Bedrijf Sea Way failliet V&D msiÊmi 15% korting 2 en 3 10 Scholieren zien af van protest DREAM CASTLE HOTEL DISNEY KRAS.IML Filipijnse militairen bestormen opstandige officieren in hotel Bewolkt Leegloop bedreigt leefbaarheid Zws-Vlaanderen Vanavond vanaf 20.00 uur in het Arsenaaltheater Vrijdag 30 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 283 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Bijna vijftig banen op de tocht bij voormalig onderdeel Hoechst. door Jeffrey Kutterink VLISSINGëN - Chemiebedrijf Sea Way Chemical Processing, een oud-Hoechstonderdeel, is failliet. Een curator onderzoekt de moge lijkheden voor een doorstart. De banen van de bijna 50 werkne mers staan op het spel. Seaway is in 2000 ontstaan uit de puinhopen van het opgesplitste Hoechstconcern. Sea Way legt zich toe op het verwerken van af valstromen. Bierbrouwer Heine- ken gunde het bedrijf in 2003 een grote opdracht om oude tot kor rels vermalen kratten te recyclen. Het bedrijf bouwde in één van zijn fabrieken een installatie die het cadmium uit de korrels (granu laat) verwijdert en daarmee het kunststof geschikt maakt voor nieuwe toepassingen. Per 1 septem ber 2004 had de installatie moeten draaien. Maar Sea Way kampt tot op de dag van vandaag met ernstige tech nische problemen en krijgt het niet voor elkaar. Tot overmaat van ramp verwoestte een grote brand op 7 februari 2005 één van de fa brieken. Schade: 15 miljoen euro. Hoewel het toen nog niet het ein de betekende, is Sea Way die klap nooit meer te boven gekomen. Het chemiebedrijf is woensdag fail liet verklaard. Als curator is aange steld Benne van Leeuwen, van Van Leeuwen De Waard Advoca ten in Goes. Hij bekijkt de moge lijkheden. „Het faillissement is 24 Chemiebedrijf Sea Way Chemical Processing in Vlissingen is failliet verklaard. Het oud-Hoechstonder deel kampt met ernstige techni sche problemen. uur oud, dus of er toekomst in het bedrijf zit weet ik nog niet", vertel de hij gisteravond. Duidelijk is wel dat de bank de hoge ontwikke lingskosten voor de nieuwe tech niek niet meer wil betalen. De di rectie heeft de afgelopen weken ge sproken met mogelijke nieuwe in vesteerders. Maar die geven voor alsnog niet thuis. Van Leeuwen weet nog niet wat voor gevolgen het faillissement heeft voor het personeel. „Er is nog niets besloten. Ik spreek pas met de werknemers als ik duide lijkheid kan geven. Dat hoop ik maandag te kunnen doen." www.pzc.nl MIDDELBURG - De betoging van scholieren tegen politiegeweld die vandaag op de Markt zou plaats vinden gaat niet door. Dat besloot een delegatie gisteren na overleg met de gemeente Middelburg en de schooldirecties. De leerlingen wilden protesteren tegen de harde manier waarop de politie vorige week optrad tegen actievoerders. Ze vreesden dat de demonstratie uit de hand zou lopen, zei Kim- berly van Sparrentak. „Er kan al tijd iets gebeuren wat wij niet in de hand hebben." Ze zijn niet on der druk gezet door de schooldirec ties of de gemeente, benadrukten ze. „Als het nu weer misloopt, kan het ook averechts voor ons wer- ken", zei Melissa van Herwijnen. De Algemene Onderwijsbond (AOb) en de CNV Onderwijsbond hebben gisteren gesteld dat leerlin gen en leraren ruimte moeten krij gen om vandaag mee te doen aan de landelijke demonstratie van het Laks in Amsterdam. Daaraan zul len naar verwachting geen Zeeuw se scholieren meedoen. pagina 2: straf voor stakers Woningcorporaties smijten met geld huurders Zeeland moet meer luxe hotels bouwen eens 48% E 52% aantal reacties: 442 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4,5 en 7; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 15; Weer: 22; Cultuur: 35; Economie: 36, 37 en 39; Beurs: 38; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Zaterdag 1 december tot 12 uur Top woningcorporaties vorstelijk beloond HILVERSUM - Een op de vijf direc teuren van de 450 woningcorpora ties in ons land verdient fors meer dan premier Balkenende. Dat blijkt uit een lijst die RTL Nieuws opvroeg bij het ministerie van Vrom. 95 directeuren zitten ver bo ven de 'Balkenende-norm'. Die is bedacht om de salarissen in de (se- mi)publieke sector aan banden te leggen. Het meest verdient de di recteur van Vestia in Rotterdam: bijna 450.000 euro. Het salaris van premier Balkenende is 171.000 eu ro per jaar. 3-/4-daagse autovakantie Frankrijk TOPaanbieding! U boekt al een 3-daagse autovakantie met verblijf in het luxe 4- sterren Dream Castle Hotel Disney hotel vanaf slechts 79! Bij dit arrangement zitten geen entreekaartjes inbegrepen, maar u kunt uw kaartje al v.a. 38 (volw.) en v.a. 32 (3 t/m 11 jaar), bij KRAS bijboeken! INCLUSIEF: verblijf in het Vienna International Dream Castle Hotel Disney**** en ontbijtbuffet. Aankomstdata: van 5/12 t/m 28/3 3 dagen 4 dagen November-maart v.a. €79 v.a. €109 Toeslagen: toeristenbelasting 1,65 p.p.p.d. en reserveringskosten 15 per boeking (verplicht). Prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/26062 waarom zou je verder zoeken boek online 3 of bel 0900 - 9697 -S ïKi Forse vermindering Zeeuwse C02-uitstoot GOES - De uitstoot van broeikasgas sen in Zeeland gaat fors omlaag. De Zeeuwse Milieu Federatie heeft de bedrijven Yara en Thermphos bereid gevonden maatregelen te nemen. De C02-vermindering die hier door optreedt, komt overeen met het energieverbruik van alle huis houdens in Middelburg, Vlissin gen, Den Haag en Rotterdam sa men. Vandaag wordt tijdens een C02-symposium de overeenkomst getekend. pagina 36: toename C02 stopt kijk voor de voorwaarden op www.vd.nl of vraag ernaar bij de kassa. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i I i i 8 711688 555530 MANILLA - Filipijnse regeringstroepen hebben een hotel in de hoofdstad Manilla bestormd waar zich opstandige militairen hadden verschanst. De muiters eisten het aftreden van de Filipijnse presi dent Gloria Arroyo. Met een pantserwagen ram den de regeringstroepen de entree van het hotel. Ook zetten ze traangas in tegen de opstandige militairen. foto AP pagina 9: opstand Filipijnen gesmoord

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1