Buurthuizen gaan toch in de verkoop 'Kijk, daar staat ze weer voor haar raam' S5SEÏÏSKÏS"" Walrave snapt de raad niet 'De Piraat' 26 Vrijdag 30 november 2007 pzc W Kornelia Boogaard geniet van het uitzicht in De Kreek. „Jaren keek ik tegen muren van mijn buren aan, nu zie ik hier de boten varen." foto Ruben Oreel Woonzorgcomplex De Kreek in Westkapelle officieel geopend. door Forra de Jong westkapelle - Woonzorgcomplex De Kreek in Westkapelle is giste ren officieel geopend door wethou der |an Bostelaar van de gemeente Veere. De Kreek, gelegen aan de kreek van Westkapelle, maakt het voor senioren mogelijk de oude dag in het eigen dorp te slijten. Kornelia Boogaard (72), geboren en getogen in Westkapelle, is dol blij met haar nieuwe appartement. Ze woont in het gebouw aan de Grindweg. „Ik ben zo gelukkig dat ik hier kan wonen. Toen ik hoorde dat dit complex werd gebouwd, wilde ik er meteen in. Op 2 okto ber ben ik verhuisd, ik was de tweede in dit gebouw. Ik zou ner gens anders willen wonen dan hier. Ik ga nooit meer uit het dorp weg. Het is erg fijn dat die moge lijkheid er nu is." Zo denken meer Westkappelaars. Een paar vriendinnen van Korne lia Boogaard wonen ook in De Kreek. „Dat is hartstikke gezellig!", zegt mevrouw Boogaard enthou siast. „Op zaterdag gaan we kaar ten en er is altijd iemand in voor een praatje." Mevrouw Boogaard wijst naar het appartementsgebouw aan de wa terkant van de kreek. „Daar wo nen de vreemden. Die komen uit Biggekerke, Koudekerke en van verder. Ze hebben allemaal feest verlichting op het balkon gehan gen, zie je dat. Alleen Hercules is van hier." De meeste bezoekers zijn enthousiast over de wonin gen. „Iedereen zegt: wat woon je hier toch mooi. Sommige mensen vinden wel het centrum te ver weg liggen. Ik vind dat eigenlijk wel meevallen. Op de fiets ben je zo bij de supermarkt. Alleen een brievenbus naast de appartemen ten zou wel handig zijn. Hopelijk komt die er nog." Kornelia Boogaard kijkt naar bui ten. „Al die jaren heb ik tegen mu ren van mijn buren aangekeken en nu zie ik hier de boten varen." Op de vensterbank ligt een grote verrekijker. „Het uitzicht is fantas tisch. Vooral in de zomer denk ik. Ik sta elke dag ook gewoon even naar de kreek te kijken. Ik hoor ze al zeggen: daar staat ze weer voor haar raam." De Kreek bestaat uit twee gebou wen van drie verdiepingen, aan de Grindweg en aan de waterkant. Beide gebouwen bevatten 34 woonzorgappartementen en een atrium voor gemeenschappelijk ge bruik. Zorgstroom heeft een zorg- steunpunt in het woonzorgcom plex. In De Kreek zitten verder twee woongroepen die bestemd zijn voor dementerenden en mensen met een lichamelijke aandoening. De twaalf bewoners komen uit De Vliedberg (Koudekerke) en 't Uus (Westkapelle). Kornelia Boogaard was de twee- de bewoner die De Kreek be trok. Zij is erg blij dat oudere Westkappelaars nu in hun dorp kunnen blijven wonen. Gemeente Vlissingen wil multifunctionele gebouwen afstoten. door Maurits Sep vlissingen - Verenigingen die met meerdere clubs van hetzelfde ge bouw gebruik maken, krijgen een nieuwe huisbaas. De gemeente Vlissingen gaat multifunctionele accommodaties afstoten en onder handelt daarover met woningcor poraties. Verenigingen die een gebouw voor zichzelf hebben, moeten het zelf gaan beheren en onderhouden. Zij hoeven het niet te kopen. De ge meente blijft eigenaar van deze panden. Het gemeentebestuur maakte be gin vorig jaar al bekend dat