Een brand die nog lang nasmeult PZC Vrijdag 30 november 2007 21 SCHEVE ZAKEN Eric Palmen is er nu van overtuigd dat hij een zaak heeft en meldt zijn bevindingen aan de politie. Tot zijn verbijstering krijgt hij na een maand te horen dat de politie het onderzoek staakt. Palmen be gint te vermoeden dat de zaak nog 'viezer' is dan hij al dacht en be sluit verder te graven. De recher cheur ontdekt al snel dat de succes volle advocaat in zijn vorige loop baan bij de politie werkte. Opval lend genoeg had hij zelfs een baan bij het korps waar ook het onder zoek naar de brand is gedaan. Om erachter te komen waar Vul- lings zich als advocaat zoal mee be zig heeft gehouden, neemt Eric Pal men een kijkje op www.recht- spraak.nl, een website waarop ge rechtelijke uitspraken terug te vin den zijn. Wat blijkt: Piet Vullings heeft een van de mannen die door de tipgever als brandstichter is ge noemd, in het verleden als cliënt verdedigd. Om het nog bedenkelij ker te maken, heeft de advocaat ook agenten verdedigd van het korps waar hij zelfheeft gewerkt. 'Het zal toch niet zo zijn dat de agenten de brandstichting met op zet niet hebben onderzocht?', vraagt Eric Palmen zich af De rechercheur geeft de zaak door aan de offi cier van justitie, die ver volgens de rijksrecher che inschakelt. De twee verdach ten worden binnen een week opge pakt. Bij het eerste verhoor slaan ze door: ze kregen de opdracht tot brandstichting van Piet Vullings. De advocaat kende een van de twee nog van een zaak waarin hij hem had verdedigd. De twee agen ten van het korps die zich met het brandonderzoek hebben bezig ge houden, worden op non-actief ge steld zolang het onderzoek naar hun betrokkenheid voorduurt. Piet Vullings kan naar de 1,5 mil joen euro verzekeringsgeld fluiten. Hem wacht een forse aanklacht en hij kan zich vast voorbereiden op een 'reünie' met zijn oude klan ten. CV De gebeurtenissen zijn authentiek, de namen verzonnen. 'Scheve Za ken' komt tot stand in samenwer king met onderzoeksbureau Schalke Partners in Breda. Reacties sturen naar schevezaken@schalke.nl door Harry van deVranden Soms gebeuren er zaken die niet kloppen, maar moeilijk te bewijzen zijn. Een recherchebureau kan dan helpen. Harry van de Vranden belicht voorbeelden uit de praktijk. Tientallen nieuwsgierigen, de meesten met de fiets aan de hand, kijken op afstand ademloos toe hoe de kapitale boerderij De Zwar te Brug in vlammen opgaat. Het hele dorp Woltersum lijkt uitgelo pen om het drama te aanschou wen. Op het Groningse platteland maak je zo'n schouwspel niet dage lijks mee. Eigenaar Piet Vullings, een succes vol advocaat, komt met gierende banden aanscheuren, maar ziet op afstand al dat de brandweer een verloren strijd voert. Met afgezakte schouders is hij er getuige van dat het dak met veel geraas en een enorme vonkenregen ineenstort. „Zijn vrouw zal het niet erg vin den", hoort hij iemand in het pu bliek zeggen. En dat is waar: hoe wel Piet en zijn drie kinderen het naar hun zin leken te hebben op de woonboerderij, kon zijn vrouw jannie maar niet wennen. Het liefst was ze na de verhuizing met een teruggegaan naar de binnen stad van Groningen, waar ze jaren met veel plezier hadden gewoond. Maar zo makkelijk was dat niet; Piet had geldproblemen en zou zijn verbouwde boerderij alleen met fors verlies kunnen verkopen. Een dag na de vuurzee is de con clusie van politie en brandweer eensgezind: brandstichting. Vol gens de politie is er ingebroken en hebben de daders geprobeerd de sporen uit te wissen door brand te stichten. Het ziet er naar uit dat de dieven niet hebben gevonden waar ze naar op zoek waren. Want Piet en jennie kunnen bij het bepa len van de schade niet opgeven wat er wordt vermist. De politie besluit het onderzoek af te sluiten. De verzekeraar zet er echter niet zo snel een punt achter en scha kelt een onderzoeksbureau in. Het gaat per