Zaterdag 1 december tot 12 uur: Rijken op de vlucht voor de fiscus Minister Plasterk opent nieuw hoofdkantoor ANP Nieuwe regeling voor patiënten asbestkanker Nieuw taxitarief per 1 februari PZC Vrijdag 30 november 2007 5 Amsterdam - Een deel van vermo gend Nederland wil volgend jaar een belastingvlucht naar het bui tenland maken. Zeker vier procent overweegt in ieder geval in 2008 de grens over te gaan om daar be lastingplichtig te worden. Dat blijkt uit onderzoek van Ruig- rok NetPanel in opdracht van het tijdschrift Miljonair. Het onder zoek is uitgevoerd onder 480 mensen met een inkomen van mi nimaal 2,5 tot drie keer modaal. Volgens de onderzoekers zijn het vooral de allerrijksten die af willen van het nivelleringsbeleid van het kabinet. „Zeker negen procent van hen trekt de grens over", verklaart Onno Aerden, hoofdredacteur van Miljonair. TWeederde van de welgestelden (64 procent) verwacht dat het fi nanciële beleid van minister Bos en de zijnen 'negatieve gevolgen' heeft voor de eigen positie. „Er lijkt sprake van een gouden emigratiegolf, maar zonder belas tingen gaat het ook niet, blijkt uit ons onderzoek. De rijken zien zo'n 22 procent van het vermogen als redelijke belastingdruk", aldus Aerden. Dat geld zou dan vooral moeten gaan naar betere zorg, vindt 43 procent en beter onder wijs, stelt 31 procent. Overigens denken de rijken wel dat het eigen vermogen in 2008 verder stijgt, ondanks de vrees voor het kabinetsbeleid. Wat de geluksbeleving betreft geeft vermogend Nederland zich dan ook een 7,9. De oorzaak daar van is naast een goede eigen ge zondheid, het welzijn van dierba ren en een rijk sociaal leven. MultiFlex '3? 'y real estate feliciteert multrfiex makelaarsdiensten met de opening van hun nieuwe pand. RIJSWIJK - Minister Ronald Plasterk (m) heft sa men met ANP-directeur Luc van Gompel het glas. De minister van Onderwijs, Cultuur en Media opende gisteren officieel het nieuwe hoofdkan toor van het Algemeen Nederlands Persbureau in Rijswijk. Het persbureau is in september verhuisd naar het onderkomen aan de Verrijn Stuartlaan. Vanaf de nieuwe moderne redactieruimte levert de nieuwsdienst - het hart van het journalistieke bedrijf - 24 uur per dag, zeven dagen in de week nieuwsberichten. Tevens gaan vanuit de hoofd vestiging fotografen en camerateams op pad die vanuit binnen- en buitenland beeldmateriaal aan leveren. foto Robert Vos/ANP den haag - Zelfstandigen die as bestkanker hebben komen vanaf 1 december in aanmerking voor een schadevergoeding. Dat maakt het ministerie van Vrom gisteren be kend. Het ministerie heeft: jaarlijks 2 mil joen euro gereserveerd voor uitke ringen. Naar verwachting zullen jaarlijks jaar 100 tot 120 mensen een beroep doen op de regeling. Ze kunnen eenmalig een bedrag krijgen van 16.500. De nieuwe rege ling is ook bestemd voor mensen met asbestkanker die in de buurt van een asbestfabriek woonden. Eerder werd geld vrijgemaakt voor werknemers die kampen met ge zondheidsklachten nadat ze waren blootgesteld aan asbest. den haag - De nieuwe taxitarie ven gaan gewoon op 1 februari in. Van nieuw uitstel vanwege techni sche problemen met meters komt het niet. Volgens de fabrikanten s kunnen de taximeters op tijd wor den aangepast. Dat meldde giste ren staatssecretaris Huizinga (Ver keer) in een brief aan de TWeede Kamer. De nieuwe tarieven zijn al drie keer uitgesteld. De falende techniek dreigde opnieuw roet in het eten te gooien. Alle betrokken partijen, ook brancheorganisatie KNV Taxi, zeggen dat 1 februari haalbaar is, zegt de woordvoerster van de staatssecretaris. 15% korting!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5