zij het bezitten en beheren van vereni gingsgebouwen niet als een taak van de gemeente beschouwt en ze daarom wilde afstoten. Diverse ver enigingen lieten onmiddellijk we ten dat dat voor hen het einde zou betekenen. Later dat jaar liet de ge meente weten dat acht van de twintig gebouwen die zij bezit, ge sloopt zouden worden omdat ze te slecht zijn en te weinig worden gebruikt. Ook dat ging uiteindelijk niet door. Het voornemen om de accommo daties af te stoten, bleef echter wel. Dit jaar heeft de gemeente op nieuw onderzocht hoe dat zou kunnen. Uit gesprekken met de gebruikers blijkt dat het niet mogelijk is pan den te verkopen aan verenigingen die de enige gebruiker van een pand zijn. Zij zijn te klein om de ri sico's te dragen. Daarom wordt aanbevolen alleen het beheer en onderhoud over te dragen. De ver- Wl Gebouwen met meerdere gebrui- kers worden verkocht aan wo ningcorporaties. Gebouwen met één gebruiker blijven eigendom van de gemeente Vlissingen. enigingen willen wel dat de ge meente eerst het achterstallig on derhoud alsnog uitvoert en dat ze voldoende geld krijgen om het on derhoud daarna zelf te laten doen. De gebouwen met meerdere ge bruikers kunnen wel worden ver kocht, maar dan aan woningcorpo raties. Die hebben vaak belangstel ling voor gebouwen die in een wijk voor meerdere doeleinden ge bruikt kunnen worden. Voor het dagelijks beheer en on derhoud van de multifunctionele gebouwen moet overigens wel een aparte organisatie worden opge richt. De corporaties willen dat niet zelf doen, maar dat in handen van een betrouwbare organisatie leggen. De gemeente moet zo'n be heersorganisatie opzetten en bin nen twee jaar op eigen benen ver der laten gaan. De toekomst van de verenigingsge bouwen komt dinsdag aan de orde in een commissievergadering van de gemeente. Ook TV Walcheren staat beelden niet af middelburg - TV Walcheren wei gert net als Omroep Zeeland beel den van de scholierendemonstra tie af te staan aan justitie. Justitie heeft de beelden gevorderd om beter onderzoek te kunnen doen naar het politiegeweld. „Als de rechter bepaalt dat we ze af moeten staan, dan kunnen ze de beelden krijgen", zegt de hoofdre dacteur. „Maar dat gaat niet met een simpel briefje van justitie." Gratis parkeren rond kerst en oud en nieuw middelburg - Van 27 december tot 4 januari is parkeren op straat en in parkeergarages in Middelburg gratis. De gemeente wil hiermee klachten en onvrede van voorgaan de jaren voorkomen. Twee jaar geleden moesten par keerders tijdens de feestdagen nog betalen voor een parkeerplaats, maar ontstond door vuurwerk schade aan parkeerautomaten. Vo rig jaar zorgde een technische sto ring voor veel klachten. Muzikaal evenement in skatepark Meker middelburg - Skatepark Meker en Junit houden morgen een muzika le dag die in het teken staat van verschillen en gelijkheid: 'all diffe rent, all together'. Het evenement is bedacht door jongeren en moet mensen bewuster maken van de ernst van discriminatie. Verschil lende bands treden op en er zijn diverse activiteiten van 15.00 tot 0.30 uur. Het skatepark ligt aan de Sportlaan 25 in Middelburg. Westkapelle startpunt van winterwandeltocht westkapelle - De Zeeuwse Wan delsport Bond houdt morgen de tweede winter-wandeltocht in Westkapelle. Vanaf Kasteel van Ba tavia, Zuidstraat 143 in Westkapel le, wordt er om 10.00 uur en om 13.00 uur vertrokken. De afstan den die gelopen worden zijn: vijf tien, vijftien