Belgische madam doet loting soccer Villerius aan de slag als trainer bij profploeg Drie mascottes winterspelen in Vancouver Geldgebrek nekt zesdaagse 48 Donderdag 29 november 2007 PZC W Toernooi blijft vooral een Zeeuws-Vlaamse aangelegenheid. door Barry van der Hooft PHILIPPINE - De late afzegging van twee clubs is een teleurstelling, maar toch heeft de organisatie van het Zeeuws-Vlaamse soccertoer- nooi weer een aansprekend deelne mersveld bij elkaar weten te krij gen. Zondag-derdeklasser Steen is voor het eerst sinds jaren weer van de partij. Het evenement is ook dit keer niet alleen opengesteld voor Zeeuws-Vlaamse clubs. De overi gens tegenvallende inbreng van buitenaf komt bij de 22e editie van RCS en Walcheren. In totaal strijden 22 voetbalclubs vanaf donderdag 27 december voor een plek op de finaledag, die op zaterdag 5 januari in sportcen trum Vliegende Vaart in Terneu- zen plaatsvindt. Daarmee verwel komt de organisatie exact hetzelf de aantal verenigingen als een klein jaar geleden. Voorzitter Hans Lauret en zijn bestuur onderna men wel een poging om nog meer clubs naar Terneuzen te halen, maar kregen weinig respons van clubs buiten de regio. „We hebben alle Zeeuwse clubs aangeschreven", vertelde Lauret gisteravond. „Dat zijn er dus een kleine honderd. Steen doet op aan dringen van trainer Danny van de Velde weer mee, maar Axel ont breekt, omdat de selectie in het eerste weekeinde van januari weg is. En we gingen ervan uit dat 's-Heer Arendskerke en Zeeland Sport mee zouden doen. Ze had Aector Dooms van de organisatie van het soccertoernooi trekt met commentaar van de Belgische madam Carmen uit de serie FC De Kampioenen één van de ploegen uit de beker. foto Camile Schelstraete den ook toegezegd, maar hebben zich op het laatste moment alsnog afgemeld. Dat is wel teleurstel lend." In sportcentrum de Vliegende Vaart strijden 22 voetbalclubs van 27 december tot en met 5 januari om de prijzen in het jaarlijkse soccertoernooi. Hoofdklasser Hoek vaardigt net als in voorgaande jaren het tweede elf tal af, dat erin moet kunnen slagen zich te plaatsen voor de finaledag. Tijdens de loting, gisteravond in hotel Au Port in Philippine, werd Hoek in de eerste poule aan groepshoofd HW24, Groede, Spui en Philippine gekoppeld. Van die vijf teams, verdienen er vier een ticket voor 5 januari. Zo is het ook in poule 2, dat met RCS, Koe wacht, Aardenburg, AZW en Steen eveneens een bezetting van vijf ploegen kent. Terneuzen, dat het toernooi aan het begin van dit jaar als winnaar afsloot, werd in de derde poule als groepshoofd aan Sluiskil, RIA W, Clinge, Zaamslag en IJzendijke ge koppeld. Poule 4 bestaat uit Ter- neuzense Boys, Hontenisse, Bres- kens, Walcheren, Oostburg en Biervliet. Van deze twee poules van zes stoten ook de beste vier door naar de finaledag. De loting was overigens geen saaie bedoening. De organisatie had er net als vorig jaar voor gekozen om Boma, voorzitter in de Belgische televisieserie FC De Kampioenen, naar Philippine te halen. Hij acteer de echter in de schaduw van Car men, de schoonmaakster uit de se rie. De Belgische zorgde voor een uit stekende sfeer, bemoeide zich uit gebreid met het trekken van de ko kertjes en bleek moeilijk stil te krij gen. Daar slaagde zelfs Pierre Eijs- ackers niet in, de Axelaar die eind december en begin januari in Ter neuzen volgens traditie weer als speaker zal fungeren. De loting voor het 22e Werk Vakmanschap soccertoernooi ziet er als volgt uit: Poule 1: HW'24, Groede, Spui, Hoek