Gemeenten lenigen nood thuiszorg Val college ambtelijke staatsgreep www.amadorekerst.nl bin H9n uit Werkstraf geëist voor ontvoering DECEMBER: SPECTACULAIRE FEESTMAAND BIJ AMADORE www.amadorekerst.nl Buffetten Kerstdiners Maandmenu December 3-gangen menu 23,50 otefano's OiHiOn •kArneville Louis Hemelaar VLISSINGEN - De val van het Vlis- singse gemeentebestuur is het ge volg van een 'ambtelijke staats greep'. Met die beschuldiging ver liet wethouder Elly Walrave gister avond de gemeentepolitiek. In haar laatste raadsvergadering haalde Walrave haar gram op de gemeenteraad. „Een deel van de raad is door een deel van de amb tenaren gesouffleerd. Deze ambte lijke staatsgreep had u nooit mo gen toestaan", verweet zij de raad. Walrave moest met het hele colle ge van burgemeester en wethou ders opstappen nadat de gemeente raad op november een motie van wantrouwen tegen het college aan nam. Volgens haat was sprake van een gezamenlijke actie van politiek en ambtenaren. „Het is een veeg te ken als na een raadsbesluit raadsle den en ambtenaren samen de over winning vieren." Walrave eindigde haar verhaal met een dringende oproep aan de raad om 'uw democratische rol en ver antwoordelijkheid scherp te hou den'. Ook TV Walcheren staat beelden niet af MIDDELBURG - TV Walcheren wei gert net als Omroep Zeeland beel den van de scholierendemonstra tie af te staan aan justitie. Justitie heeft de beelden gevorderd om beter onderzoek te kunnen doen naar het politiegeweld. „Als de rechter bepaalt dat we ze af moeten staan, dan kunnen ze de beelden krijgen", zegt de hoofdre dacteur. „Maar dat gaat niet met een simpel briefje van justitie." Verlenging van overgangsregeling voorkomt ontslagen. door Frank Balkenende GOES - In de thuiszorg op Schou- wen-Duiveland, de Bevelanden en Tholen vallen voorlopig geen ge dwongen ontslagen. Gemeenten springen tot eind 2008 financieel bij. Zorgaanbieders kampen met tekorten die de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning (WMO) ver oorzaakt. Gemeenten zijn verant woordelijk voor de uitvoering van de WMO. Bij elkaar kost dat de gemeenten in de Oosterschelderegio vele ton nen. De glimmende kant van de medaille is dat zorgaanbieders nu niet acuut personeel hoeven te ont slaan. Die dreiging was er lange tijd wel. Zo voorzag Allévo, de grootste thuiszorgorganisatie in de Ooster schelderegio, het ontslag van vijf honderd gediplomeerde thuishul- PW Acute ontslagen in de thuiszorg zijn even van de baan, nu de ge meenten in de Oosterscheldere gio tot 1 januari 2009 financieel bijspringen. pen als gemeenten niet langer zou den bijspringen. Nu ze dat wel doen, krijgen de zorgaanbieders meer tijd om te re organiseren. Voor veel gediplo meerde thuishulpen moet een an dere baan worden gezocht. Dat kan binnen de eigen organisatie of daarbuiten. Het vergt een fors aan tal (dure) re-integratietrajecten. Voor personeel dat onder de cao thuiszorg valt en gedwongen wordt een andere baan te nemen of zich te laten omscholen, eisen de vakbonden een gedegen plaat singsprocedure én behoud van het volledige salaris. De bonden vin den het onterecht als werknemers hun rechtspositie zien verminde ren door een financieringspro bleem in de thuiszorg. Eerder hadden gemeenten al be loofd financieel bij te springen tot 1 maart 2008, met uitzondering van Goes, die tot 1 januari bijlapt. Het lag overigens voor de hand dat de zeven gemeenten de overgangs regeling tot 1 januari 2009 zouden doortrekken. In oktober lieten ze weten samen met zorgaanbieders naar een oplossing te willen zoe ken voor de financiële malaise in de thuiszorg en specifiek de huis houdelijke hulp. WEEKEND Zaterdag 1 en zondag 2 december 2007 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111 - 406111 MIDDELBURG - De officier van justi tie eiste gisteren voor de recht bank in Middelburg een werkstraf en een voorwaardelijke celstraf te gen een Vlissinger wegens ontvoe ring van diens zoontje, eind vorig jaar op het Middelburgse station. Een telefoontje over de ontvoering van een bijna tweejarig jongetje vanaf het Middelburgse station zorgde 14 december vorig jaar voor een grote politie-inzet. Agenten en rechercheurs werden vrijgemaakt om dat jongetje zo snel als mogelijk op te sporen. Dat lukte nog diezelfde avond. De Vlissinger was het beu dat zijn vriendin er elke keer met de kinde ren vandoor ging en besloot ze daarom zelf mee te nemen. Uitspraak 12 december. Menu's Entertainment Arrangementen: S PZC Vrijdag 30 november 2007 29 Vooraf bisque van Zeeuwse garnalen Dan volgt er een trio van wildzwijn, hert en haas met een rode wijnsaus Als afsluiting apfelstrudel met vanille-ijs Wij hebben reeds de volgende bands voor u gecontracteerd: 2 Guys Doll Twice Trio Avenue Expose William Frank Ashton Oscar Harris DJ Le Ber DJ Michaelman Jazz Trio Arion Kijk voor het programma en alle artiesten op: www.amadorekerst.nl Kijk voor informatie over de menu's, entertainment en arrangementen op www.amadorekerst.nl Reserveer snel uw tafel! Vol vol! Vlissingen tel.: 0118 - 418 019 Vlissingen tel.: 0118 - 441 441 Goes tel.:0113 - 230 066 Middelburg tel.: 0118 - 638 456 Vlissingen Tel.: 0118 - 410 502 Genieten met al uw zintuigen «r BANG OLUFSEN Loewe Bose W Kom zaterdag met al uw zintuigen genieten van de mooiste beeld- en geluidsapparatuur in ons geheel aangepaste interieur! All Ears introduceert zaterdag een revolutie in hooróplossingen. In de ontvangsthal kunt u genieten van de bloemsierkunst van Jaap Wisse en van een wijnproeverij verzorgd door Adventure Wine Trading, www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41