Neem één boterbabbelaar tegelijk OM eist werkstraf na incest i Bezoek dé woonwinkel van Middelburg www.onderdetoren.com Villa Ostrea Nieuwe naam voor Waterstad 9O0SS6 GERARD Ir W PZC Vrijdag 30 november 2007 27 ÉSj Boterbabbelaarblikjes van Suus Hofman in de bibliotheek in Middelburg. foto Ruben Oreel Suus Hofman uit Goes toont haar verzameling boterbabbelaarblikjes. door Carla van de Merbel middelburg - Zelfgemaakte boter- babbelaars. Daar houdt Suus Hof man (58) uit Goes wel van, maar van fabrieksspul moet ze niet veel hebben. Toch koopt ze regelmatig blikjes met babbelaars. De inhoud gooit ze vaak direct weg; het gaat haar om de blikjes. Al zo'n tien jaar spaart ze die. Haar verzameling is nu te zien in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Hofmans spaarzin komt voort uit haar liefde voor Zeeuwse kleder drachten. Ze is lid van Mooi Zee land, de vereniging die kennis over de Zeeuwse dracht wil bewaren en doorgeven. De liefde voor kle derdrachten sluit mooi aan bij de boterbabbelaarblikjes. ©p die blik jes staan immers vrijwel altijd Zeeuwse drachten afgebeeld. De tentoongestelde blikjes in de bi bliotheek worden daarom passend gedecoreerd met kledingstukken van de Zeeuwse dracht. De stuk ken komen uit de collectie van Suus Hofmans zoon Vincent (30), die al vanaf zijn zesde gek is op kle derdracht. De ruim honderd boterbabbelaar blikjes in de bibliotheek zijn ver deeld over vier vitrinetafels. De verschillende drachten op de blik jes komen overeen met de erbij ge legde kledingstukken. Op de voornamelijk blauwe blik jes staan meestal foto's van vrou wen en kinderen in dracht, soms ook van molens, andere -histori sche- Zeeuwse gebouwen of de Oosterscheldekering. De blikjes - van L.). loosse en Diesch uit Mid delburg en van Van Melle uit Goes - dateren van begin twintigste eeuw tot nu. Aan de muur boven de vitrinekas ten hangen zeven foto's van Jaque- line Midavaine. In 1961 legde zij Op de blauwe blikjes staan meestal foto's van vrouwen en kinderen in dracht vast hoe Cornelia Janse-Verstraate uit Meliskerke boterbabbelaars maakt van roomboter, suiker, glu- cosestroop, azijn en water. Op de laatste foto zit ze als een echte Zeeuwse oma - in klederdracht en met de voeten op de stoof - klaar met de snoepjes. Een jongetje staat ietwat verlegen voor haar als hij een babbelaar mag pakken uit het blikje op haar schoot. Deze zelfgemaakte babbelaars had Suus Hofman waarschijnlijk ook wel gelust. Op een 'fabrieksblikje' in de vitrine staat een tekst die aan haar dus niet is besteed: 'Ge bruiksaanwijzing: Neem één Zeeuwse boterbabbelaar tegelijk en leg die behoedzaam op uw tong. Vooral niet stuk bijten, doch alleen zuigen. U heeft dan het lang ste plezier van uw boterbabbelaar. Smaakt vast en zeker'. 1^1 De expositie van Zeeuwse boterbab- belaarblikjes is nog tot en met 5 ja nuari te zien op de tweede verdie ping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Te bezichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. j Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg De meest exclusieve villa's van de Veersche Poort. Gelegen op steenworp afstand van de Middelburgse binnen stad. Ongekende vrijheid voor uw persoonlijke woonwensen. GOES - Het project Waterstad in Goes heet voortaan De Goese Schans. Het gemeentebestuur heeft dat besloten omdat meer ge meenten de term Waterstad hante ren. De Goese Schans wordt een woonwijk op het oude havenin dustrieterrein van Goes. De naam verwijst naar de vroegere verdedi gingswerken aan de havenmon ding. De Westschans is nog deels zichtbaar aan de Westhavendijk. i iiilüt impij i (l n y e r 1 e u r s j Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. www.joosseinterieurs.nl verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.ril Arnemuidenaar vergreep zich aan dochter van veertien. door Emile Calon middelburg - Een volwassene hoort geen seks te hebben met kin deren en zeker niet met zijn eigen kinderen, stelde officier van justi tie H. den Hartog gisteren. Ze sprak tegen een man uit Arnemui- den die zich vergrepen had aan zijn dochter van veertien. Ze schetste een beeld van een ruim veertigjarige man die verdrie tig was door het verlies van zijn moeder en troost zocht. Tegelijker tijd zocht zijn dochter aandacht. Wat vervolgens gebeurde had nim mer plaats mogen hebben, aldus de officier. De Arnemuidenaar knikte en be kende geëmotioneerd dat hij beter had moeten weten. Als verzachten de omstandigheid voerde hij wel aan dat hij naar de huisarts was ge weest om bij hem hulp te zoeken. Daar had hij echter niet de volle waarheid verteld, aldus rechtbank voorzitter F. Meeuwis. Daar had hij alleen maar verteld dat hij zich aangetrokken voelde tot zijn min derjarige dochter. Niet dat hij van af juli vorig jaar tot en met decem ber zeer intiem met haar was. Advocaat A. Sol hield de recht bank voor dat de man ontzettend veel spijt heeft van zijn daden. Als gevolg van de ontucht zijn zijn bei de dochters uit huis geplaatst. Gelukkig, zo vervolgde hij, ziet hij ze nu weer regelmatig en volgt hij ook therapieën om herhaling te voorkomen. De officier hield de man voor dat hij, wat haar betreft, niet terug moet naar de gevangenis waar hij negen dagen heeft gezeten. Wel eiste ze een werkstraf van 240 uur, negen maanden voorwaardelijke celstraf en moet hij nog meer ge dragscursussen volgen. Uitspraak 12 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53