Toch filmzaal in Den Dullaert PZCI25 m Luciën schrijft zich bij de twaalf beste Nieuwe vertrektijden veerboten 31 Nieuw plan Leisurecenter in Terneuzen Bosjes in Kuitaart en Kioosterzande moeten tot nadenken stemmen r Vrijdag 30 november 2007Tip? redtern@pzc.ni Hockeyers Oranje beginnen sterk aan Champions Trophy Burgemeester van Terneuzen wil vaker rampenplan oefenen Voorziening richt zich op kinderen, senioren en de Filmclub Hulst. door Harold de Puysseleijr hulst - De plannen voor een tijde lijke filmvoorziening in Hulst zijn nog altijd niet volledig van de baan. Gemeenschapscentrum Den Dullaert presenteert de gemeente Hulst nog voor het einde van dit jaar het initiatief om films te verto nen in de grote zaal van het cen trum. Eerder werd het idee om die zaal om te bouwen tot volwaardige bio scoopzaal verlaten in verband met de te hoge investeringen. Zo zou den er dure aanpassingen nodig zijn aan de geluidsisolatie van de theaterzaal. „Het jeugdvakantiewerk heeft de ze zomer een keer een filmverto ning gehouden in de zaal. De kwa liteit daarvan was geen honderd procent bioscoopervaring, maar kwam daar toch aardig in de buurt", aldus coördinator Jan van Puyvelde van Den Dullaert. De kosten om toch films te vertonen in de grote zaal, staan nog niet op een rijtje maar vallen alleszins aan zienlijk goedkoper uit als de aan passingen aan de zaal tot een mini mum worden beperkt. Den Dullae rt wil van Merral Theaters, de ex ploitant van het eerder dit jaar ge sloten bioscoopcomplex de Ko ning van Engeland in de Hulster binnenstad, een scherm en een be- amer huren. Daarnaast zijn er kos- Den Dullaert dient voor het ein de van dit jaar een plan in bij de gemeente Hulst om bioscoop films te vertonen in de grote zaal van het centrum. ten voor het huren van de film en het inzetten van extra personeel. Van Puyvelde zegt dat het de be doeling is om met ingang van ja nuari enkele middagen in de week kinderfilms te programmeren. Daarnaast richt het filmaanbod zich op senioren en kan ook de Filmclub Hulst gebruik maken van de filmzaal. Met nadruk wijst de coördinator van Den Dullaert er op dat de film voorziening in het gemeenschaps centrum geen volwaardig alterna tief kan zijn voor de gesloten Ko ning van Engeland. „De nieuwste James Bond film zullen wij niet kunnen vertonen." Wethouder Frank van Driessche (cultuur) vindt het plan van Den Dullaert een goed initiatief Volgens hem wil de gemeente er serieus over nadenken om even tueel in beperkte mate bij te sprin gen in de kosten voor de filmvoor ziening. De voorziening is tijdelijk, want een projectontwikkelaar wil over enkele jaren een nieuw vermaaks centrum openen op de plek van de Koning van Engeland met daar in een of twee filmzalen. B en W willen wel grootschalige non-food detailhandel toestaan. door Eugène Verstraeten terneuzen - European Leisure De velopment heeft bij de gemeente Terneuzen een nieuw verzoek in gediend om planologische mede werking te verlenen aan het gewij zigd realiseren van een leisurecen ter in de Koegorspolder. Eerder be sloten B en W onder druk van de gemeenteraad en ondernemers in de gemeente niet mee te werken aan de gewijzigde plannen. Het hete hangijzer daarbij was de vestiging van een Colruyt super markt. Die is nu uit de aanvraag ge schrapt. In het nieuwe verzoek worden de functies 'grootschalige detailhandel/Perifere Detailhan dels Vestigingen (PDV)' en 'detail handel algemeen, leisure gerela teerd' aangevraagd. Daardoor kun nen wel grootschalige non-food winkelbedrijven bij de skibaan ge realiseerd worden. Voor de bouw van het leisurecentrum, waarvan de skihal al bijna klaar is, was al vrijstelling verleend van het gel dende bestemmingsplan. Nu de plannen gewijzigd zijn, moet de hele procedure weer opnieuw wor den gevoerd. B en W willen mee werken aan een leisurecentrum met de nu aangevraagde functies. Als de gemeenteraad akkoord gaat, kan de procedure voor het afgeven van een bouwvergunning worden voorgezet. Het onderwerp komt woensdag 5 december om 19.30 aan de orde in de commissie Om geving. hulst - De Hulster beleidsambte naar Luciën van de Walle is een van de twaalf overheidsdienaren die vandaag in Zwolle meedingt naar de titel 'best schrijvende amb tenaar van Nederland'. Een jury onder leiding van Annemarie Jor- ritsma wijst drie winnaars aan. Daaruit wordt de 'Best Schrijven de Ambtenaar 2007' gekozen. „Steeds meer ambtenaren hebben last van schrijfangst", zegt Johan nes de Geus, secretaris van de jury. „Achter de facades van ambtelijke taal en moeilijke volzinnen gaan vaak onzekere, voorzichtige mede werkers schuil, die niet het lef heb ben om de lezer aan te spreken en hun hoofdboodschap voorop te zetten. Integendeel, vaak zorgt de angst ervoor dat een eenvoudige brief aan een burger een ingewik kelde verantwoording wordt." Deelnemers aan de wedstrijd 'de overheid schrijft stukken beter' moesten een brief aan een burger inzenden. De best schrijvende ambtenaar krijgt van de Nationale Ombudsman, Alexander Brennink- meijer, de Gouden Veer. breskens - Vervoerder Veolia past met ingang van 9 december de ver trektijden van het fietsvoetveer tussen Breskens en Vlissingen aan op de nieuwe dienstregeling van de NS. Dit betekent dat de veerboten met vertrek vanuit Vlissingen om tien minuten voor het uur vijf minu ten later zullen vertrekken. Die vijf minuten gelden ook voor de ferries vanuit Breskens om 25 mi nuten over het uur. De overige ver trektijden van het veer blijven ge lijk. Lijn 15 rijdt voortaan op zater dag en zondag ook via IJzendijke, dat daardoor in het weekend een rechtstreekse verbinding met Bres kens krijgt. Voor Lijn 6 geldt dat bussen in de avonduren (19.18 en 20.18 uur) vanuit Terneuzen door rijden naar Zelzate. KUITAART - Waterschapsbestuurder Miel de Koek heeft gisterochtend met medewerkers Alex Kunst en Rombout Boot van de Stichting Land schapsbeheer Zeeland (SLZ) twee klimaatbosjes aangeplant in Kuitaart en Kioosterzande. Doel van de bosjes is mensen tot nadenken te stemmen over de klimaatverandering. De walno- tenbomen die geplant zijn, nemen veel C02 op en zijn daarom een uitstekend 'rolmodel' voor dit onderwerp. De bomen, twee keer drie stuks in de vorm van een driehoek geplant, groeien uit tot een lengte van tien meter. Pas over drie tot vier jaar dragen ze volgens de heren Kunst en Boot vrucht. Als de bomen niet ziek worden, kunnen ze een leeftijd van vijftig tot zestig jaar bereiken. Het ini tiatief voor de beide klimaatbosjes lag bij het wa terschap en SLZ. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29