Zeeland Combifunctie in opvang en zorg Subsidie voor molens en kerk op Tholen Bouw seniorenwoningen mag Borselse jeugd ziet terugkeer discobus zitten Obase werkt aan verdere ontwikkeling buitenschoolse opvang. 4 Twee gewonden bij ongeval A58 Vuurwerkbom blaast telefooncel in stukken Computers en geld weg na inbraak in Rilland Banketletteractie levert recordbedrag op Motorscooter gestolen aan De Spinne in Goes TE HUUR: B PZC Zaterdag 1 december 2007 33 door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een paar uur werken bij de buitenschoolse opvang en daarnaast nog een een paar uur in de zorg maakt deze banen aantrek kelijker. Obase (de koepel van openbaar on derwijs) en Stichting Kinderop vang De Bevelanden onderzoeken daarom de kansen hiervoor op Schouwen-Duiveland. Bij banen in de opvang gaat het vaak om een gering aantal uren op lastige tijdstippen. Daar kampen meer werkgevers mee. Door die kleine baantjes te combineren ont staat ineens een aantrekkelijk aan tal uren. Daarbij moet niet alleen aan voor de hand liggende combinaties als onderwijsassistent en leider kin deropvang gedacht worden, maar ook aan minder logische. Bijvoor beeld van horeca, kinderopvang en werk in de zorg. Ook in deze sectoren gaat het vaak om kleine baantjes op ongebruike- fj*! Door functies bij bedrijven te combineren met een job in de buitenschoolse opvang worden de banen interessanter. De werk nemer kan meer uren werken. THOLEN - De provincie geeft subsi die voor het herstel van de molens in Tholen-stad en Poortvliet en de Nederlands hervormde kerk in Scherpenisse. Eén voorwaarde: het Rijk moet ook met geld over de brug komen. De molens krijgen beide 10.000 eu ro en de kerk ruim 36.000 euro. lijke tijdstippen. „Op die manier kan een kleine zelfstandige mis schien toch iemand in dienst ne men, terwijl hij het alleen niet zou kunnen betalen", zegt directeur E. de Keijzer van Obase. Overigens heeft deze combinatie nog wel juri dische haken en ogen. Niet alleen het werkgeverschap moet goed ge regeld zijn, maar ook op niveau van de cao zal wat moeten gebeu ren. Het Rijk studeert nog op nieuwe wetgeving. De (verplichte) buiten schoolse opvang is volop in ont wikkeling. „Eigenlijk willen we een soort mi ni-brede scholen maken van al on ze vijftien locaties", zegt De Keij zer van Obase. Kinderen moeten niet alleen een boterhammetje kunnen eten, maar krijgen in de toekomst ook activiteiten aangeboden. Naar mu ziekles bijvoorbeeld, schaken, to neel of sporten in samenwerking met een sportclub. „Maar als een kind gewoon wil luieren moet dat ook kunnen." De filosofie is dat je hierdoor meer rust in huis kunt brengen. Ouders gaan steeds meer werken, maar moeten ook zorgen dat de kinde ren op tijd op de sport- of hobby club komen. Zeker op het platteland betekent dat vaak de nodige kilometers rij den. HERENMODE DOMBURG Bikkembergs For All Mankind 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Gentiluomo Hans Ubbink Hugo Boss Just Cavalli Thomas Burberry Valentino R.E.D. Versace Voor eigenaar Jan van Gorsel van molen De Verwachting in Tholen is het bedrag een druppel op de gloeiende plaat. Om de molen weer in volle glorie te laten draaien is zo'n zes tot zeven ton nodig. De aanvraag voor een rijkssubsidie gaat deze week de deur uit. VLISSINGEN - Bij een botsing tussen twee auto's op de kruising A58 met de Veerhavenweg in Vlissingen zijn gisterochtend even na negen uur twee per sonen gewond geraakt. Een 56-jarige Vlissingse automobilist raakte be kneld en moest door de brandweer uit zijn voertuig worden