Binnenland Meer moslims tegen zelfmoordaanslagen Boekrecensent Ros eist behoud radiorubriek Stroom aan klachten verwacht in affaire beleggingshypotheken Geen beroep OM in zaak Savanna Steun bevolking voor missie Uruzgan slinkt Hoe hoog zijn uw bancaire kosten? 4 Vrijdag 30 november 2007 pzc den haag - Het OM gaat niet in be roep tegen de vrijspraak van de ge zinsvoogd van Savanna. De recht bank sprak hem vrij van het toe brengen van zwaar lichamelijk let sel door schuld. Savanna stierf in Amsterdam - Gedupeerden van woekerpolissen, die vooral in de vorm van beleggingshypotheken zijn verkocht, zullen na 1 januari massaal klagen bij hun verzeke raars. Vanaf die datum krijgen alle polishouders voor het eerst inzicht in de hoge kosten die voor deze producten worden berekend. Consumentenorganisaties en be langenbehartigers van benadeelde polishouders voorzien honderddui zenden klachten, mogelijk gevolgd door nieuwe claims. „De helft van de Nederlanders heeft zo'n polis, vaak zonder het zelf te weten. Die schrikken als ze de kosten onder ogen krijgen", zegt Rob Okhuijsen van de stich ting Verliespolis, een initiatief van Vereniging Eigen Huis en beleg gersvereniging VEB. Er zijn 6,5 mil joen beleggingsverzekeringen afge sloten, vaak voor hypotheken, een studiefonds voor de kinderen of extra pensioen. De beleggingen be lopen tientallen miljarden euro's. Vanaf 1 januari krijgen alle klanten 2004 na en mishandeld te zijn door haar moeder en stiefvader. Het gezin stond onder toezicht. Volgens de rechter was er geen ver band tussen de nalatigheid van de gezinsvoogd en het letsel. een overzicht van het rendement op hun beleggingsverzekering en de inhoudingen voor kosten, provi sie en premies. Dat gebeurt op aan beveling van de commissie-De Rui ter, die vorig jaar op verzoek van de verzekeraars adviseerde over de affaire. Vorig jaar stelde financieel toezichthouder AFM dat beleg gingsverzekeringen duur, complex en ondoorzichtig zijn. Sindsdien worden ze 'woekerpolissen' ge noemd. „Wat nu bekend is, vormt het top je van de ijsberg", zegt advocaat Jeroen Wendelgelst van Stichting Woekerpolis Claim (WPC). WPC begon eerder dit jaar proefproces sen tegen Nationale Nederlanden (Flexibel Verzekerd Beleggen) en Rabobank Interpolis (OpMaat hy potheek). Volgens Hennie Zoontjes van het Verbond voor Verzekeraars is het koffiedik kijken of het aantal klach ten na 1 januari toeneemt. „Klan ten zijn gebaat bij duidelijkheid over de kosten. Die komt er nu." Steun voor aanslagen afgelopen vijf jaar gehalveerd. den haag - Steeds meer moslims in de hele wereld keren zich tegen het geweld van Al Qaeda en ande re terroristische netwerken die zich beroepen op de islam. In mos limlanden is de steun voor zelf moordaanslagen in de afgelopen vijf jaar gehalveerd. Dat blijkt uit een recente studie van het onderzoekscentrum PEW Global Attitudes onder 45.000 mensen in 47 landen. De Natio naal Coördinator Terrorismebestrij ding (NCTb), Tjibbe Joustra, ver wijst naar die resultaten in een rap port, dat gisteren door de minis ters Ernst Hirsch Ballin (Justitie) en Guusje ter Horst (Binnenland se Zaken) naar de Tweede Kamer is gestuurd. Ook in Nederland is de weerstand onder moslims tegen het islami- Stichting Skepsis wil Jomanda vervolgen amsterdam - De Stichting Skepsis, die onderzoek doet naar alternatie ve geneeswijzen, wil dat jomanda en twee alternatieve artsen alsnog vervolgd worden voor de dood van Sylvia Millecam in 2001. Skep sis stapt naar het gerechtshof in Amsterdam, in de hoop dat dat het Openbaar Ministerie opdracht geeft om de drie te vervolgen, meldde advocaat Gerard Hamer van Skepsis gisteren. Onderzoek: 50-plusser steeds gelukkiger amsterdam - 50-plussers voelen zich steeds gelukkiger. Ze zijn te- vredener over hun leven dan tien jaar geleden. Worden 20- tot 49-ja- rigen meer gedreven door geld en werk, bij 50-plussers hangt het ge luk vooral af van gezondheid en in nerlijke balans. Dat blijkt uit on derzoek van het 50 Expertisecen trum. Er zijn in Nederland zo'n 5 miljoen 50-plussers. hilversum - Boekrecensent Martin Ros (70) wil via de rechter regelen dat de Tros Nieuwsshow hem blijft inhuren voor zijn wekelijkse boe kenrubriek op zaterdagochtend op Radio 1. De redactie van dat pro gramma maakt al 21 jaar gebruik van zijn diensten, maar wil verjon gen en vernieuwen. Freelancer Martin Ros moet daarom wijken. De voormalig hoofdredacteur van uitgeverij de Arbeiderspers is het daar niet mee eens en wil de kwes tie op 6 