Economie Steenkoolcentrale E.On in Antwerpen 'Speciale polis nekt zorgstelsel' Adobe en Yahoo verkopen advertentieruimte in PDF-reader Zaterdag 1 december verschijnt deel 11! IPZC II Ook uw speciaalzaak voor inbouwapparatuur! W PZC Vrijdag 30 november 2007 39 Moderne technieken zouden C02-uitstoot binnen perken houden. door Bart De Clerck antwerpen - In Antwerpen wordt een nieuwe grote steenkoolcentra le gebouwd. De Duitse groep E.On Kraftwerke wil in de haven een ge avanceerde energiecentrale bou wen met een capaciteit van 1100 megawatt. Ter vergelijking: de nucleaire cen trales van Doel en Doel 2 produ ceren samen 780 megawatt. Het gaat om een investering van ander half miljard euro. De centrale zal tegen 2015 verrijzen op de terrei nen van Bayer op amper enkele ki lometer van de grens met Neder land. De Duitsers beseffen dat een steen koolcentrale met een dergelijke ca paciteit behoorlijk wat CO,-uit- stoot zal veroorzaken, wat op ge spannen voet staat met de inspan ningen om de opwarming van de aarde tegen te gaan. Toch stelt E.On-topman Ingo Luge de tegen standers van de centrale enigszins gerust: „Onze geavanceerde tech nologie garandeert dat de C02-uit- stoot globaal minstens 25 procent lager zal liggen dan die van de be staande steenkoolcentrales in Bel gië." Op termijn zou de installatie ook op biomassa kunnen draaien. In 2015 moet de centrale op volle toeren draaien. Bij E.On in Ant werpen kunnen honderd werkne mers aan de slag. De Duitse groep koos voor Ant werpen omwille van de haven. De nieuwe centrale draait op twee miljoen ton steenkool per jaar. Dat betekent minstens twee grote pji De Duitse energieproducent E.On bouwt een enorme steen koolcentrale in Antwerpen, op slechts enkele kilometers van de grens met Nederland. san francisco - De Amerikaanse zoekmachine Yahoo en softwarefa brikant Adobe gaan advertentie ruimte verkopen voor het populai re documentprogramma PDF-rea- der. Dat hebben de bedrijven giste ren bekendgemaakt. Uitgevers van documenten in PDF-formaat krijgen de gelegen heid om advertenties te plaatsen in een kader naast de eigenlijke tekst. De opbrengst van die adver tenties- een bedrag per klik - wordt verdeeld tussen de adver teerder, Adobe en Yahoo. Het is voor het eerst dat Adobe, maker van de PDF-software Acro bat en Acrobat Reader, zogenoem de dynamische advertenties in PDF-formaat accepteert. 'Dyna misch' wil zeggen dat de adverten ties kunnen worden aangepast aan het profiel van de bezoeker van de webpagina. De advertenties heb ben verder ook betrekking op de inhoud van de pagina. Als het PDF-document wordt ge print, verschijnen de advertenties niet op de uitdraai. Yahoo is vooral de afgelopen maan den op zoek naar meer mogelijkhe den om online advertenties te plaatsen. Het bedrijf heeft al een contract met onder meer de vei lingsite eBay. Het PDF-bestandsformaat is, door dat PDF-documenten er op elke computer hetzelfde uitzien, popu lair bij zowel grote instellingen als particulieren, vooral als bestands formaat voor grotere rapporten en nieuwsbrieven. Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal "De Tuf-Tuf-club" voor 1 euro in huis. be serie is bijna compleet! schepen per maand. Omdat steen kool vaak aangevoerd wordt met schepen met een capaciteit van 250.000 ton, zouden de oceaan reuzen in dat geval gelost moe ten worden in Vlissingen. De ko len zouden dan met kleinere sche pen naar Antwerpen vervoerd worden. De steenkoolcentrale wordt opge trokken op de terreinen van Bayer. Die firma heeft op de rech- ter-Scheldeoever een groot stuk braakliggend terrein dat voorlo pig niet in aanmerking komt voor uitbreidingsinvesteringen. E.On wil daarvan twintig hectare leasen om er de steenkoolcentrale te bou wen. E.On is de op een na grootste ener gieproducent van Duitsland. De groep wil internationaliseren in het kader van de liberalisering van de Europese energiemarkt. De bouw van een nieuwe steenkool centrale in Antwerpen maakt deel uit van die strategie. Branchekoepel zorg uit felle kritiek op grote spelers Agis en Univé. door Ap van den Berg den haag - Grote zorgverzekeraars als Agis en Univé bedreigen het voortbestaan van het huidige zorg stelsel met hun nieuwe gespeciali seerde en collectieve ziektekosten polissen. Deze kritiek levert voor zitter Hans Feenstra van de Vereni ging Regionale Zorgverzekeraars. Feenstra: „Het wordt tijd dat zorg verzekeraars meer werk gaan ma ken van het verbeteren van kwali teit in de zorg en gaan investeren in innovatie, zoals de minister ook wenst, in plaats van langs een om weg alleen maar gunstige risico's binnen te halen." Feenstra heeft vooral geen goed woord over de goedkope 'zekur-po- lis' van Univé, die vooral bedoeld voor jonge en gezonde mensen. „Univé zet de bijl aan de wortel van onze gezondheidszorg, die ge baseerd is op solidariteit tussen jong en oud, tussen gezond en ziek. Die ziekenhuizen doen mee met Univé, omdat ze meer geld overhouden aan het standaardbe drag voor een snelle behandeling van een jongere dan aan de trage herstelperiode van een oude kwak kelaar met suikerziekte", aldus Feenstra. Hij vindt dat de politiek de kwes tie onderschat. „Gezond en onge zond Nederland behoren even ge makkelijk toegang te hebben tot zorg. Nu dreigt een tweedeling. Uiteindelijk leidt dat tot een ver schraling van de zorg en een ach teruitgang in kwaliteit." Feenstra vindt verder dat Agis de mensen 'zorgmoe' maakt door pro ducten aan te bieden via grote lote rijen. f i-i"' M BOSCH VAATWASSER Timer functie Aquastop BOSCH WASAUTOMAAT Capaciteit 6 kg Aquastop \l /7TV Gratis x E|gen Iffllt luis thuisbezorgd technische beleel en deskundig "T" J dh!Ils., *LJ<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65