Sarkozy wil vandalen hard straffen Alleen bij SieMatic: JT voor elk budget het mooiste j x—mm SIEMENS Musharraf hangt uniform aan de wilgen Invasie van kuikens in parken Brussel pzc Donderdag 29 november 2007 j rawalpindi - President Pervez Musharraf (i) van Pakistan salueert voordat hij het bevel over draagt aan Ashfaq Kayani (r). In de garnizoens stad Rawalpindi deed Musharraf gisteren afstand van de hoogste rang in het Pakistaanse leger, die van opperbevelhebber. Vandaag wordt de in okto ber door het parlement herkozen president beë digd voor zijn nieuwe ambtstermijn. Vóór zijn her verkiezing beloofde Musharraf zijn militaire func ties neer te leggen. Opvolger generaal Kayani ligt goed in het westen. Hij was militair adviseur van oppositieleider Bhutto. foto Olivier Matthys/EPA Franse president start onafhankelijk onderzoek dood tieners. parijs - De Franse president Nico las Sarkozy wil de relschoppers die op politiemensen hebben gescho ten in een Parijse buitenwijk op sporen en streng straffen. Ook be loofde hij gisteren een onafhanke lijk onderzoek naar de dood van twee tieners wat de aanleiding was voor de onlusten. Direct na terugkeer uit China be zocht het staatshoofd een zieken- brussel - Ongeveer vijfduizend kuikens zijn de afgelopen dagen achtergelaten in dozen in Brussel se parken. Het onfortuinlijke pluimvee mocht niet mee aan boord van een vliegtuig naar Ethio pië. Medewerkers van de luchthaven Zaventem bij Brussel hebben ver volgens de dieren mee naar huis genomen, maar het thuisfront was daar in veel gevallen kennelijk niet blij mee. De vogelbescherming in België heeft de voorbije dagen steeds meer meldingen gekregen van do zen vol met kuikens die waren ach tergelaten in Brusselse parken. De vogelbescherming heeft intus sen opvanggezinnen voor een groot aantal kuikens gevonden, maar ook andere dierenopvangcen tra bij de zuiderburen zijn er blij mee: daar dienen de ontheemde kuikens als voer voor de slangen. huis in de Franse hoofdstad waar een politieman ligt die zondag bij de rellen in het hoofd werd gescho ten. Sarkozy sprak van een 'doelbe wuste moordaanslag' op de agent. Hij zei dat niets het geweld kan rechtvaardigen. In de voorstad Villiers-le-Bel kwam zondag een politieauto in botsing met een motor met twee Noord-Afrikaanse jongens. Beiden droegen geen helm en kwamen om. Dat was aanleiding voor de al lochtone jeugd van Villiers-le-Bel en andere voorsteden om net als najaar 2005 massaal aan het rellen te slaan. Zeker 130 agenten raakten sindsdien gewond. Veel agenten hadden schotwonden in onder meer het gezicht doordat ze be schoten werden met jachtgewe ren. „We kunnen dit niet tolere ren, hoe dramatisch de dood van die jongens ook mag zijn", aldus Sarkozy. Sarkozy ontving gisteren op het WI De Franse president wil strenge straffen voor de relschoppers die in Parijs op agenten hebben ge schoten. Hij spreekt van een 'doelbewuste moordaanslag'. presidentieel paleis de ouders van de omgekomen jongens van 15 en 16 jaar oud. Hij beloofde dat een onafhankelijke onderzoeksrechter de zaak tot op de bodem gaat uit zoeken. De advocaat van de fami lies sprak van een gebaar van goe de wil die de gemoederen hopelijk tot bedaren brengt. In Villiers-le-Bel kwam het niet tot een derde opeenvolgende nacht van ongeregeldheden. De op roerpolitie was met circa 1.000 mensen massaal aanwezig, ge steund door speciale politie-eenhe- den en helikopters. Tientallen vermisten na cyclonen in Azië manila - Bij Taiwan en de Filipij- nen zijn door cyclonen drie sche pen vergaan. Een in Panama geregistreerd vrachtschip zonk voor de kust van Taiwan. Bijna dertig mensen wor den vermist. In de buurt van de Fi- lipijnen, nabij het eiland Palawan, gingen twee Chinese vissersboten ten onder door de cycloon Hagi- bis, waardoor twaalf opvarenden worden vermist. 'Zon Afrika geschikte energiebron in Europa' brussel - Als 0,3 procent van de woestijn in het Midden-Oosten en Noord-Afrika wordt volgezet met zonnewarmtecentrales, geeft dat in de toekomst genoeg - schone - energie voor Europa. Met die boodschap kwam prins Hassan van Jordanië gisteren naar het Europees Parlement in Brus sel. Het ambitieuze project kost tien miljard euro. Bejaarde Fransman van 18 moorden verdacht mulhouse - De Franse politie heeft in Mulhouse een 68-jarige man gearresteerd die ervan wordt verdacht achttien mensen te heb ben vermoord. De moorden werden tussen 1980 en 2002 in de Elzas, Franche-Com- té en de regio Parijs gepleegd, de slachtoffers waren voornamelijk homoseksuelen. De vermoedelijke dader werkte volgens een krant als travestiet in cabarets. Milieudefensie plant in Brussel illegaal bomen brussel - Actievoerders van Mi lieudefensie hebben gisteren ille gaal bomen geplant in Brussel. On der meer op de Grote Markt en bij het Atomium zijn klinkers uit de grond gerukt voor een nieuwe boom. Ook in de pisbak van Man neke Pis is een boom gezet. De ac tievoerders werden niet opgepakt. De plantenactie is een protest te gen de import van fout hout. Leger Australië treurt om dood speurhond tarin kowt - Australische solda ten op de basis Kamp Holland in Uruzgan treuren om de dood van hun speurhond Andy, maakte het Australische ministerie van Defen sie gisteren bekend. Het twee jaar oude dier, dat net zijn diploma had, is per ongeluk overreden op de basis. De Australi sche militairen gebruiken in de he le provincie Uruzgan honden om bermbommen op te sporen. 'Kilo nucleair materiaal te koop voor €700.000' bratislava - De Slowaakse politie heeft drie personen gearresteerd die poogden een kilo nucleair ma teriaal te verkopen. Dat is gisteren bekendgemaakt. Deskundigen on derzoeken het radioactieve materi aal. Twee van de verdachten wer den opgepakt in Slowakije, de an der in Hongarije. Ze vroegen naar verluidt bijna 700.000 euro voor het materiaal. Si M* A SieMatic SC 10, 9.950,- incl. apparatuur U kunt een keuken kiezen die goedkoop is, maar heeft u niet liever een SieMatic? Speciaal voor u ontworpen, Individueel Design, waardoor u er meer en langer tevreden over bent. Onbetaalbaar? Het plezier wel maar de keuken niet. Wij respecteren ieders wen sen, ook qua budget. Goed advies is bij ons niet afhankelijk van wat u besteedt maar van wat u wilt: de beste en mooiste keuken. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter LOGUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logus-dehoop.nl wij adviseren:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9