Zeeland Onderzoek naar damwanden Tholen Reimerswaalsgemeentebestuur Loop jij wapenvrij-bus informeert leerlingen over zinloos geweld CL 'De Piraat' 26 I Vrijdag 30 november 2007 pzc - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Zeeland deze week aan de beurt voor tour door heel Nederland. door Lilian Dominicus goes - In elke klas zit gemiddeld één leerling met een wapen, ver telt vrijwilliger Lotte van Rossum, gezeten in de luxe zetels van de bus Loop jij wapenvrij. De bus van de Stichting Tegen Zinloos Ge weld toert door heel Nederland en doet deze week Zeeland aan. Giste ren stond de bus onder meer voor vmbo De Vliedberg in Goes. Sommige tweede klassers van De Vliedberg schrikken van het cijfer dat Van Rossum geeft, maar niet ie dereen lijkt onder de indruk. „Ken nen jullie Kevin Duinmeijer?", vraagt ze „Hij werd zo'n twintig jaar terug in Amsterdam neergesto ken door een skinhead. Toen hij een taxi bestelde om naar het zie kenhuis te gaan, schopte de chauf feur hem eruit omdat hij geen bloed in zijn auto wilde." „Ik zou die taxi in elkaar stom pen", is het commentaar van een van de jongens. „Mevrouw, weet u ook waar wij die wapens kunnen kopen?" vraagt zijn klasgenoot. „Het is hier wel een ander niveau dan in de grotere steden", ver zucht Van Rossum na afloop. „In Den Haag en Rotterdam kennen de meesten wel iemand die zin- 'Mevrouw, weet u ook waar wij die wapens kunnen kopen?' loos geweld van dichtbij heeft mee gemaakt. Of er in de bak voor heeft gezeten. Hier denken ze dat het verder van hun bed ligt. Pro centueel gebeurt hier evenveel als in de Randstad, alleen in de stad is het drukker en zie je vaker escala ties. Hier hebben mensen een mes op zak omdat ze bij de scouting zit ten of op een boerderij wonen", verklaart Van Rossum. Te land, ter zee en in de lucht vergt een goede wand in Stavenisse. door Rob Paardekam stavenisse - De gemeente Tholen laat onderzoek doen naar de staat van de damwanden in de havens van Stavenisse en Sint Philipsland. Dit naar aanleiding van de proble men in Sint-Annaland. Daar bleek onlangs dat de damwand zo slecht is dat een afmeerverbod werd afge kondigd en geen auto's meer ge parkeerd mogen worden op het ha venplateau. Op zich zijn er geen signalen dat er iets mis is met de damwanden in Sint Philipsland en Stavenisse. Maar, zo schrijft het college in een voorstel aan de gemeenteraad, het nieuws over de slechte wand in Sint-Annaland kwam zo plotseling dat automatisch de vraag boven kwam hoe het dan met die in de andere dorpen gesteld is. Uiter aard is er in Tholen-stad ook een damwand, maar die hoeft volgens burgemeester en wethouders niet geïnspecteerd te worden, omdat er in de jaren tachtig - als gevolg van de Deltawerken - al reconstructie- werkzaamheden zijn uitgevoerd. Een extra reden om de damwand in Stavenisse eens onder de loep te nemen is de poging die de Stich ting Actief Stavenisse onderneemt om het televisieprogramma Te land, ter zee en in de lucht naar het dorp te halen. „Om te kunnen be oordelen of dat allemaal verant woord is, moet op korte termijn onderzoek naar de damwand wor den verricht", stelt het college. Het is overigens nog lang niet ze ker dat de Tros naar Stavenisse af reist. „In december krijgen we uit- De gemeente Tholen onderzoekt de kwaliteit van de damwanden in Sint Philipsland en Stavenisse naar aanleiding van problemen met die in Sint-Annaland. sluitsel van de producent", vertelt Flip de Rijke van de Stichting Ac tief Stavenisse. „We hebben het over een programma waar onge veer een miljoen mensen naar kij ken, dus het zou een mooi stukje promotie voor ons dorp zijn." Volgens de inwoner van Stavenis se is al een paar keer eerder een po ging ondernomen om Te land, ter zee en in de lucht binnen te halen, maar de financiën lieten dat niet toe. „Ze komen niet voor niets", al dus De Rijke. „Wij moeten er een zak geld bijzetten." Hij hoopt op subsidie van de gemeente en de provincie en denkt de nodige spon sors te vinden. „En dan is er nog de damwand, hè. Die kan nog roet in het eten gooien." Voor het onderzoek naar de dam wanden in Sint Philipsland en Sta venisse is ruim 21.000 euro nodig. Dat moet de gemeenteraad nog be schikbaar stellen. Het besluit daar over valt in de raadsvergadering van 20 december. Tweede klas vmbo-leerlingen van De Vliedberg in Goes praten over zinloos geweld in de bus Loop jij wapenvrij? foto Willem Mieras Ziekenhuis schenkt Kloetinge defibrilator kloetinge - Het Oosterscheldezie- kenhuis schenkt W Kloetinge een defibrilator. In het verleden is op de velden van de voetbalclub meer dere malen gereanimeerd. Dat bracht het ziekenhuis op het idee om het apparaat te schenken. Een aantal vrijwilligers wordt op kos ten van het ziekenhuis opgeleid om hem te gebruiken. De defibrila tor wordt zaterdag voor de wed strijd overhandigd. Gratis parkeren rond kerst in Middelburg middelburg - Van 27 december tot 4 januari is parkeren in Middel burg gratis. De gemeente wil hier mee onvrede van voorgaande ja ren voorkomen. Twee jaar geleden moesten parkeerders tijdens de feestdagen nog betalen voor een parkeerplaats, maar ontstond door vuurwerk schade aan parkeerauto maten. Vorig jaar zorgde een tech nische storing voor veel klachten. Ook TV Walcheren staat beelden niet af middelburg - TV Walcheren wei gert net als Omroep Zeeland beel den van de scholierendemonstra tie af te staan aan justitie. Justitie heeft de beelden gevorderd om beter onderzoek te kunnen doen naar het politiegeweld. „Als de rechter bepaalt dat we ze af moeten staan, dan kunnen ze de beelden krijgen", zegt de hoofdre dacteur. „Maar dat gaat niet met een simpel briefje van justitie." Calvijnkoren zingen voor kliniek Colombia wemeldinge - Het grootkoor, het kleinkoor en het instrumentaal en semble van het Calvijn College in Goes en het Vlissingse koor Voice Four, geven morgen een concert in de monumentale hervormde kerk van Wemeldinge. De opbrengst van de collecte is voor een kliniek in het Colombi aanse Cartagena. Het concert be gint om 19.30 uur. Zeelandbrug 's nachts dicht voor onderhoud goes - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 3 en dinsdag 4 en de nacht van dinsdag 4 en woensdag 5 december gesloten. Tussen middernacht en uiterlijk vijf uur 's ochtends vinden er werkzaamheden plaats aan het wegdek en de brug. Verkeer krijgt het advies tijdens de stremming een andere route te kiezen. Op in formatieborden is de route via de stormvloedkering aangegeven. Bijzondere Samenzangavond in het teken van Advent Kerst o.l.v. Henriëtte de Bat- van Maelsaeke m.m.v.: Kinderkoor Jcdaja orgei: Lenard Verkamman Grote Kerk Tholen, I december aanvang 19.30 uur. toegang vrij collecte voor stichting Ghiroda, kindertehuis in Roemenië tevens CD presentatie: Langs 'i Kerkepad decI3. warm en gedragen orgelspel rondom kerst Uit concert mir.lt gesp.mum! ,!.m, STII Record. Raad Noord-Beveland ziet te veel open einden aan begroting VRZ. wissenkerke - De gemeenteraad van Noord-Beveland maakt zich ernstige zorgen over de manier waarop de Veiligheidsregio Zee land met de de portemonnee om gaat. In de begroting voor 2008 die het bestuur van de VRZ rijkelijk laat heeft ingediend, ziet de raad nog heel veel open einden. Omdat nog niet duidelijk is of en hoe de VRZ tegemoet gaat komen aan de nieuwe normen van de minister, blijft volstrekt onduidelijk wat een gezamenlijk opgetuigd veiligheids beleid in Zeeland in de toekomst gaat kosten. Weliswaar heeft Noord-Beveland ruim voldoende middelen gereserveerd voor vol gend jaar, maar het is niet uitgeslo ten dat er allerlei taken bijkomen. De minister heeft daarvoor wel middelen uitgetrokken, maar hoe veel werknemers de VRZ daar voor moet aanstellen, weet geen mens. Dat is een andere grief die de raad heeft: telkens als de raad verneemt dat er weer iemand in één of ande re functie is aangesteld, loopt diens contract alweer bijna af Bur gemeester Van Liere, die de be zorgdheid van de raad al in het VRZ-bestuur heeft verwoord, zag wel één lichtpuntje: minister Ter Horst stelt tenminste bedragen in het vooruitzicht, al zijn de voor waarden nog niet helemaal helder. Een poging om achter geslo ten deuren een besluit te ne men is verkeerd uitgepakt in Reimerswaal. Het college moet nu op de blaren zitten. Het gemeentebestuur van Reimerswaal trachtte deze week in vertrouwelijkheid een stokje te steken voor uitbrei ding van intensieve veehouderij in de Molenpolder bij Yerseke. Dat mislukte niet alleen - het voorstel lekte uit - ook het vertrouwen in de Reimerswaalse politiek kreeg er een knauw door. Dat vertrouwen is toch al niet zo sterk, zo lijkt het, want nog geen ANALYSE door Luc Oggel twee maanden geleden verspreid den twee ondernemers een brief in Krabbendijke waarin ze beweer den dat er sprake zou zijn van een 'matscultuur' binnen het gemeen telijk apparaat. Waar gaat het om? De gemeente heeft (woningbouw)plannen in het deel van de Molenpolder waar ook het agrarische bedrijf van L. Verboom gevestigd is, maar de combinatie wonen en intensieve veehouderij vindt het college onge wenst. Toen de gemeente lucht kreeg van uitbreidingsplannen van Verboom, dacht ze die met het ne men van een vertrouwelijk voorbe- reidingsbesluit te kunnen verijde len. Plausibel, aldus burgemeester Huisman, omdat eerdere gesprek ken met Verboom niet het gewens te resultaat hadden. Verboom is daarmee echter ook de mogelijk heid van inspraak ontnomen. Dat doet weer denken aan de periode dat Reimerswaal onder curatele stond van Vrom wegens het iets te vrij interpreteren van de Wet op de ruimtelijke ordening. Verboom werd in deze kwestie echter getipt en deed datgene wat het college wilde voorkomen: hij diende een bouwaanvraag in. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46