Kunt u ook christelijke keuzes maken als u ziek wordt? A ft. Russische tennissers staan altijd en eeuwig in schaduw van de vrouwen 'Aissati niet naar Ajax' Tour-baas Christian Prudhomme verkent Rotterdam en Utrecht Vrouwen spelen niet na dreiging 42 Vrijdag 30 november 2007 pzc Davis Cup-tennissers zijn alleen als team wereldberoemd. door Fardau Wagenaar den haag - Twee keer op rij de fi nale van de Davis Cup bereiken, is een topprestatie. Rusland won vo rig jaar de landenwedstrijd door in de finale Argentinië te verslaan, vanaf vandaag is in Portland Ame rika aan de beurt. De Russen staan weer in de schijnwerpers, maar stralen doen ze eigenlijk nooit. Want wat deze stille strijders op Davis Cup-niveau ook presteren, ze staan altijd en eeuwig in de schaduw van hun landgenotes. Zij kwamen, wonnen en bestormden de tenniswereld. De mannen zijn er wel, maar opvallen doen ze ei genlijk nooit. Zet ze voor de grap maar eens tegenover elkaar: de mannen van de Davis Cup en de beste vrouwen van hun land. Svetlana Koetznetsova (tweede van de wereld bij de vrouwen) ver sus Nicolai Davidenko (vierde van de wereld bij de mannen). De eer ste is bekend vanwege haar roze broekjes, het feit dat ze lesbisch is en omdat ze wordt bewonderd door Roger Federer. Davidenko is meer van de constan te wedstrijden, saai van buiten en stil van binnen. Al moet gezegd worden dat hij veel vaker in het 'De enige man die uitsteekt boven de vrouwen, is Safin' nieuws is, nu hij genoemd wordt in een gokschandaal. Eindelijk wat sensatie. Maar zelfs dit weet Davi denko in stilte te dragen. Hij ont kent, met een ijskoud gezicht. Dan Maria Sjarapova (vijfde van de wereld) versus Mikhail loezjni (negentiende van de wereld). Zij is één van de bekendste sportsters van de wereld, bloedmooi en steenrijk. Hij maakte zich in 2002 onsterfelijk in eigen land door de laatste wedstrijd in de Davis Cup-finale van Frankrijk te win nen. In Rusland werd hij sinds die dag aanbeden, maar buiten de grenzen herkent niemand hem. De enige man die boven de vrou wen uitsteekt, is Marat Safin, in po tentie een van de beste tennissers ter wereld. Hij was de held van de vorige Davis Cup-finale. Safin is een imposante verschijning en zeer populair. Maar door zijn te losse levensstijl en voorliefde voor vrouwelijk schoon, is hij altijd ge blesseerd of afwezig. Safin is er nu niet bij als het Davis Cup-team tegen het Amerikaanse team met Andy Roddick, James Blake en de broers Bob en Mike Bryan speelt. Wie er wint, valt moeilijk te voorspellen. Feit is dat de spelers uit Rusland afzonderlijk dan niet wereldberoemd zijn, als team zijn ze dat wel degelijk. Burgemeester Brouwer geeft brief met steun van de premier mee. utrecht/rotterdam - De direc teur van de Ronde van Frankrijk heeft dinsdag en gisteren doorge bracht in Utrecht en Rotterdam. Christian Prudhomme liet zich door burgemeesters Annie Brou wer en Ivo Opstelten rondleiden in de steden die zich hebben ge kandideerd voor het 'Grand Dep art' van de Tour. De steden hopen in 2010 of in een van de jaren erna de start van de Tour binnen te halen. Burgemees ter Brouwer van Utrecht is opti mistisch na het hoge Franse be zoek: „De Tour-directie is onder de indruk van de Utrechtse kandi datuur en we hebben vertrouwen Christian Prudhomme, de baas van de Tour de France, bezoekt Rotterdam en Utrecht. Beide ste den willen de start van het wie lerspektakel binnenhalen. in een toekenning van het Grand Depart aan Utrecht." De Neder landse stad had ook interesse in de Tour-start van 2009, maar die is vergeven aan Monaco. Prudhomme wandelde de afgelo pen dagen