Gretillat zorgt meteen voor vuurwerk Werder Bremen doet Te Loeke in de ban Oranje blijft koel in tropische regen PZC Vrijdag 30 november 2007 43 De Bruijn verliest eerste pouleduel op EK in Domburg. door René van Stee DOMBURG - Zijn voorbereiding was niet optimaal, want hij lag een week op bed met griep. Toch zorgt biljarter Xavier Gretillat op de eer ste ochtend van het hoofdtoernooi van het Europees kampioenschap ankerkader 71/2 in Domburg me teen voor vuurwerk. In zijn partij tegen de Nederlander Ad Klijn, die 48 caramboles maakt, noteert de 34-jarige Zwit serse titelverdediger een serie van 243. Even lijkt hij in één beurt naar de benodigde 250 caramboles te spelen, maar dat lukt net niet. Ondanks zijn indrukwekkende start vindt Gretillat het nog veel te vroeg om over een kampioens- vorm te spreken. „Natuurlijk ben ik tevreden over het verloop van de wedstrijd, maar er ontbreken toch kleine din- De Europese titelhouder kader 71/2, Xavier Gretillat, scoort hoog gemiddelde in Domburg. Jean-Paul de Bruijn verliest zijn openingspartij. getjes. Het is goed te merken dat ik een week trainingsarbeid mis. Ik hoop dat ik hier gaandeweg het toernooi minder last van krijg. Een meevaller is dat het met de concentratie wel goed zit", aldus Gretillat over zijn eerste partij die amper vijf kwartier duurt. Hij waakt voor onderschatting van zijn andere opponenten in de pou le, onder wie de Spanjaard Esteve Mata. „Want die is ook in staat om een partij zo maar in één keer uit te maken." Ondertussen bereidt de Griek Ge orge Sakkas zich in het spelersho me voor op zijn duel met de Span jaard Francesco Fortiana. Hij is vol lof over zowel de speelzaal als de overige faciliteiten van vrijetijds centrum De Parel. „Excellent", klinkt het enthousiast op de vraag of het hem bevalt. Wie ook geniet, is Koen Workel, lid van de Nederlandse jeugdselec- tie. De 21-jarige biljarter uit het Twentse Goor plaatste zich als eni ge van zeven deelnemende selec tiespelers voor het hoofdtoernooi, nadat hij de twee voorrondes over leefde. „En daar had ik niet op ge rekend. Ik mikte hooguit op winst in de poule van de pre-kwalifica- tie. En nu sta ik dus in het hoofd Ondanks zijn indrukwekkende start vindt titelverdediger Xavier Gretillat het nog veel te vroeg om over een kampioensvorm te spreken. „Er ontbre ken kleine dingetjes." foto Lex de Meester toernooi. Dat is echt een machtige ervaring", zegt hij. In zijn partij tegen de Spanjaard Raul Cuenca Monrabal gaat Wor kel redelijk van start. Toch bereikt hij niet het niveau van woensdag. Halverwege moet de jonge Twent, ondanks een serie van veertig, zijn opponent laten gaan. In een niet al te hoogstaande wedstrijd ver liest hij met 192-250 in vijftien beurten. Toch is Koen Workel niet echt teleurgesteld. „Ik was mis schien iets te gespannen. Maar dat is niet zo heel vreemd, want wat ik vandaag meemaak, ben ik he lemaal niet gewend. Het is jam mer dat het niveau van de wed strijd matig was en ik niet iets meer heb kunnen laten zien", al dus Workel na afloop van de partij in de sfeervolle en redelijk gevulde speelzaal. In de avonduren verliest lean Paul de Bruijn zijn eerste partij. Hij is niet tevreden. Michel van Silfhout bereikt na zes beurten de benodig de 250 caramboles, de laatste der Zeeuwse deelnemers staat dan nog op 95. Er is nog geen man overboord voor De Bruijn. Als hij vrijdag wint van de Franse coming man Pierre Soumagne en de Oos tenrijker Arnin Kahofer, gaat hij toch door. De eerste twee van de poule plaatsen zich immers. Vandaag vallen de beslissingen in de poules. Morgen worden de acht ste en kwartfinales gespeeld. De af sluiting van het toernooi is zon dag. Dan staan de halve finales en de finale op het programma. De gratis toegangskaarten zijn al alle maal verdeeld. Dit betekent dat er tot met zondag dik negenhonderd mensen over de vloer komen. Casey Stoner staakt testraces na zware val jerez - Wereldkampioen MotoGP Casey Stoner is gisteren niet meer op de motor gestapt bij de testra ces in het Spaanse Jerez. De Austra lische wegracer ondervond te veel hinder van de blessure die hij op liep bij een zware crash op woens dag. Met een gekneusde schouder is hij teruggevlogen naar zijn ge boorteland om te herstellen. Waterpolosters één zege van tweede ronde madrid - De waterpolosters van Het Ravijn zijn in Madrid na twee overwinningen tegen hun eerste nederlaag aangelopen in de LEN Trophy. Gisteravond was het Russi sche Skif Moskou te sterk: 9-8 (0-2 3-2 3-1 3-3). Vandaag wacht Onda- retta Alcorcon. Bij winst staat Het Ravijn in de tweede ronde van het Europese toernooi. Zesdaagse van Maastricht afgelast Maastricht - De Zesdaagse van Maastricht, die van 17 tot en met 22 december zou plaatshebben, is geannuleerd. Het is de organisatie niet gelukt de begroting voor het wielerevenement