer van Obase. Overigens heeft deze combinatie nog wel juridische ha ken en ogen. Niet alleen het werk geverschap moet goed geregeld zijn, maar ook op niveau van de cao zal wat moeten gebeuren. Het Rijk studeert nog op nieuwe wet geving. De (verplichte) buiten schoolse opvang is volop in ont wikkeling. „Eigenlijk willen we een soort mini-brede scholen ma rc^ Door functies bij bedrijven te combineren met een job in de buitenschoolse opvang worden de banen interessanter. De werk nemer kan meer uren werken. ken van al onze vijftien locaties", zegt De Keijzer van Obase. Kinderen moeten niet alleen een boterhammetje kunnen eten, maar krijgen in de toekomst ook activiteiten aangeboden. Naar mu ziekles bijvoorbeeld, schaken, to neel of sporten in samenwerking met een sportclub. „Maar als een kind gewoon wil luieren moet dat ook kunnen." De filosofie is dat je hierdoor meer rust in huis kunt brengen. Ouders gaan steeds meer werken, maar moeten ook zorgen dat de kinderen op tijd op de sport- of hobbyclub komen. Zeker op het platteland betekent dat vaak de nodige kilometers rijden. tic J CU I I C U L 1 U 11 Jp(Mi GoedSlapen' Elke te zondag van de maand geopend! Gratis parkeren! ZIERIKZEE - Zes van de ongeveer noo leerlingen van Pontes Pieter Zeeman zijn gisteren afgereisd naar de landelijke scholierende monstraties in Amsterdam tegen de 1040 lesurennorm. Leerlingen van Pontes die naar Amsterdam wilden, moesten aan tonen dat ze toestemming hadden van hun ouders. In Amsterdam waren ongeveer 15.000 scholieren uit heel Nederland. ZEEUWSE ÏHÖM Tip? redactie@pzc.nl Het Terneuzense raadslid deed mee aan de evacuatie-oefening van de wijk Othene, om met ei gen ogen te zien wat er bij zo'n operatie komt kijken. Mensen op sporen, evacueren, opnieuw regis treren... hij vond het boeiend. Tot een uur of twee. De Terneuze- naar begaf zich naar de bushal te, waar een vipbus (voor héél be langrijke mensen) zou staan die hem weer t huis zou brengen. Zijn collega's waren echter al lang gevlogen, inclusief bus. En dus nam hij morrend plaats in een 'gewone bus'. Totdat hij een bekende zag, vroeg of hij mocht meerijden en tierde: „Dat regis tratiesysteem werkt voor geen meter. Ze zijn mij vergeten!" k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 107