en Philippine. Speeldag: don derdagavond 27 december (19.00 uur). Poule 2: RCS, Koewacht, Aarden burg, AZW en Steen. Speeldag: vrijdagavond 28 december (19.00 uur). Poule 3: Terneuzen, Sluiskil, RIA W., Clinge, Zaamslag en IJzendij ke. Speeldag zaterdag 29 december (9.30 uur). Poule 4: Terneuzense Boys, Honte nisse, Breskens, Walcheren, Oost burg en Biervliet. Speeldag: zater dag 29 december (9.30 uur). De eerste vier van iedere poule plaatsen zich voor de finaledag. Sportwetenschapper uit Middelburg begeleidt renners van Cofidis. door Frits Bakker AMIENS - De 31-jarige oud-Middel burger Vincent Villerius gaat dit seizoen als trainer en inspannings fysioloog werken voor de Franse profploeg van Cofidis. De Zeeuw, die al drie jaar in Frank rijk woont en als sportwetenschap per hoopt te promoveren aan de universiteit van Besancjon, was al eerder aktief voor de Franse wieler bond. Hij is specialist in trainin gen en schema's met vermogens meters. De Franse ProTourploeg heeft ren ners als Nick Nuyens, Rik Ver- brugghe, Sylvain Chavanel, David Moncoutié en de Nederlander Ma- thieu Heijboer in de rangen. Villerius verblijft op dit moment in Amiens voor een eerste bijeen komst van de ploeg. „Het eerste trainingskamp is van 10 tot 15 de cember in Montpellier, maar ik heb nu al volop kennisgemaakt met de renners. Ik wilde geen con tract bij de ploeg tekenen als ren ners het daar niet mee eens zou den zijn. Maar iedereen is enthou siast over mijn werkwijze." De Cofidis-ploeg wordt dit jaar aangestuurd vanuit een trainings centrum in Pau. „Ik woon voorlo pig nog in Besan^on, maar ga bin nenkort verhuizen naar Pau." VANCOUVER - Miga, Quatchi en Su- mi zijn de mascottes van de Olym pische Winterspelen van Vancou ver. Het trio werd woensdag offici eel gepresenteerd. Miga, Quatchi en Sumi zouden zijn ontstaan uit de gigantische bo men, de hoge bergen en de rustelo ze oceaan van de provincie British Colombia. „Deze mascottes vertegenwoordi gen de mensen, de omgeving en de sfeer van British Columbia en Canada", zei John Furlong, hoofd van het organisatiecomité. „Daarnaast zijn ze de personifica tie van de essentie van de Winter spelen van Vancouver." Na Calgary in 1988 is Vancouver in 2010 de tweede Canadese stad die de Olympische Winterspelen orga- vniseert. De editie van 1988 was die van schaatster Yvonne van Gen- nip. Zij won op de Olympic Oval drie keer goud. Miga, Quatchi and Sumi (van links naar rechts) bij hun voorstelling als mascottes van de Olympische Winterspelen van Vancouver in 2010. foto Jonathan Hayward/AP MAASTRICHT - De Zesdaagse van Maastricht gaat volgende maand niet door. Voorzitter van de Stich ting Euro Zesdaagse Jan Hoen en organisator Frank Boelé hebben dat gisteren besloten. Voornaamste reden voor de afge lasting is de precaire financiële toe stand van de zesdaagse. Het bud get van acht ton was amper voor de helft afgedekt. Volgens wed strijdleider Danny Nelissen is de belangrijkste oorzaak een politieke twist in Maastricht. CDA-raadslid Hoen lag de voorbije weken met burgemeester Leers in de clinch over de horecanota. „Daardoor is kostbare tijd verloren gegaan. In een ideale situatie hadden andere mensen zijn taken kunnen overne men, maar bij de zesdaagse draait alles rond Jan Hoen", verklaart Ne lissen. Jan Hoen werd vorige week met hartklachten opgenomen in het ziekenhuis. Hoewel hij aan de beterende hand is, wilde hij giste ren niet zelf reageren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68