PZC 41 AZ is nieuwe recordhouder Oranje naar halve finale in Catania 'We speelden als een ervaren ploeg 43 42 Van der Vaart scoort voor HSV Jean Paul de Bruijn opent EK ankerkader met een nederlaag Russische tennissers staan opnieuw in finale van Davis Cup Vrijdag 30 november 2007 Winst op Larissa biedt gunstige vooruitzichten in de Uefa Cup. door Ruud Ramler alkmaar - AZ staat op het punt voor de vierde keer op rij in een Europees bekertoernooi te over winteren. Na de moeizame i-o-ze- ge op Larissa kunnen de Alkmaar- ders zich volgende week in Nürn- berg al plaatsen voor de volgende fase in de Uefa Cup. AZ stapte na de tranentrekker te gen de Grieken bovendien als nieu we recordhouder van het veld. Be geleid door supporters die wapper den met bordjes waarop de resulta ten nog eens werden benadrukt. Ipswich Town dat destijds na 31 ge wonnen Europese thuiswedstrijd onderuit ging, werd gisteravond eindelijk afgelost. BenZeker De allerhoogste spaarrente van Nederland? vergelijkt en helpt u op weg! Dat gebeurde na een ontmoeting waarin de thuisclub de grootste moeite had om schotvaardig te zijn tegen een defensie die in twee Uefa Cupduels al zes keer was ge klopt. Vooraf was het toch al de grote vraag wie de doelpunten moest maken in een ploeg die clubtopscorer Ari miste vanwege een schorsing. Graziano Pellè was zijn beoogde vervanger maar maagkrampen hielden de Italiaan se spits aanvankelijk op de bank. Daar hoefde Mounir el Hamdaoui zelfs helemaal niet af te komen. Harder kon Louis van Gaal hem zijn ontvredenheid over diens in breng niet laten voelen. De trainer van AZ hoopte nu met Haris Medunjanin naast Moussa Dembele, ook al geen afmaker van huis uit, een verrassend element aan zijn aanval toe te voegen. Maar die opzet met de vooruitgescho- alkmaar - Trainer Louis van Gaal was na afloop van de wedstrijd tus sen AZ en het Griekse Larissa (1-0) een tevreden man. „Het was een moeilijke avond. Ik vind het knap dat we hebben we gewon nen." Volgens Van Gaal was het niet ge makkelijk de verdedigende linies ven aanvallende middenvelder, die alleen vroeg in de competitie te gen Sparta een basisplaats had ge kregen, mislukte volledig. AZ kwam nauwelijks tot uitgespeelde kansen omdat er zéér onzorgvul dig werd omgesprongen met het balbezit. Op die manier leidde de thuisclub ook zelfs nog de schaar se momenten van dreiging bij het weliswaar beperkte maar soms toch nog beter combinerende La rissa in. Zonder zelfs maar enigszins in de wedstrijd te zijn gegroeid, kreeg AZ nóg een tegenvaller te incasse ren. Keeper Boy Waterman werd na een botsing in zijn doelgebied AZ wint in de Uefa Cup met 1-0 van het Griekse Larissa. Door de ze winst is de Alkmaarse club dicht bij een plaats in de derde ronde. van de Grieken te doorbreken. „Dat was gewoon lastig. Met een paar wissels hebben we gepro beerd de zaak te veranderen. Uit eindelijk is dat gelukt." „Daarnaast hebben we het geduld bewaard", aldus Van Gaal. „Ook dat is beloond." Die contstatering onderschreef een kleine vijf minuten behandeld aan een beenblessute. Maar de pijn bleef waardoor de jeugdinter- national zich moest laten vervan gen door Sergio Romero. Een kwartier voor tijd kreeg het vanaf het begin al ingezakte duel toch nog de niet meer verwachte opkikker. Demy de Zeeuw zag zijn inzet nog van de doellijn gehaald, maar Dembele kroonde zich als nog als afmaker op een schotloze avond (1-0). az (Ned)-FC Larissa (Gri) 1-0 (0-0). 76. Dembélé 1-0. Scheidsrechter: Paniashvili (Geo). Rode kaart (2x geel): 84. Kotsios (Larissa). Gele kaart: Cziommer, Agustien, Pocognoli (AZ), Cleiton, Parra (FC Laris sa). Aantal toeschouwers: 15.762. az: Waterman (33. Romero); Steinsson, Jaliens, Mendes da Silva en Opdam; Agus tien, De Zeeuw, Cziommer (74. Jenner) en Pocognoli; Medunjanin (65. Pellè) en Dembélé. matchwinnaar Moussa Dembele. „We hebben niet veel ervaring, maar we hebben als een ervaren ploeg gespeeld. Als je maar lang ge noeg je geduld bewaard, komt dat doelpunt vanzelf" Trainer Van Gaal was vol lof over Dembele. „Elke aanval begon bij hem." Tip? sport@pzc.nl Volleyballers na zege op Griekenland (3-0) tegen Kroatië of Montenegro. den haag - Het Nederlands volley balteam heeft uitstekende zaken gedaan op het pre-olympisch kwa lificatietoernooi in het Italiaanse Catania. Na Roemenië werd ook Griekenland aan de kant gezet (3-0), waardoor Oranje zeker is van de poulewinst en een plek in de halve finales. Daarin ontloopt het bovendien gastland Italië. Na de 3-0-zege op Roemenië, woensdag, won Nederland gistera vond ook van Griekenland: 25-20, 28-26, 25-19. Een knappe prestatie, aangezien de Grieken aanmerke lijk hoger staan op de wereldrang lijst dan het Oranje van Peter Blan- gé. Oranje verloor op het laatste EK nog met 3-2 van de Grieken. Dat kostte de ploeg van bonds coach Peter Blangé uiteindelijk een plek in de halve finale. Die angst is er dit keer niet. Door de twee zeges is Nederland win naar van poule B en speelt het morgen in de halve finales tegen de winnaar van het duel Kroa- tië-Montenegro. De andere halve finale gaat tussen Italië en de win naar van het duel Grieken- land-Roemenië, dat vandaag nog gespeeld wordt. Zondag is de fina le. In Catania plaatst alleen de win naar van het pre-OKT zich voor het OKT in Turkije. Eventueel gaat ook de nummer twee nog door, maar dat is afhankelijk van de re sultaten van Rusland, Bulgarije en Spanje op de World Cup in japan. Voor elk Europees land dat zich daar direct voor Peking plaatst, komt een extra plaats vrij in Tur kije. rijswijk - HSV heeft gisteravond in de strijd om de Uefa Cup ge wonnen van het Franse Rennes, 3-0. De Duitse formatie, met Ne derlandse invalshoek, staat daar mee vrijwel zeker in de volgende ronde. In de poulewedstrijd scoorde Rafael van der Vaart. Zijn landge noten Joris Mathijssen, Nigel de jong en Romeo Castelen stonden in de basis. Voor HSV was het de tweede opeenvolgende zege. Bayern München verspeelde voor de tweede keer op rij punten. Na het eerdere 2-2-gelijkspel tegen Bolton Wanderers kwam de Beier se ploeg nu niet verder dan 1-1 bij Sporting Braga. Als München over drie weken thuis wint van Aris Sa- loniki, plaatst het zich voor de vol gende ronde. In de poule van AZ speelde de Russische landskampioen Zenith van trainer Dick Advocaat met 2- gelijk tegen laagvlieger Nürnberg. Moussa Dembele (omhoog kijkend) heeft AZ op voorsprong gebracht tegen Larissa en wordt omhelsd door zijn ploeggenoten, foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67