en twintig kilometer. Er wordt over de zeedijk gewan deld, door de polder naar Aagteker- ke en Meliskerke en weer terug naar Westkapelle. lOp zoek naar een I stoere skelter? www.zeelandaannangwagens.nl 0118-613659 Wereldmarkt voor goede doelen zoutelande - In zaal Middendorp aan de Smidsstraat in Zoutelande wordt morgen van 10.00 uur tot 16.00 uur een wereldmarkt voor goede doelen gehouden. De Wereldwinkel, Unicef, Amnes ty International, het Rode Kruis en andere organisaties verkopen ar tikelen voor het goede doel. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Inwoonster Middelburg vraagt in kort geding schorsing bouwplan. door Dewi Gigengack middelburg - Loes Wijgman, be woonster van de Jodengang in Middelburg, heeft een kort geding aangespannen tegen de gemeente. De bouw van seniorenwoningen aan de Olmenlaan kan de toegang naar haar in aanbouw zijnde gara ge belemmeren. Ze wil dat de bouw van de woningen geschorst wordt totdat zeker is dat ze haar ga rage met de auto kan bereiken. Hiervoor is een pad van 2,5 meter breed nodig. Volgens de gemeente Middelburg komt het pad er ook, maar moeten alle bewoners van de Jodengang het eens zijn met het gebruik daarvan door auto's. Eén bewoner is het hier niet mee eens. „Dit wist mevrouw Wijg man al toen ze de garage begon te bouwen", zegt Peter Korstanje van de gemeente. „Ze heeft dus zelf het risico genomen dat haar garage misschien niet bereikt kan worden met de auto." Wijgman: „In mijn bouwvergun ning staat niet dat het gebruik van het toegangspad goedgekeurd moet worden. Ik ga er vanuit dat als ik een garage mag bouwen, ik die ook kan gebruiken." De rechter doet vandaag uitspraak. Scheidend wethouder wilde niet wegkijken en hopen dat 't goed komt. door Maurits Sep vlissingen - Uiterlijk onbewogen maar verbaal vernietigend. In haar afscheidstoespraak sloeg schei dend wethouder Elly Walrave gis teravond hard terug naar de ge meenteraad waar ze jarenlang deel van uitmaakte, jarenlang als wet houder voor werkte maar die haar een maand geleden ook zonder pardon op straat zette. Ze begon met het tonen van be grip 'voor de onrust bij de raad na het besluit van 3 juli', toen het col lege ambtenaren naar huis stuurde en een onderzoek gelastte naar het Scheldekwartier. Dieper ging ze niet door de knieën. „Dat u gebrek aan overzicht en misschien ook in zicht wijt aan een gebrek aan ver trouwen, dat snap ik niet." De lijn van het college, benadruk te Walrave, is altijd geweest: hel der over de zaak, terughoudend over de personen. „Ik voel me me de verantwoordelijk voor dingen waar de communicatie beter had gekund Hadden we meer compas sie moeten tonen richting perso nen? Dat was en is zeker een punt van discussie." Spijt over het besluit als zodanig toonde ze allerminst. „De gemak kelijkste weg was geweest om weg te kijken en in stilte te hopen dat het wel goed zou komen. Maar dat hebben we niet gedaan. We vin den allemaal dat de oude bestuurs cultuur moet veranderen. Daar ben ik het ook mee eens. Maar daarom hebben we op 3 juli ook dat besluit genomen." Walrave eindigde met een dringen de oproep aan de raad om 'uw de mocratische rol en verantwoorde lijkheid scherp te houden'. In ja nuari moet het rapport van Intégis over het Scheldekwartier nog ver schijnen. Dan zal blijken of ambte naren fouten hebben gemaakt. Bijna wantrouwend: „Schoffel dat rapport niet onder tafel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28