bevrijd. Hij is met onbekend letsel naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. Een 18-jari- ge automobilist uit Heinkenszand is ter plaatse door ambulancepersoneel behandeld. foto Roland de jong MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg hoeft de bouw van de se niorenwoningen aan de Olmen laan niet te stoppen. De president van de rechtbank be sliste dat gisteren naar aanleiding van een kort geding, aangespan- STELLENDAM - Een vuurwerkbom heeft er donderdagavond voor ge zorgd dat er stukken telefooncel door het Goereese Stellendam vlo gen. Vandalen staken het explosief af in een cel aan de Brielsestraat. Brokstukken werden tot dertig me ter verderop teruggevonden. Er raakte niemand gewond. RILLAND - Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in een bedrijfspand aan de Haltestraat in Rilland. Ze namen computerapparatuur en een onbekend geldbedrag mee. De politie heeft nog geen spoor van de daders. O U7 X Witte Paardstraat 3 1 I 4461 AC Goes (Holland) Telefoon 0113 - 21 27 29 ^(DEsnuJI HARRY HUTJENS INFO@HUTJENSEDELSMEDERIJ.COM WWW.HUTJENSEDELSMEDERIJ.COM HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele en voorzitter Björn Boonman van de Jongerenraad Borsele on derzoeken samen of de discobus kan terugkeren. De jongerenraad heeft via haar in ternetpagina gepeild of er behoef te is aan dit soort stappersvervoer. Een ruime meerderheid (63 pro cent) van de jongeren die reageer den, ziet een discobus wel zitten. Welke trajecten (alleen in Borsele, of ook naar Goes) de discobus moet rijden, komt volgens Boon man in het onderzoek aan de or de. Evenals de kosten die ermee ge moeid zijn en de ritprijs. „We gaan nu een plan van aanpak ma ken. Daarmee is zeker wel een half jaar gemoeid. Wellicht kunnen we in het voorjaar een proef houden. Maar mocht de discobus haalbaar zijn, dan rijdt die op zijn vroegst in het najaar." nen door een buurtbewoonster. Die vreest dat ze straks haar nieuw gebouwde garage niet meer kan be reiken met haar auto omdat niet al le bewoners willen dat er straks langs hun nieuwe woning wordt gereden. ARNEMUIDEN - De banketletteractie van 'Arnemuiden helpt Teius' heeft net zoals alle andere jaren een recordbedrag opgebracht. Dit jaar is er voor 21.600 euro aan ban ketletters verkocht. Het geld is bedoeld voor de bouw van een verzorgingstehuis in Teius, een dorp in Roemenië. GOES - Aan De Spinne in Goes is donderdagavond tussen half zes en half zeven een motorscooter ge stolen. Het gaat om een Peugeot, type Speedfight 100, met het ken teken MF-LH-21. Het voertuig heeft een waarde van enkele dui zenden euro's. VERHUUR I MAKELAARDIJ Vlissingen, Badhuisstraat 154 Representatief kantoor 130m2 Goede zicht lokatie. Centrum. 875,- p/mnd excl. BTW. Middeburg, Maisbaai 10 Riant appartement (120 m21. Centrum. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 985,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Badhuisstraat 99 Authentieke bovenwoning. Gemeubi Ieerd/gestoffeerd 650/- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 334 Keurig 3 kmr appartement. Geheel gestoffeerd/gemeubileerd. 700,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Groenewoud 59 Ruime Monumentale woning. 4 slaapkamers! Centrum. 950,- exci. G/W/E. Vlissingen, Oude Markt 43 Keurige 3 kmr bovenwoning Centrum/Gestoffeerd 795,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Sarazijnstraat 9-3 Comfortabel 2 kmr appartement. Direct in het centrum/Bellamypark. €350,-exci. G/W/E. Uw woning professioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 101