PZC Renovatie museum in fasen Zonnemaire klaagt over groen :houwen-duiveland 43 25 31 Theatergroep Hilaria ontvangt honderdste leerling van De Schoener IJspret ver weg door dieselolie Gemeente vindt uitzaaien prima Pech onderweg Hockeyers Oranje beginnen sterk aan Champions Trophy Vrijdag 30 november 2007 Burgemeester van Terneuzen wil vaker rampenplan oefenen Tip? redzzee@pzc.nl BROUWERSHAVEN - Ze werd verwelkomd als een prinses en, zoals dat gaat bij prinsessen, getooid met een kroon. Sjanna Tanis (4) uit Brouwershaven stapte gisterochtend als honderd ste leerling de drempel over van openbare basisschool De Schoener in Brouwershaven. Het is voor het eerst dat de school deze mijlpaal bereikt. Genoeg reden voor een feest. Dus gingen er - bij haar aan komst - ballonnen de lucht in, werd er tussen de middag geza menlijk gegeten en konden leerlingen en leerkrachten 's mid dags gezamenlijk genieten van een voorstelling door mee speeltheatergroep Hilaria. foto Marijke Folkertsma Financiering project aan Zierikzeese Meelstraat is nog niet rond. door Ton van den Nouweland zierikzee - Het nieuwe gemeente lijk museum aan de Meelstraat in Zierikzee wordt in fasen uitge voerd. Wethouder Wijnand Ren den moet de gemeenteraad laten weten hoeveel subsidie hij heeft losgepeuterd, voordat hij mag be ginnen met de inrichting ervan. Renden wil het Maritiem mu seum in het Gravensteen sluiten en de collectie onderbrengen in het Stadhuismuseum. Dat moet dan geheel worden opgeknapt. Voor de verbouwing en het weg- zonnemaire - Het weer werkt de laatste jaren niet echt mee om ijs banen te laten bevriezen. Maar met dieselolie in de plas wordt schaatsen helemaal een utopie. In woners van Zonnemaire meldden dinsdag tijdens de vergadering van de dorpsraad dat het goedje in het water van de ijsbaan zit. De reden weten ze niet. De milieupolitie en gemeente Schouwen-Duiveland onderzoeken de zaak. werken van achterstallig onder houd (fase en 2) heeft Renden het geld klaar liggen. Maar voor de inrichting van het museum, inclu sief lift en installaties (fase 3 en 4) is het geld er niet. Daar zijn subsi die en andere bijdragen voor no dig. „Er is nog een tekort van 2,5 miljoen. Een exploitatieoverzicht mogen wij nog tegemoet zien, schrijft de wethouder. Nou, ik denk dat we voor wat betreft fase 3 en 4 de vinger aan de pols moe ten houden", zei WD-raadslid Dick Meulblok gisteravond. lacque- line van Burg (LSD) vulde aan: „Wij kunnen ons geen verrassin gen veroorloven. Er is niet één be drijf dat zes miljoen financiert zon der de gevolgen daarvan te ken nen." Beide partijen dienden een wijzigingsvoorstel in, waarin Ren den wordt gedwongen eerst te la ten zien hoeveel subsidie hij bij an dere overheden heeft verkregen al vorens hij het museum mag inrich ten. De andere partijen vonden dit een goed idee, maar gaven wel aan dat deze tussenstap niet het hele project in gevaar mag brengen. „Ik hoop dat ik het als totaal kan aan besteden", antwoordde Renden, „want anders kan dit voorstel in derdaad de plannen frustreren." 1^ Wethouder moet zes miljoen kostende renovatie van Stadhuis museum in delen uitvoeren. Werk mag pas verder als er subsi die op tafel komt. Geen van de partijen wilde het zo ver laten komen, maar het VVD/LSD-voorstel werd toch aan genomen. Ook Alert! had een amendement. Voor de financie ring van het museum mogen zono dig enkele gemeentelijke gebou wen worden verkocht, waaronder het dan overbodig geworden Gra vensteen. Alert! vindt dat dit mo nument gemeentelijk bezit moet blijven. De Christenunie voegde eraan toe dat dit ook geldt voor de Stadswaag aan de Melkmarkt. In verkoop aan de stichting Renesse zag Renden echter geen probleem. Maar hij zegde de raad toe dat hij het onmiddellijk laat weten als ver koop aan de orde komt. Daarmee namen de fracties genoegen. door Martijn de Koning zonnemaire - De milieuklachten- lijn van de gemeente Schou wen-Duiveland kan de komende tijd flink wat telefoontjes uit Zon nemaire verwachten. Tijdens een goed bezochte dorpsraadvergade ring spraken inwoners van het dorp woensdagavond af massaal naar Zierikzee te bellen met klach ten over het openbaar groen. Het bestuur van de dorpsraad gaf de voorzet door het onderwerp op de agenda te zetten en foto's op ta fels te leggen. Daarop stonden si tuaties uit het dorp van afgelopen juni. „Je ziet het: manshoge ne tels", gaf voorzitter Goemans aan. Hij trok vervolgens flink van leer tegen het groenbeleid. „Dit is onaanvaardbaar." Goemans verwijt de gemeente voortrekkerij. „Laatst kwam ik langs de rotonde bij Zierikzee, zat daar vijf man onkruid te plukken. Alles draait om Zierikzee, de ande re dorpen tellen niet mee. We gaan dit maar weer aankaarten bij de wethouder." Ook andere bewoners van Zonne maire klaagden over slecht onder houd van groen. Zo zouden par keerplaatsen overwoekerd zijn en ligt het terrein rond het sportveld er 'schandalig' bij. Volgens de gemeente Schou wen-Duiveland past het beleid in het groenkwaliteitsplan, dat door de gemeenteraad is goedgekeurd. zierikzee - De gemeente Schou- we-Duiveland heeft geen bezwaar tegen het uitzaaien van mosselen en platte oesters uit de Ierse en Kel tische Zee en de Thames in de Oosterschelde in 2008. Het minis terie van LNV had de gemeente als belanghebbende om haar me ning gevraagd. Die stelt nu dat de visserij zo belangrijk is voor de ge meentelijke economie, dat de voor delen groter zijn dan de nadelen. Tip? redactie@pzc.nl „Leuke vakantie gehad?", vroeg opa aan zijn zesjarige kleinzoon die met zijn ouders een midweek- je was wezen uitwaaien in Fries land. Kleinzoon bleek het meest onder de indruk van de lekke band op de terugweg, ergens op de A28. Papa had daarbij geen ri sico willen lopen en zijn vrouw en zoon even op een doek in de droge greppel naast de snelweg neergezet. „We hadden een lekke band. En daarna hebben we in de sloot gezeten", meldde klein zoon naar waarheid. Waarop opa vriendelijk maar dringend vroeg of hij papa even mocht spreken om te vragen hoe het eigenlijk is gesteld met diens stuurmanskunsten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37