renovatie historische hoeve ^oosse Te weinig groen in wijk Othene Terneuzen Kinderboerderij krijgt 78 mille Werkstraf geëist voor ontvoering Z.PZC Vrijdag 30 november 2007 27 i n y e r i e u Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. MIDDELBURG - Een telefoontje over de ontvoering van een bijna twee jarig jongetje vanaf het Middel burgse station zorgde 14 december vorig jaar voor een grote politie-in- zet. Agenten en rechercheurs werden vrijgemaakt om dat jongetje zo snel als mogelijk op te sporen. Dat lukte nog diezelfde avond. Maar misschien was het beter ge weest als er die dag even gebeld was naar die ontvoerders, zo zei advocaat V. Serrarens gisteren ter wijl ze voor de Middelburgse recht bank een van hen bijstond. Want volgens haar was het geen echte ontvoering, maar een geschil tus sen twee partners. De vriendin van haar 24-jarige Vlissingse cliënt was er die dag vandoor gegaan met hun twee kinderen. Dat had ze al vaker gedaan maar de Vlissin- ger was dat die dag beu. Tegenover de rechtbank stelde hij dat dat ge sleep met zijn kinderen nergens goed voor was. De Vlissinger alar meerde zijn vader en zijn neef Die troffen zijn vriendin en de kin deren op het station aan. Op het moment dat de Vlissinger daar ar riveerde, stapte ze net in de trein waarna er een discussie ontstond over het waarom van haar vertrek. De vader van de Vlissinger pakte zijn kleinzoon en gaf hem aan zijn zoon. De vader en de neef zijn eer der vrijgesproken van ontvoering. Officier van justitie eiste een werk straf van 240 uur, veertien weken voorwaardelijk en een boete van 2000 euro wegens ontvoering te gen de Vlissinger. Uitspraak 12 december. wethouders aan het weinige groen in de wijk denken te doen. Op dit moment zijn er in de wijk 375 woningen gebouwd, dus is er volgens Van Boom nog tijd om za ken te veranderen. Zo vraagt hij zich af of de locatie voor een nieu we basisschool nabij speeltuin het Nootje wel zo gelukkig is. Hij pleit voor een centrale plaats in de wijk en niet aan de rand. „Moeten we in deze niet tien tot vijftien jaar vooruit kijken", vraagt Van Boom zich af. Het raadslid denkt dat de locatie te klein is. „Als daar twee scholen moeten komen, moeten ze in de hoogte bouwen. Ik denk dat je dan een gebouw krijgt van zeker vijftien meter hoog. Zo'n ste nen kolos tussen al die huizen is geen fraai gezicht." Op de lap grond kan in zijn visie beter een mooi parkje worden aangelegd. Nico Gerritsen bij zijn boerderij. gen om Gerritsen en Höcks te hel pen. Sterker: ze laten het duo in de kou zitten. Höcks: „Die nieuwe kozijnen waren hard nodig. Het is hier geen leven, al jaren in een bouwval. We hadden tijdens de verbouwing in een appartement willen wonen, maar dat mag niet worden gebouwd." Gerritsen richt zijn hoop nu op het gesprek met foto Wim Kooyman wethouder Bolijn. „Ik hoop dat zij de boete van tafel krijgt en ons aan een vergunning helpt om de noodzakelijke werkzaamheden te verrichten!" door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De nieuwbouwwijk Othene Zuid in Terneuzen haalt lang niet de landelijke norm van 75 vierkante meter openbaar groen per woning. Dat blijkt uit een onderzoek door Kenniscen trum Triple E uit Arnhem. In Othene Zuid worden in totaal 1450 huizen gebouwd en de wijk telt bijna 55.000 vierkante meter groen. In totaal komt dat neer op 38 vierkante meter groen per wo ning. Overigens blijkt uit het repre sentatief landelijk onderzoek dat bijna nergens de norm van 75 vier kante meter groen per woning wordt gehaald. De uitkomst van het onderzoek is voor raadslid Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen) reden om schriftelijke vragen te stellen. Hij wil weten wat burgemeester en Eenmalige subsidie voor sanering schulden en nieuw rieten dak. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen de Stichting Kinderboerderij Tragel een eenmalig subsidiebedrag van 78.000 euro geven. Het geld is deels bedoeld om de schuldenlast te verkleinen en deels als bijdrage in de kosten van een nieuw rieten dak voor de schuur. De gemeente heeft de kinderboer derij in erfpacht gegeven aan de stichting en betaalt jaarlijks een subsidie van ruim 43.000 euro, waarvan ruim 6.000 euro als bij drage in de onderhoudskosten. Dat budget is volgens de stichting onvoldoende, toch zeker omdat er 2002 een nieuwe ontmoetings ruimte is gerealiseerd. Die ruimte kostte 265.000 euro en is volledig met eigen middelen gebouwd. Daarvoor moest wel de reservepot tot op de bodem geleegd worden. „Het toenmalige bestuur heeft zich daarbij onvoldoende gereali seerd wat de (financiële) conse quenties zouden kunnen zijn van deze uitbreiding", schrijven B en W aan de gemeenteraad. De ver wachting was dat sponsors en de gemeente zouden bijdragen, maar dat bleek niet zo. Ondanks finan- De gemeente Terneuzen wil de noodlijdende kinderboerij in Ter neuzen eenmalig extra geld ge ven om de schuld te saneren en een rieten dak te vervangen. ciële tegenvallers heeft de stichting toch nog heel wat onderhoud kun nen plegen. Voor de nodige ver vanging van het rieten dak door een kunstriet bedekking is echter geen geld. Dat kost bijna 70.000 eu ro. De gemeente wil nu de helft bijdragen en de andere helft moet worden bijeegebracht door acties. Inmiddels is er een schuld ont staan van bijna 130.000 euro. De gemeente en Stichting Tragel ne men allebei een derde voor hun re kening. De rest moet de kinderboe rij zelf zien weg te werken via ac ties. Daarvoor zijn inmiddels al zo'n 800 bedrijven aangeschreven. Het voorstel voor de extra subsidie wordt dinsdag 4 december bespro ken in de commissie Samenleving. Die vergadert om 19.30 uur in het Terneuzense stadhuis. In Othene Zuid staan 21 royale nieuwbouw huurwoningen omgeven door veel groen en water. Allen met: ruime woonkamer; riante woonkeuken met apparatuur; drie slaapkamers; complete badkamer met douche en bad. Perceeloppervlaktes: van ca. 160 tot 270 m\ Huurprijzen: vanaf 675,- per maand exclusief iii ici c>5c: iNGRIDSINKE Bodenplaats i 4331 PJ MIDDELBURG Telefoon: 0118 - 434455 E-mail: info@ingridsinke.nl Internet: www.ingridsinke.nl Een belegging van.- ING-ft») real estate

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31