in zowel Utrecht als Rotterdam door het stadscentrum, nam in Utrecht een kijkje bij sta dion Galgenwaard (de beoogde start- en finishplaats) en de Jaar beurs, de alternatieve startlocatie, en bekeek in Rotterdam onder meer de Erasmusbrug en de Cool- singel. In Rotterdam leidde Opstel ten zijn Franse gast rond. De twee hadden elkaar in juli ook al ont moet in Londen, toen Opstelten een Rotterdamse delegatie aanvoer de bij de Tour-start van dit jaar. Burgemeester Brouwer gaf Prud homme een brief mee van pre mier Balkenende, die namens het kabinet zijn steun aan de kandida tuur uitsprak. „Prudhomme was positief verrast met deze stevige ondersteuning", sprak Brouwer. Een dergelijke brief kon Opstelten aan Prudhomme niet meegeven. eindhoven - PSV wil middenvel der Ismail Aissati behouden. Dat zegt algemeen directeur Jan Reker op de site van de Eindhovens voet balclub. Een verkoop aan Ajax is volgens hem 'absoluut' niet aan de orde. „We willen het contract van Aissati openbreken, opwaarderen en verlengen." De onderhandelin gen met de jeugdinternational over een verbeterde verbintenis zit ten wel al een tijdje vast. Reker bevestigt dat directeur Maar ten Fontein van Ajax vorige week opnieuw interesse toonde en infor meerde naar een clausule in het contract van Aissati, dat loopt tot de zomer van 2009. Volgens die speciale clausule zou de speler voor 5 miljoen euro mogen ver trekken. Reker: „Maar PSV wil Ais sati absoluut niet verkopen en dat heb ik ook onmiddellijk aan Fon tein laten weten." Ajax wilde Aissa ti al vlak voor de competitiestart als opvolger van de naar Real Ma drid vertrokken Wesley Sneijder naar Amsterdam halen. utrecht - De eredivisie vrouwen voetbal, bezig aan zijn eerste sei zoen, is nu al slachtoffer van drei gend geweld. De wedstrijd tussen FC Utrecht en ADO Den Haag ging gisteravond om veiligheidsre denen niet door. De politie heeft sterke aanwijzin gen dat supporters van ADO Den Haag bij dat duel een gewelddadi ge confrontatie zoeken met fans van FC Utrecht. Dat meldt de Utrechtse eredivisieclub op zijn website. „Het is stuitend en belachelijk dat we nu ook al bij het vrouwenvoet bal met dit soort problemen wor den geconfronteerd", reageert voor zitter Jan Willem van Dop. „FC Utrecht wil niet het risico nemen om de wedstrijd onder deze druk door te laten gaan." In uw dagelijkse leven maakt u keuzes die passen bij uw christelijke levensovertuiging. U probeert dat zo goed mogelijk te doen. Binnen de afwegingen die u maakt, kunt u overstappen op een zorgverzekering die rekening houdt met uw principes. En die - net zoals u - nee zegt tegen euthanasie, zwangerschapsafbreking en bepaalde vormen van genetisch onderzoek. Speciaal voor u is er de Principe Polis van DVZ. Deze is anders dan de gewone basisverzekering. Vooral als het gaat om de beschermwaardigheid van het leven Bij afsluiting van de Principe Polis ontvangt u de Bijbel (Statenvertaling) op USB-stick, voorzien van handige zoekmachine. Daarnaast onderscheidt de polis zich door extra vergoedingen en dienstverlening met een christelijk karakter. Denkt u daarbij aan hulp bij het zoeken naar christelijke zorgverleners, consultatie van een christelijke vertrouwensarts, een gratis levenswens verklaring en steun bij medisch-ethische vragen. U wilt ook christelijke keuzes kunnen maken als u ziek wordt? Kies dan nü voor de Principe Polis van DVZ. Onze medewerkers helpen u graag verder, telefoon (071) 365 28 02. Voor meer informatie kunt u natuurlijk ook kijken op dvz.nl. i E 7 Zorgverzekeraar van r -"PVl christelijk Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68