Buitengalerie biedt staalkaart kunst Balanceren tussen emotioneel en sentimenteel Ilii het leugen verhaal PZC Vrijdag 30 november 2007 3 5 Denz de Kroon bij het pand op de Turfkade in Goes, een van de locaties van zijn project Kunstlicht. foto Dirk-Jan Cjeltema Honderden werken geprojecteerd op vijf locaties in Goes. door Rolf Bosboom GOES - In korte tijd honderden kunstwerken - een staalkaart van de Zeeuwse kunst - bekijken? Het kan sinds gisteren tijdelijk in de binnenstad van Goes, dankzij het project Kunstlicht. Op verschillen de plekken in het centrum wor den, zodra het begint te scheme ren, werk van tientallen Zeeuwse kunstenaars geprojecteerd. Het initiatief komt van Denz de Kroon van de Goese kunststich ting G2A. „Het idee is al een aantal jaren geleden ontstaan. Toen ston den veel winkelpanden in Goes leeg. Het leek me leuk die te benut ten voor een kunstproject. Er was alleen geen geld voor, waardoor het plan in de koelkast is beland." Nu bleek het mogelijk te zijn als nog iets dergelijks te organiseren. Het was toch nog lastig om ge schikte locaties te vinden. „De meeste lege panden zijn in han den van één makelaar en die wilde helaas niet meewerken." Op het nippertje konden toch enkele plek ken worden vastgelegd, evenals de Kunstuitleen en het stadskantoor. „Een van de gedachten achter het project is jongeren meer te betrek ken bij kunst. Daarom ben ik blij dat ook café La Strada meedoet." Kunstlicht is vrijwel geheel via in ternet tot stand gekomen. CBK Zeeland, het centrum voor beel dende kunst, werd gevraagd een mailing te sturen naar alle profes sionele kunstenaars uit zijn be stand. Daarop hebben er 46 gerea geerd. Zij konden ieder digitaal af beeldingen van maximaal tien - en in het geval van videokunstenaars twee - van hun werken sturen. Van de oogst, bijna vijfhonderd werken, heeft De Kroon één pre sentatie gemaakt. Die wordt met behulp van beamers geprojecteerd op de ruiten van de panden, waar op kalkpapier is geplakt. Wie alles wil zien, is een kleine drie uur zoet. Op de Turfkade kan het in de helft van de tijd, aange zien daar twee projecties zijn. „Op deze manier zien mensen een hele boel kunst die ze anders niet zou den zien en krijgen ze meer in zicht in het brede scala aan kun sten in Zeeland, van schilderijen tot gedichten en van collages tot vi deokunst." Bij de Kunstuitleen aan de West- 'Mensen zien zo een heleboel kunst die ze anders niet zouden zien' wal zijn de werken vrijwel doorlo pend te zien op acht schermen. Dat gebeurt door middel van de computer in voortdurend wisselen de patronen, waarvoor Vincent Wessels verantwoordelijk is. De Kroon sluit niet uit dat het pro ject nog eens terugkeert. „Dat is wel iets dat door mijn hoofd spookt. Ik moet het er nog eens met het bestuur van G2A over heb ben, maar ik vind het wel een inte ressant gegeven." Daarnaast is het denkbaar dat Kunstlicht ook elders in de provin cie opduikt. Er doen immers kun stenaars uit heel Zeeland aan mee. „Iemand heeft al gevraagd of het ook naar Middelburg kan komen, dus misschien krijgt het project nog wel een staartje." Project Kunstlicht, t/m 22 decem ber in binnenstad van Goes. Do t/m za, van schemering tot middernacht bij stadskantoor (M.A. de Ruyter- laan), Turfkade 13 en Korte Kerk- straat 14, dagelijks bij Kunstuitleen De Bevelanden (Westwal 45) en op 1, 6 en 14 december binnen bij café La Strada (Sint Jacobstraat 48). De lijst met deelnemende kunste naars is te vinden op www.g2a.nl. Michael Weston King: „Ik vind het leuk als ik het publiek met het werk van 1^% A tl nilk Phil Ochs of Townes Van Zandt kennis kan laten maken." foto GPD Udllll /\lll/ll-lv Britse troubadour Michael Weston King in De Wegwijzer. door Peter Bruyn NIEUW- EN SINT JOOSLAND - „Ik kan mij niet permitteren om meer mu sici mee te