Sport Duitsers stunten tegen Real winst van start Maximaal tienduizend EK-tickets volleyballers met 51 47 53 mmm Donderdag 29 november 2007 Liverpool heeft nog kans op overleven na zege op Porto Turkse biljarters leven in onmin met bond en worden geboycot Tip? sport@pzc.nl Schotten maken geen haast met bondscoach glasgow - De Schotse voetbal bond neemt de tijd voor het aan stellen van een nieuwe bonds coach. Verwacht wordt dat de op volger van de opgestapte McLeish niet voor het einde van het jaar be kend wordt. McLeish werd giste ren zoals verwacht door Birming ham City als nieuwe trainer gepre senteerd. Schotland speelt voor de WK-kwa- lificatie van 2010 in de groep met Nederland. De nieuwe bonds coach moet de Schotten leiden naar een succesvolle kwalificatie campagne. Vroege aftocht voor Van Wely in Rusland chanty-mansijsk - Loek van Wely is in de tweede ronde van het schaaktoernooi om de World Cup in de Russische plaats Chan- ty-Mansijsk uitgeschakeld. De Til- burgse grootmeester verloor van de Rus Evgeni Barejev: 1,5-0,5. Van Wely legde in de eerste partij de witte koning na 52 zetten om, gisteren kon hij de achterstand in de tweede partij niet goedmaken. In een toreneindspel bezwoer Barejev alle dreigingen. Na de 86e zet was het bord, op de koningen na, leeg. Sergei Tiviakov speelde tweemaal remise tegen Wang Yue. Serieus voetprobleem voor Rafael Nadal madrid - Tennisser Rafael Nadal heeft een serieus probleem aan een voet. De nummer twee van de wereldranglijst zal daar de rest van zijn loopbaan last van hebben. Oom en coach Toni Nadal deed die ontboezeming gisteren in een interview met een Spaanse krant. „Ik laat het aan een arts over om te zeggen of de blessure zijn loop baan bedreigt. Ik wil daar niet op antwoorden", zei Toni Nadal. Van Hartingsveldt gaat naar tennismasters goes - Suzanne van Hartingsveldt is toegelaten tot de Nederlandse tennismasters, die over twee we ken starten in Rotterdam. De Goese tennisster is bij de loting van de zestien beste speelsters van Nederland als elfde geplaatst. Dat is tevens haar positie op de Ne derlandse ranglijst. Michaëlla Kraji- cek is de grote favoriete. Bij de mannen is er geen Zeeuwse deel name in het enkelspel. Aanhoudingen in onderzoek corruptie londen - De Britse politie heeft vier arrestaties verricht in een on derzoek naar corruptie in het En gelse voetbal. De vier verdachten (30, 48, 55 en 69 jaar) zijn gearres teerd op locaties door heel Enge land. Eerder werden in dezelfde zaak al twee personen aangehou den. Het onderzoek naar corruptie is een gevolg van een rapport over fraude bij transfers tussen Engelse voetbalclubs. Chelsea volgt het spoor van Manchester en Arsenal met 4-1-zege. Rijswijk - Met opvallend gemak heeft Chelsea zich gisteravond in navolging van Manchester United en Arsenal gekwalificeerd voor de tweede ronde van de Champions League. Liverpool is nog niet zo ver, maar leeft na de 4-1 tegen FC Porto wel weer. Het was te merken dat in de groe pen nog niets was beslist. De vijf de wedstrijd betekende vechten voor een plek bij de beste zestien of tegen de de uitschakeling. Chelsea rekende in groep B in Noorwegen af met naaste concur- Supportersclub Oranje verdeelt helft van toegewezen kaarten. zeist - De KNVB verwacht vol gend jaar voor de poulefase van het Europees Kampioenschap in Zwitserland en Oostenrijk tussen de 6000 en 10.000 toegangsbewij zen te krijgen. De Europese voet balbond UEFA wijst per duel onge veer 20 procent van de stadionca paciteit toe aan de twee betreffen de landen. Dit percentage ligt hoger