dichter bij titel mooiste dorp ^jaöösse Bi Cl Talentenjacht via kleur wedstrijd Connexxion past bustijden aan mmp W A i «k M| #1 SPZC Vrijdag 30 november 2007 2 7 Vissersdorp tot op het bot ontleed De door de gemeente Schouwen-Duiveland opgestelde Structuurschets Bruinisse zet knelpunten en kansen op een rij. De plannen worden per deelgebied verder uitgewerkt. KNELPUNTEN BRUINISSE PZC Willem Adriaansens foto's Marijke Folkertsma bron gemeente Schouwen-Duiveland DREISCHOR - Met een kleurplaten- wedstrijd onder kinderen op Dreischor viert De Looze Admini stratiekantoor uit Dreischor het tienjarig bestaan. Het doel is de jeugd te prikkelen naar kunst te kij ken. Daartoe worden de gemaakte werken zelfs beoordeeld door beel dend kunstenaars van eigen bo dem Rijn Schregardus en Goos Verwoest. De prijsuitreiking is donderdag 13 december. Sinds de oprichting is De Looze Administra tiekantoor flink gegroeid. Het be drijf heeft vijf fulltimers en twee parttimers in dienst. Schouwen-Duivelandse scholieren in Goes gaan er meeste op vooruit. door Martijn de Koning ZIER1KZEE - De vertrektijden van sommige buslijnen op Schou wen-Duiveland veranderen per 1 januari. Naar eigen zeggen komt vervoersbedrijf Connexxion tege moet aan de wensen van reizigers. Lijn 129, die vanuit Oude-Tonge via Duiveland en de Zeelandbrug naar Goes gaat, is aangepast op de schooltijden. De laatste ochtend bus vertrekt tien minuten eerder en is daardoor om 8.49 uur in Goes. Op de terugroute gaat er al een bus rijden vanaf half twee. Dat is bijna een uur eerder dan nu. Op lijn 131, van Flakkee via Duive land naar Zierikzee, gaat één bus extra rijden. Die is om 15.10 uur in Bruinisse en komt om 15.32 uur aan in Zierikzee. Ook lijn 133, die over het hele ei land toert, wordt aangepast. Die bus rijdt een kwartier later. Ver trekken in oostelijke richting kan vanaf Westenschouwen pas vanaf 6.17 uur. De tegemoetkomende eer ste bus vertrekt pas om 6.40 vanaf Bru. In Zierikzee vertrekt de eerste in westelijke richting om 5.58 uur. De avondbussen rijden ook onge veer een kwartier later, behalve die tussen Zierikzee en Westen- schouwen. De laatste rit op dat tra ject vervalt. Interliner 395 (Zierikzee-Bruinisse -Rotterdam) gaat in beide richtin gen een kwartier eerder rijden dan nu. www.connexxion.nl Stadswandeling langs kunst en monumenten ZIERIKZEE - De laatste kunstwande ling van dit jaar voert zaterdag en zondag langs dertien ateliers, gale ries en talrijke monumenten in de Zierikzeese binnenstad. Zowel bij het VW-kantoor als bij de deelne mende locaties, herkenbaar aan een blauwe vlag, is een folder met plattegrond van de route verkrijg baar. De kunstvormen betreffen onder meer: schilderkunst, kera miek, fotografie en stofversiering. De route is zaterdag en zondag geo pend van 12.00 tot 17.00 uur. Verkoping ten bate van Interieurfonds kerk BURCH-HAAMSTEDE - De leden van bet Interieurfonds van de Her vormde gemeente Haamstede hou den zaterdag in de kerkzaal een verkoping. De opbrengst komt ten goede aan het interieur van de Grote Kerk zelf. Naast een uitgebreid assortiment aan sinterklaas- en kerstgeschen ken is er een ruime keuze aan zelf gemaakte handwerken en kleding stukken. Tevens zijn er koffie, thee, cake, soep en pannenkoeken verkrijgbaar. De verkoping wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. CDA-fractie pleit voor terugkeer stoplichten RENESSE - De CDA-fractie pleit voor de terugkeer van tijdelijke stoplichten bij de Kraaijenstein- weg/Zandweg in Haamstede. De fractie heeft hierover een brief ge stuurd aan Rijkswaterstaat. „Voor al in het seizoen is het heel moei lijk om de weg op te komen", zegt CDA'er B. Flach. De stoplichten zouden moeten blijven staan tot de weg in 2010 gereconstrueerd is. De dorpsraad van Burgh-Haamste- de heeft toegezegd ook een brief te sturen, om het verzoek kracht bij te zetten. |(|nj/erieurs| Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. www.joosseinterieurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39