nemen", zegt Michael Weston King. Vanavond treedt hij als troubadour met een akoesti sche gitaar op in Nieuw- en Sint Joosland. Een contrast met zijn rijk georkestreerde jongste album A new kind of loneliness. Maar ook de weelderig geproduceerde lied jes op die internationaal zeer goed ontvangen plaat, zijn uiteindelijk allemaal voor alleen die ene gitaar geschreven, benadrukt de Brit. King is een zanger die grossiert in uiterst persoonlijke liedjes over de liefde, verlies, eenzaamheid en spijt. Altijd melodieus en niet zel den vervaarlijk balancerend op het slappe koord tussen emotioneel en sentimenteel. De keuze om met A new kind of loneliness eens een bloemrijk gearrangeerd popal bum te maken, was heel bewust. „Juist onder singer-songwriters en in de Americana-hoek lijkt ieder een de laatste jaren alleen maar van die sobere lofi-platen uit te brengen. Dat heb ik zeifin het ver leden trouwens ook gedaan. Maar ik wilde gewoon wel eens wat an ders. Zoals ik mij ook een beetje van dat Americana-circuit aan het losmaken ben." Michael Weston King werd in 1961 geboren in het Engelse Derbyshire en groeide op in Southport, waar hij op de middelbare school een paar klassen onder Marc Almond zat. Via de punk in de late jaren ze ventig, kwam hij - geïnspireerd door groepen als Green on Red - bij de countryrock terecht. Begin jaren negentig had hij zijn eigen band, The Good Sons, een soort Europese Jayhawks, die behoorlijk succesvol bleek in het America na-circuit. De gehoopte doorbraak 'Je zit bovenop je publiek. Ziet iedereen. Eén op één. Daar hou ik wel van' in de Verenigde Staten bleef echter uit. Rond de eeuwwisseling reali seerde King zich dat het te duur werd om de groep nog langer 'on the road' te houden. Sindsdien is hij een 'fulltime acoustic trouba dour'. Opmerkelijk bij zowel zijn concer ten als op zijn albums is dat hij als singer-songwriter ook altijd wel één of twee liedjes van anderen brengt. Songs van mensen die hij bewondert, zoals Phil Ochs of Tow nes Van Zandt, of een obscuur Bob Dylan-nummer. Zoals hij King Townes er vlak voor diens dood ook toe wist over te halen om op een van zijn platen mee te zingen, en op zijn meest recente al bum ex-Byrd en Flying Burrito Brother Chris Hillman van de par tij is. Het accentueert de muziek liefhebber in hem. „Het zijn de mensen die mij beïnvloed hebben. Dat wil ik graag laten weten. Ik vind het ook leuk als ik door mijn platen en concerten het publiek met het werk van Phil Ochs of Townes kennis kan laten maken." Als solist optreden betekent dat je je op het podium nooit achter een begeleidingsgroep kunt verschui len. Je moet veel meer entertainer zijn, verhalenverteller. „Daar ben ik in de loop der jaren wel in ge groeid, denk ik", zegt King. „Mede dankzij de mensen met wie ik ge werkt heb, zoals Jackie Leven en Townes." In Nederland speel Michael Weston King vaak in heel kleine zalen, zoals folkclubs en muziekca fés. „Daar zit je bovenop je pu bliek. Zie je iedereen. Daar kun je tussen de nummers door toehoor ders persoonlijk aanspreken. Eén op één. Daar hou ik wel van." Michael Weston King, vanavond in theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Aanvang: 20.30 uur. VLISSINGEN - De uit Vlissingse af komstige gitarist Angelo de Rijke (20) maakt definitief deel uit van de nieuwe begeleidingsband van zangeres Anouk. Zijn naam werd al enkele weken genoemd. De groep bestaat verder uit Memru Renjaan (gitaar), Thijs Boontjes (toetsen), Boaz Kroon (bas) en Os car Kraal (drums), zo meldden di verse media gisteren. De band pre senteert zich maandag in het pro gramma van Edwin Evers op Ra dio 538. Volgend jaar maart staan grote concerten op het program ma in het Gelredome in Arnhem en het Sportpaleis in Antwerpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61