dan vorig rent Rosenborg. De Londenaren hadden daar minder dan drie kwartier voor nodig. Didier Drog- ba (twee keer binnen 20 minuten) en oud-PSV'er Alex, met een dave rende vrije trap, beslisten het duel al voor rust. Joe Cole maakte er nog 0-4 van. David Albelda bewees Ronald Koe man bij Valencia tegen Schalke 04 een slechte dienst. Hij vergreep zich na een half uur aan Rafinha en kreeg rood van de Belgische ar biter Frank de Bleeckere. Met tien man zocht de Spaanse ploeg ver geefs naar openingen en redding: 0-0. Wetder Bremen smeekte in groep C om een stunt tegen Real Ma drid. De voorzienigheid schoot de jaar bij het WK in Duitsland (16 procent), maar de stadioncapaci teit bij het EK ligt lager. Overigens leert de ervaring dat naar gelang het toernooi nadert, er meer kaar ten ter beschikking komen. Bij het WK in Duitsland werd het aanvan kelijke aantal van 9000 tickets voor de drie groepswedstrijden uit eindelijk verdubbeld. Van alle kaarten die de KNVB krijgt, gaat de helft naar de Suppor tersclub Oranje. De rest wordt ver deeld onder sponsors en relaties. Voor alle wedstrijden zijn één mil joen tickets beschikbaar. Duitsers te hulp. Oud-Ajacied Mar kus Rosenberg had al na vijf minu ten succes. Robinho maakte even later wel gelijk, via de binnenkant van de paal, maar Boubacar Sano- go zorgde voor 2-1. Aaron Hunt leek het duel na een uur te beslissen, maar Van Niste- looij bracht met zijn 53e treffer op dit Europese podium de spanning toch weer terug: 3-2. De gelijkma ker viel niet, ook niet door de komst van Arjen Robben. In groep D heerste heel lang gewa- ln de Champions League zorgt Werder Bremen voor een stunt door winst op Real Madrid. Chelsea plaatst zich door een 4-1-zege voor de tweede ronde. De Supportersclub Oranje ver wacht volgens voorzitter Lloyd Vandenberg 200.000 aanvragen. De tickets zullen per loting wor den vergeven. Het gaat om een 'ge wogen' loting, waarbij mensen die al lang lid zijn en/of veel duels van Oranje in het buitenland hebben bezocht, meer kans maken. Bij Vandenberg is de hoop op veel extra toegangsbewijzen niet groot. „Op het WK konden landen als Togo of Ivoorkust lang niet alle toe gewezen tickets gebruiken, die wer den dan weer verkocht. Dat zal in Europa nauwelijks gebeuren." pende vrede met Benfica-AC Mi lan en Celtic-Sjachtar Donetsk. Bij de Schotten was Vennegoor of Hesselink terug. Hij begon met een overtreding, de Braziliaanse Oekraïner Brandao met een tref fer: 0-1. Jarosik maakte pas vlak voor rust gelijk. Massimo Donati zette in blessuretijd de bierkranen buiten het stadion van Glasgow massaal open: 2-1. Titelverdediger Milan kwam in Lis sabon snel op voorsprong door Andrea Pirlo. De Braziliaan Kaka, die in de Italiaanse media heeft la ten weten na zijn voetbalcarrière priester te willen worden, deed het voorwerk. Maxi Pereira herstel de het evenwicht vlot. Milan had daar genoeg aan. catania - De Nederlandse volley ballers zijn het pre-olympisch kwa lificatietoernooi in Catania precies volgens plan begonnen. Oranje ver sloeg in het openingsduel Roeme nië (3-0) en is daardoor al prak tisch zeker van een plek in de hal ve finale. Nederlands kreeg eigenlijk alleen in de eerste set (26-24) tegenstand van Roemenië. De Roemeense ser vice verraste de passers, maar in de tweede en derde set was vrij wel niets meer zichtbaar van heT opslaggeweld: 25-18 en 25-19. Boubacar Sanogo en Markus Rosenberg vieren uitbundig een treffer van Werder Bremen, dat met 3-2 won van Real Madrid. foto Joerg Sarbach/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67