sluitend te krij gen. Dat zei woordvoerder Danny Nelissen gisteren. De zesdaagse keerde vorig jaar na negentien jaar afwezigheid terug op de kalender. Turnster Van de Leur negende in Peking PEKING - Verona van de Leur is gis teren bij olympische testwedstrij den in Peking als negende geëin digd in de meerkampfinale. De turnster van het Nijmeegse Hazen- kamp had zich als tiende voor de eindstrijd geplaatst. De meerkamp werd gewonnen door de Chinese Yuyuan Jiang die tot een totaalsco re van 61,225 kwam. Evans Australisch sporter van het jaar SYDNEY - Cadel Evans is tot Austra lisch sporter van het jaar verkozen. De 30-jarige wielrenner van het Belgische Predictor-Lotto liet triat leet Chris McCormack, winnaar van de Ironman in Hawaii achter zich. Evans werd dit jaar tweede in de Ronde van Frankrijk, vierde in de Ronde van Spanje en eindwin naar in de ProTour. Onderzoek naar dood cricketcoach afgesloten KINGSTON - De [amaicaanse politie heeft het onderzoek naar het over lijden van cricketcoach Bob Wool- mer afgesloten, zonder dat de doodsoorzaak is opgehelderd. Dat gebeurde nadat een elfkoppige ju ry oordeelde dat er te weinig be wijs was voor een theorie. Wool- mer werd op 18 maart tijdens het WK dood gevonden in zijn hotel. door Lex Lammers BREMEN - Werder Bremen wil het contract van keeper Robbert te Loeke (18) ontbinden. De Duitse profclub heeft de doelman op non-actief gesteld, nadat een claim van 270.000 euro van FC Utrecht is binnengekomen. De Duitse prof club stelt te zijn misleid en weigert de opleidingsvergoeding voor de uit Arnhem afkomstige keeper te betalen. Inzet van het conflict is de over schrijving van Te Loeke in de zo mer van FC Utrecht - waar hij geen contract kreeg - naar zater dag-hoofdklasser Bennekom. Kort daarna kreeg de doelman een prof contract bij Werder. Op grond daarvan heeft Utrecht, Bennekom en ook nog Te Loekes eerste club, het Arnhemse SML, recht op een opleidingsvergoeding. Dat zijn de Fifa-reglementen. Werder wil daarin niet meegaan. Volgens de Duitse club maakte Te Loeke en diens zaakwaarnemer Bert Konterman nooit melding van de registratie bij Bennekom. Vanwege die 'valse informatie' is het contract dus ook niet rechtsgel dig, stellen de Duitsers. Had de club die gegevens gehad, was de doelman nooit gecontracteerd. FC Utrecht zegt nu dat Werder 'heeft zitten slapen'. In de papie ren van de overschrijving stond duidelijk het verleden van Te Loe ke. Dus ook dat hij officieel over kwam van Bennekom. De eredivi- sionist ziet een eventuele rechts zaak met vertrouwen tegemoet. Bert Konterman wil zich in de kwestie 'op de vlakte houden'. Teun de Nooijer (links) is de controle over de bal kwijt in het duel met Groot-Brittannië. foto anp Hockeyers-beginnen Champions Trophy met eenvoudige zege. kuala lumpur - Met een effectieve zege in de stromende regen zijn de Nederlandse hockeyers gisteren overtuigend aan de Champions Trophy in Kuala Lumpur begon nen. Het uitgekookte Oranje was duidelijk te sterk voor Groot-Brit- tannië: 4-0. De omstandigheden op de eerste toernooidag waren minder ex treem dan vooraf was gevreesd. Het was met ruim dertig graden Celsius weliswaar drukkend warm, maar door de zware bewol king was de zon amper te zien. Na ruim een half uur diende zich in de donkere verte zelfs enig onweer aan. Bij het begin van de tweede helft viel de tropische regen als een verkwikkende douche op de toch al kletsnatte spelers. Oranje kan in Maleisië vrijuit spe len. De titelhouder heeft verder geen zorgen om kwalificatie meer. Het team van Oltmans is al zeker van het olympische ticket en is als gastheer van de komende Cham pions Trophy in Amstelveen, vol gend jaar juni, ook al automatisch toegelaten tot het deelnemersveld van dat evenement in Rotterdam. Met de nieuwkomers Klaas Ver meulen en Quirijn Caspers in het basisteam speelde Nederland een Het Nederlands hockeyteam kan ontspannen de Champions Trop hy spelen. Oranje hoeft het toer nooi niet te gebruiken voor kwali ficatie voor andere evenementen, goede partij tegen de nummer ne gen van de wereldranglijst. Al na twee minuten nam Oranje een voorsprong, overigens nadat doel man Guus Vogels kort daarvoor zijn eerste redding had moeten ver richten. Teun de Nooijer bekroon de een aanval over de rechterkant met een vliegend schot: 1-0. Met bij vlagen aantrekkelijk spel kwam Oranje nadien vaak genoeg in de cirkel. De Nederlandse aan vallers konden evenwel geen gaat je vinden in de defensie. Ook ble ven strafcorners uit. Na de rust sloeg Nederland op nieuw snel toe. Ronald Brouwer pikte een stuitende bal in de Brit se cirkel behendig op waarna hij met een technisch volmaakte back hand scoorde: 2-0. Ook al met een gedraaide stick tilde Rob Reekers nadien de eindstand door twee treffers naar 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69