december voorleggen aan de rechter, bevestigde een Tros-woordvoerster gisteren. Zij hoopt echter dat haar omroep en Ros er voor die tijd in slagen de zaak te schikken. tisch geweld in de afgelopen jaren toegenomen. Onder hen is ook al enige tijd sprake van een 'zekere berusting' over het felle islam- debat. Moslims reageren volgens de NCTb minder heftig op beledi gende uitspraken over de islam of de profeet dan enkele jaren gele den. Toch kunnen zulke uitlatingen emoties oproepen. Het kabinet liet woensdag nog weten zich zorgen te maken over reacties in binnen- en buitenland over een film over de Koran waaraan PW-leider Geert Wilders werkt. Al met al handhaven de autoriteit en het dreigingsbeeld voor Neder land op het niveau 'beperkt'. Dat betekent dat de kans op een terror istische aanslag gering is, maar dat Wereldwijd keren steeds meer moslims zich tegen terroristische aanslagen van islamitische groe peringen. Ook in Nederland neemt de weerstand toe. Ehsan Jami Bewoners Voorburg tegen komst Jami voorburg - Omwonenden van de Prins Bernhardlaan in Voorburg protesteren tegen een woning voor de omstreden politicus Eh san Jami in hun buurt. In een brief aan de gemeente, onderte kend door vijftig bewoners, zeg gen ze niets tegen Jami te hebben, maar zich zorgen te maken over de veiligheid. Jami is omstreden wegens uitspraken over de islam. Via zijn advocaat Bob van der Goen Iaat Ros weten dat hij moet vertrekken bij de Tros omdat de Nieuwsshow de boekenrubriek wil vernieuwen. Hij zou daar niet toe in staat zijn. Ros vindt dat hij wel kan veranderen en wil daartoe eerst in de gelegenheid worden ge steld. Dat gaat hij de rechter voor houden. Volgens Van der Goen is niet Ros, maar de Tros met het juridisch steekspel begonnen. „De omroep is naar de kantonrechter in Hilver sum gestapt voor ontbinding van de arbeidsovereenkomst die zij met Ros hebben. Ons kort geding is daar weer een reactie op", zegt Van der Groen. die zeker niet is uit te sluiten. Een groeiend aantal radicale moslims wil deelnemen aan de jihad, de ge wapende strijd tegen ongelovigen, in het buitenland. Het lukt hen vooralsnog echter niet zo'n reis te organiseren. Vooral de gebeurtenis sen in Afghanistan, waar ook Ne derlandse militairen actief zijn, zijn volgens Joustra 'een inspiratie bron om op jihad te gaan'. Het ont beert radicale moslims aan kennis over de routes naar strijdgebieden en aan de juiste contacten om zo'n 'jihadreis' te organiseren. Desondanks houdt Joustra er reke ning mee dat in de toekomst mos lims vanuit Nederland naar het buitenland afreizen. De kans be staat dat ze daarna aanslagen ple gen tegen Nederlandse militairen ter plekke of doelen in Nederland zelf. De NCTb zegt aanwijzingen te hebben dat terroristen in het grensgebied van Afghanistan en Pakistan vanuit Nederland finan cieel worden ondersteund. Internationale nachttrein weer terug utrecht - Treinreizigers kunnen met ingang van 9 december weer de nachttrein pakken naar Kopen hagen, Wenen, Milaan, Praag, War schau en Moskou. Vijf jaar nadat de meeste nachttreindiensten ge schrapt werden, keren ze terug in de nieuwe dienstregeling. Dat meldden de Nederlandse Spoorwe gen gisteren. De nachttreinen ver trekken een keer per etmaal, zeven dagen in de week. Zwitsers onderzoeken verloop Schipholbrand amsterdam - Onderzoekers van de Universiteit van Lausanne in Zwitserland doen het nieuwe on derzoek naar de oorzaak en toe dracht van de Schipholbrand. Het gerechtshof in Amsterdam willig de dit verzoek van advocaat Dam man gisteren in. Hij verdedigt de belangen van de man die in juni tot drie jaar werd veroordeeld om dat hij brand had gesticht. den haag - De steun bij de Neder landse bevolking voor de militaire missie in Uruzgan is deze maand geslonken. Dertig procent is voor stander, 41 procent tegenstander van de missie. Dat blijkt uit het maandelijkse on derzoek van het ministerie van De fensie, dat gisteren is gepubliceerd. Vorige maand behoorde 39 pro cent van de ondervraagden tot de voorstanders en 37 procent tot de tegenstanders. 36 procent noemt het sneuvelen van Nederlanders een reden om de Nederlandse troepen terug te roepen uit Afghanistan. Het kabi net beslist waarschijnlijk vandaag over verlenging van de missie. CREDION I www.credion.nl Hoe? Bel (0113) 25 3311 Ondernemend in krediet voor ondernemers Credion, Piet Heinstraat 2 b, 4461 CL Goes, e-mail zeeland@credion.nl liaiiMAN STRAATEN WAT DOE JIJ HiEKL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4