slot van rekening om een bedrag van 1,5 miljoen euro dat zou moeten worden uitgekeerd aan het echtpaar Vullings. Recher cheur Eric Palmen maakt een af spraak met de advocaat en zijn vrouw. Tot zijn verbazing vertelt Ellie nu ineens dat er geld is gesto len, zo'n tienduizend euro. Dat is niet gemeld aan de politie. Vol gens Ellie was het geld op een plek verstopt die onmogelijk bij toeval kon worden ontdekt. Ze heeft geen idee hoe de dieven wisten waar ze voor het geld moesten zijn. De intuïtie van Eric Palmen zegt hem dat er iets niet klopt. Omdat hij vooralsnog niet veel verder komt met het onderzoek, plaatst hij een advertentie in het regiona le dagblad, met een oproep aan ge tuigen om zich te melden. Drie da gen later meldt de eerste infor mant zich. De man is vooral uit op het tipgeld, maar blijkt wel dege lijk waardevol. Hij vertelt dat hij de zaterdag van de brand werd op gebeld door twee bekenden die hem vroegen voor een auto te zor gen. Hij moest ze bij het station in Groningen ophalen en naar een illustratie Erik van der Wal boerderij op het platteland breng en. Het bleek de boerderij van Piet Vullings. De mannen die de tipge ver moest vervoeren, waren dak loos en hadden nog een schuld bij hem. Als hij ze naar de boerderij zou brengen, kreeg hij zijn geld te rug. Dat klopte. Toen de mannen na een paar uur bij de auto terug kwamen, hadden ze het geld. De informant heeft er geen enkele moeite mee om Eric Palmen de na men en de vermoedelijke verblijf plaats van de mannen te noemen. Als hij zijn tipgeld maar krijgt. ALLEMENSEN Britney krijgt met kerst de kinderen Als de zoontjes van Britney Spears hun kerstkadootjes uit pakken, is hun moeder erbij. De rechter heeft de zangeres toe stemming gegeven de feestdagen deels door te brengen met Sean en Jaden, zo meldt website TMZ.com. Haar ex-man Kevin Federline kreeg onlangs de voog dij over de kinderen toegekend. De kinderen mochten de avond voor Thanksgiving ook met hun moeder doorbrengen. In een ex clusief hotel in Beverly Hills kre gen ze boterhammen met pinda kaas en jam. Huwelijk dichtbij voor Jennifer Love Hewitt Jennifer Love Hewitt (28) en haar vriend Ross McCall hebben zich verloofd. Dat heeft een woordvoerder van de actrice be vestigd aan het tijdschrift Us Weekly. Het koppel, dat momen teel op vakantie is op Hawaï, is sinds begin vorig jaar samen. Wanneer Hewitt en McCall, een Schotse acteur, in het huwelijk treden, is nog onbekend. Hewitt werd in de jaren negentig be kend door de dramaserie Party of Five. Ook speelde ze in de tele visieserie Ghost Whisperer, die in Nederland te zien was bij SBS 6. Mel B haalt het net niet bij danswedstrijd Mel B en haar danspartner Mak sim Chmerkovskiy zijn tweede geworden in de Amerikaanse versie van Dancing with the Stars. De jury gaf de Spice Girl de meeste punten, maar het pu bliek thuis koos toch voor auto coureur Helio Castroneves. „Ik zal niet ontkennen dat verliezen vreselijk is", zegt Mel B. „Ik had dolgraag willen winnen." Maan dag komt haar collega Spice Girl Geri Halliwell in actie: die geeft dan het symbolische startschot voor de Q.-Music Top 1000. om te publiceren, zei Meuldijks advocaat Fulco Blokhuis. Privé zou ook beelden hebben die Van den Bergh nooi^i&frjjehad. Belinda wil een ton smartegeld van Privé Belinda Meuldijk wil 100.000 eu ro van Privé. Ze spande een rechtszaak tegen het tijdschrift aan omdat het zonder toestem ming foto's van haar interieur publiceerde bij een artikel over de vermeende vervuiling van haar villa. De rechter bepaalde onder meer dat Privé bekend moest maken hoe het de beel den kreeg. Het blad zei ze te heb ben gekregen van tv-presentator Martijn van den Bergh, maar gens Meuldijk is dat niet hele maal waar. Onderzoek wees uit dat die per e-mail verstuurde to's een te lage resolutie Belinda Meuldijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21