I Meningen Scheldekwartier blijft uniek project l/o •V Woonc Modern en comfortabel wonen oor 1 O Vrijdag 30 november 2007 PZC Harry van Waveren wil positieve betrokkenheid terug. door Maurits Sep VLISSINGEN - Vijf maanden crisis in Vlissingen. Tijd om terug te blik ken? Ook, maar vooral tijd om vooruit te kijken. Niet voor niets luidt daarom de titel van het PZC-debat, vanavond in het Arse naaltheater: Vlissingen, hoe ver der? De bedoeling is om tijdens het de bat lessen te trekken uit de gebeur tenissen sinds 3 juli van dit jaar. Over het besturen van een gemeen te, over het leiden van een organi satie, over het realiseren van grote projecten door een kleine gemeen te. Om vooruit te kijken, moet je weten waar je vandaan komt, wel ke weg je hebt afgelegd. De afgelopen week hebben zes van de zeven deskundigen die aan het PZC-debat deelnemen een aanzet gegeven voor de discussie van van avond. Jaap Ventevogel van het Toeristisch Ontwikkelingsbedrijf Vlissingen pleit voor betere samen werking tussen overheid, ambtena ren, bedrijfsleven en burgers. Direc teur Ben de Reu van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland, op de beoogde Kenniswerf Vlissingen, vindt dat Vlissingen te veel pijlen op de boog heeft en scherpere keu zes moet gaan maken. Vlissingen kan ook nog kiezen, meent direc- Harry van Waveren teur Sven van Rijswijk van Zee land Attracties (Arsenaal en Minia tuur Walcheren). „De gemeente heeft alle kaarten nog in eigen hand." Volgens Sabine Verburg, organisa tieadviseur en oud-directeur perso neelszaken bij De Schelde in Vlis singen, moeten alle betrokkenen in de crisis zich gaan bezinnen op hun eigen rol: wie doet wat en hoe veel ruimte geef je elkaar? Het te rugwinnen van het vertrouwen van de burgers zal de gemeente veel tijd kosten, voorspelt Vlissin- ger en voormalig hoofd voorlich ting van de provincie Sjaak van der Linde. Hij wijst erop dat communi catie over het beleid echter nooit beter kan zijn dan het beleid zelf Terwijl de bedoelingen van het ge meentebestuur naar het gevoel van politicoloog Herman Lelieveldt (Roosevelt Academy) eigenlijk goed waren. Vooral de aanpak deugde niet en dat heeft volgens hem de doorslag gegeven. De zevende deskundige die van avond zijn visie zal geven op de toekomst, is gedeputeerde Harry van Waveren. Hij gaat over de ruimtelijke ordening van Zeeland en is nauw betrokken geraakt bij het Scheldekwartier. Hij heeft de deskundigheid van de provincie aangeboden aan de gemeente en die is uiteindelijk ook aanvaard. Voor Van Waveren hangen verle den en toekomst nauw met elkaar samen. Dat heeft vooral te maken met de manier waarop het plan voor het Scheldekwartier tot stand is gekomen. „Ondanks de misère van nu moeten we goed voor ogen blijven houden dat het Schelde kwartier een prijswinnend project is. En dat dat zo is omdat het dank zij een heel open aanpak tot stand is gekomen. Ddor een grote betrok kenheid van de Vlissingers is het een breed gedragen project." Van Waveren vindt het daarom 'van cruciaal belang om terug te ha len wat de basis van het aanvanke lijke succes was'. „Blijf in de toe komst daarom open communice ren met de bevolking. Vergeet niet dat de locatie van het Scheldeter- rein uniek is en mensen van bui ten de stad kan aantrekken. Vlissin gen moet zichzelf weer uit de put praten. Vraag jezelf af waarom het plan een half jaar geleden nog zo goed was. Dan krijg je ook de posi tieve betrokkenheid terug." O Het moest wel misgaan met een vrouwenbestuur. Ja, klopt. Ja, ik zag het aankomen. Geen enkel bestuur had dit kunnen voorkomen. Mannen of vrouwen, dat maakt niks uit. De ambtenaren zijn schuldig aan de problemen rond het Scheldekwartier en veroorzaakten de val van het college. Ja, klopt. Ja, de bezem moet door het stadhuis. Nee, de ambtenaren hebben hun best gedaan. Nee, er zijn er veel meer die fouten maakten. Q_ Vlissingen moet niet terugkijken maar verder bouwen op het Scheldeterrein. Ja, bouwen. Ja, maar alleen als we precies weten wat het kost en oplevert. Nee, Vlissingen heeft wel belangrijker zaken die voorrang hebben. Nee, het Scheldekwartier is nergens voor nodig, laten zo. Geef uw mening op www.pzc.nl Woongoed verhuurt, beheert en bouwt uw woonplezier. Prettig wonen in een fijne omgeving is heel belangrijk. Woongoed Middelburg maakt dat mogelijk met bijna 6000 woningen in alle soorten en maten. Ook u heipen we graag bij uw zoektocht naar die goede woning in die fijne straat. Is die gevonden, dan staan we nog steeds voor u klaar. Dankzij onze onderhouds diensten wordt zorgeloos wonen vanzelf sprekend, We stimuleren de leefbaarheid in de wijk, bouwen speciaal voor senioren, starters en studenten en bieden onze huurders een grote keuzevrijheid om hun woonwensen te realiseren. Bij Woongoed Middelburg gaat het om u. Te huur: 37 appartementen in de Stromenwijk aan de Te huur 37 comfortabele nieuwbouwappartementen in de Stromenwijk aan de Keetenstraat in Middelburg Kenmerken boven multifunctioneel centrum met voorzieningen, rolstoeltoegankelijk, geschikt voor zorg Voor senioren van 55 jaar en ouder Indicatie mensen met een ClZ-indicatie voor zorg hebben voorrang Oplevering voor zomervakantie 2008 Oppervlakte van 56 m2 tot 94 m2 Huurprijs van €542,- tot €748,- Huurtoeslag voer 25 appartementen is huurtoeslag mogelijk Voorzieningen winkelcentrum en openbaar vervoer op loopafstand bereikbaar, op de begane grond is zorg aanwezig en is er een multifunctionele welzijnsruimte met onder andere ruimte voor de biljartvereniging, spelotheek, bar met zitjes en een handenarbeidlokaal. Lees dan de speciale brochure. U kunt deze downloaden, via www.woongoed.nl, ophalen bij woonwinkel Onder de Toren of bij de Rabo Woonshop, Lange Viele 49, of telefonisch aanvragen: 0118 650147. Alleen met een reactieformulier kunt u reageren op deze appartementen! Dit formulier vindt u in de verhuurbrochure of u kunt het downloaden via www.woongoed.nl. U kunt vier appartementen van uw voorkeur opgeven. Vindt u het moeilijk om uw keuze te bepalen? Wij adviseren u graag in Onder de Toren! Het compleet ingevulde reactieformulier kunt u tot uiterlijk 11 december 2007 inleveren bij of opsturen naar woonwinkel Onder de Toren of het kantoor van Woongoed. Woongoed Middelburg Buitenruststraat 235 4337 ER Middelburg Postbus 7120 4330 GC Middelburg T 0118 691700 E verhuur@woongoed.nl I www.woongoed.nl Woonwinkel Onder de Toren Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg T 0118 650147 E info@onderdetoren.com I www.onderdetoren.com Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10