Zeeland PZC 25 Deel Veerse N57 toch nog gerealiseerd Vlissings college viel na 'ambtelijke staatsgreep' WALCHEREN 31 Kinderdagverblijf Villa Valentijn 1 Middelburg Pech onderweg Hockeyers Oranje beginnen sterk aan Champions Trophy Burgemeester van Terneuzen wil vaker rampenplan oefenen Vrijdag 30 november 2007Tip? redwalch@pzc.nl Rijkswaterstaat wil vasthouden aan oude ontwerp nieuwe weg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De weg is geschrapt, maar komt er voor een deel mis schien toch. Rijkswaterstaat houdt voor het Veerse gedeelte van de nieuwe N57 vast aan het ontwerp dat oorspronkelijk is gemaakt. Het ontwerp wordt wel 'uitgekleed'. Hoeveel van de weg uiteindelijk wordt aangelegd is afhankelijk van de vrijgevigheid van minister Eur- lings van Verkeer en Waterstaat. De aanleg van het Veerse deel is ge schrapt omdat er een tekort was van twintig miljoen euro. Het mi nisterie weigerde om dat tekort aan te vullen. Omdat het Middel burgse gedeelte wel wordt aange legd, moet een oplossing worden bedacht voor de oude weg in de ge meente Veere. De Middelburgse weg moet goed aansluiten op de bestaande weg in Veere en de ver keersveiligheid moet worden ver beterd. Om de wegen aan te laten sluiten, wordt - als het aan Rijkswaterstaat ligt - een deel van het Veerse tracé toch aangelegd. De weg ombuigen vlak boven Sint Laurens is geen op tie: dan zou een hele nieuwe pla nologische procedure moeten wor den gevolgd. „Dat duurt altijd twee jaar", aldus Erik Mostett van Rijkswaterstaat. „En dat betekent dat er straks een hekje in het wei land staat." Maar juist over het Veerse deel loopt nog een procedu re bij de Raad van State. Niet alleen voor de aansluiting wordt het geschrapte tracé weer van de plank gehaald. Rijkswater staat wil het liefst ook een nieuw Wl Rijkswaterstaat wil een gedeelte van de geschrapte N57 in de ge meente Veere toch aanleggen. Daarmee moet de veiligheid op de weg verbeteren. stuk weg tussen de molen bij Serooskerke en de Kleine Putweg aanleggen omdat de oude weg daar drie vrij scherpe bochten maakt. Dat zou betekenen dat de weg alsnog tussen de begraafplaats bij Serooskerke en de molen komt te liggen. Precies dat stukje weg staat nog ter discussie bij de Raad van State. Volgens plaatsvervangend direc teur Wies Vonk van Rijkswater staat Zeeland komt de minister over een jaar niet alsnog met het geld om de weg in zijn geheel aan te leggen. „Onze tactiek is niet om te wachten tot het bestemmings plan is goedgekeurd door de Raad van State en dan te zeggen: we gaan alsnog aan de slag." Wel geeft Rijkswaterstaat toe dat een poging wordt gedaan om zoveel mogelijk van het tracé alsnog te realiseren. Veiligheid is de belangrijkste reden dat de dienst het tracé niet wenst los te laten. Omdat de weg overal even gevaarlijk is, moet eigenlijk de hele weg worden aangepakt, vindt Rijkswaterstaat. Afslaand ver keer is de oorzaak van de helft van de aanrijdingen. „Als je die wilt voorkomen, moet je de aansluitin gen eraf halen", zegt Mostert. „Maar dan kom je weer uit bij een parallelweg." Voor de aansluiting van de nieuwe op de oude weg is twee miljoen euro beschikbaar. Hoeveel het mi nisterie bijdraagt om de veiligheid te verbeteren, is ook voor Rijkswa terstaat niet duidelijk. Uiteindelijk zal het van de hoogte van dat budget afhangen wat er wel en niet kan worden gereali seerd. „Het is net als met een ver langlijstje voor Sinterklaas", zegt Mostert. „De dingen die je wilt hebben moet je bovenaan zetten. Anders krijg je iedere keer een stropdas." De komende maanden worden verschillende alternatieven bespro ken met de gemeente, de provin cie en bewoners. De bocht bij de molen in Serooskerke. Rijkswaterstaat wil het liefst de weg omleggen, zodat deze bocht uit het tra cé verdwijnt. Of dat gebeurt, is afhankelijk van het budget dat beschikbaar is. De weg van Gapinge naar Serooskerke. Iets verderop kruist de weg straks de N57, als het aan Rijkswaterstaat ligt. Hoe die kruising er uit komt te zien, is nog niet duidelijk. foto's Lex de Meester Het kruispunt bij Vrouwenpolder. Of dit kruispunt wordt aangepast, is onzeker. Bewoners hebben zich altijd verzet tegen de komst van een geluidsscherm langs de nieuwe weg. Momenteel geen wachtlijsten Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Grote buitenspeelplaats i"** Zeer gunstige tariefstelling Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 www.villavalentijnmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - De val van het Vlis- singse gemeentebestuur is het ge volg van een 'ambtelijke staats greep'. Met die beschuldiging ver liet wethouder Elly Walrave gister avond de gemeentepolitiek. In haar laatste raadsvergadering haalde Walrave haar gram op de gemeenteraad. „Een deel van de raad is door een deel van de amb tenaren gesouffleerd. Deze ambte lijke staatsgreep had u nooit mo gen toestaan", verweet zij de raad. Walrave moest met het hele colle ge van burgemeester en wethou ders opstappen nadat de gemeente raad op november een motie van wantrouwen tegen het college aan nam. Volgens haar was sprake van een gezamenlijke actie van poli tiek en ambtenaren. „Het is een veeg teken als na een raadsbesluit raadsleden en ambtenaren samen de overwinning vieren." pagina 26: Walrave snapt raad niet „Leuke vakantie gehad?", vroeg opa aan zijn zesjarige kleinzoon. Die bleek vooral onder de indruk van de lekke band onderweg. Pa pa had geen risico willen lopen en vrouw en zoon even op een doek in de droge greppel naast de weg neergezet. „We hadden een lekke band. En daarna heb ben we in de sloot gezeten meld de kleinzoon. Waarop opa vroeg of hij papa even mocht spreken over diens stuurmanskunsten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27