Feest van zoete verleiding in galerie Post Art Hulst 44 Donderdag 29 november 2007 PZC AGENDA OP PAD p- Zeeuwse Winter Fair Zo'n zestig standhouders presenteren hun artikelen. Kats, Noordlangeweg 32, 10 - 18 uur p- Adventsmarkt Markt met uitsluitend goede doelen. Zierikzee, Nieuwe Kerk, 19-21 uur p- Winterfair Kleindieren Opvang Zeeland houdt een winterfair voor het goede doel. Kattendijke, Kleindierenopvang, 13-18 uur p- Popmuziekquiz Speciale editie quiz met Leo Blokhuis. Middelburg, De Drukkery, 19- 20 uur p- Dwangarbeider Paul Sonke presenteert zijn boek 'Dwang arbeider - het verhaal van Arie Koopman in de Tweede Wereldoorlog'. Middelburg, Drukkerij, 15.30 uur p- Literair Café De journalist, interviewer en schrijver Frénk van der Linden is te gast bij Neha- lennia's Literair Café. Middelburg, Breeweg 71E, 20 uur pLampionoptocht Kinderen gaan met lampionnen en onder muzikale begeleiding van SHC Sjok-Ola Pietenorkest op zoek naar Sinterklaas. Wanneer ze die gevonden hebben gaat de stoet naar het Goese stadhuis. Goes, De Mythe, 19.00 uur p- Sint Sint bezoekt de weekmarkt en is jurylid van een kleurplatenwedstrijd. Zierikzee, Havenplein, hele middag. MUZIEK UB40 De Britse reggaeband UB40 teedt op. Roterdam, Ahoy, 20.00 uur p- Margriet Eshuijs Margriet Eshuijs presenteert The Story Singer. Haar hits en nieuwe liedjes, voor haar geschreven door Maarten Peters. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur THEATER pToneel De toneelgroep van de SVRZ zet 'De twee wezen' op de planken. Domburg, zorgcentrum SIMNIA 19 uur pCabaret Leon van der Zanden is op zoek naar zich zelf in Leön. De dood, geluk en aandacht zijn de thema's die hij aanroert in een zijn vierde soloprogramma. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. pCabarestafette Drie cabaretiers spelen een deel uit hun programma: Pieter Derks, Jeroen Bouw huis en Murth Mossel. Presentatie: Jan J. Pieterse. Middelburg, stadsschouwburg 20.00 uur p- Toneel Theaterproductiehuis Zeelandia presen teert De Dikke van Dale, over de man ach ter het woordenboek. Toneelschrijfster Heieen Verburg dook in zijn biografie en ontdekte een leven vol tragiek. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur pToneel Beumer Drost spelen Gasten. Er zijn 205.212 kleedkamers in Neder land. De gasten bouwen er nog eentje bij. Een speelse, springerige, rare, bizarre, maar ook poëtische voorstelling van spor tieve zaken door drie jonge acteurs. Goes, Podium 't Beest, 20.30 uur EXPOSITIES pKunstlicht Begin project Kunstlicht van stchting G2A, waarbij in totaal bijna 500 werken van 46 Zeeuwse kunstenaars 's avonds worden geprojecteerd op vijf plaatsen in de Goese binnenstad. Stadskantoor, Kun stuitleen De Bevelanden, pand Turfkade 13, pand Korte Kerkstraat 14, café La Strada (alleen op 1, 6 en 14 december), do t/m za vanaf de schemering, bij Kun stuitleen doorlopend (t/m 22/12); meer agendanieuws op www.pzc.nl The Host met in het midden Song Kang-ho draait in het Schuttershof in Middelburg. foto GPD FILM mÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊi BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Beowulf: 20.00 uur; De scheepsjongens van de bontekoe: 20.00 uur; American Gangster: 20.00 uur; Sneak: 20.30 uur. GOES 't Beest, The Host: 20.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Zebraman: 20.00 uur. TERNEUZEN Merral, Alles is liefde: 19.30 en 22.00 uur; American Gangster: 19.00 en 22.00 uur; Beowulf: 19.15 en 21.45 uur; Super- bad: 21.45 uur; De scheepsjongens van de Bontekoe: 19.00 uur. VLISSINGEN CineCity, Eastern Promises: 19.15 en 22.00 uur; Hitman: 22.00 uur; Kapitein Rob en het geheim van professor Lupar- di: 13.45,16.15,19.00 en 21.45 uur; Al les is liefde: 16.00, 19.00 en 21.45 uur; American Gangster: 19.00 en 22.00 uur; Atonement: 13.45 en 19.30 uur; Beo wulf: 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Lions for Lambs: 19.45 uur; Michael Clayton: 16.15 uur; Plop en de pinguin: 14.00 uur; Resident Evil: 22.00 uur; De scheepsjon gens van de Bontekoe: 13.45 en 16.30 uur; Surf's Up: 14.00 uur; The Heartbreak Kid: 16.30 uur; Timboektoe: 13.45 uur; Waar is het paard van Sinterklaas: 14.00 en 16.15 uur. WÊKIÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Margriet Eshuijs presenteert vandaag haar programma 'The Sto ry Singer' in Oostburg. Er zitten veel nieuw liedjes bij van haar partner en belangrijkste schrijver/componist Maarten Peters die nog niet op cd staan. „We hebben nu een liedje in een zesacht ste maat, hadden we nooit." Ook nieuw is een canon-achtig lied. Dat hadden ze ook niet eerder in het programma. De show wordt besloten met 'Give In', een lied in een soort gospelach tige sfeer, waarbij het publiek mee kan zingen. Ook haar hits ko men voorbij zoals 'House For Sale' en 'God is Asleep". Ook 'Black Pearl' staat op het programma. „Daar hebben we bij deze tour alleen een heel andere vorm voor gevonden. Het is in principe een bandjeslied. Maar omdat we bij deze tour geen drummer meenemen, moeten we anders spelen. Bij bijna alle liedjes kun je de drums ongestraft wegla ten. Maar bij 'Black Pearl' is dat lastig. Daarom heb ik heb op mijn gitaar iets vervangends bedacht. En daar zing ik dan hard doorheen." Margriet Eshuijs wordt begeleid door Maarten Pe ters (gitaar en zang), Co Vergouwen (piano) en David de Marez Oyens (basgitaar). De voorstelling in het Ledeltheater in Oost burg begint om 20.15 uur. foto Patricia Steur 'Zoete Zonde' verbeeldt lustgevoelens, walging en schuldbesef. door Anita Tournois HULST - Wie caloriearm wil genie ten van zoete zaken moet zeker een kijkje nemen in galerie Post Artin Hulst. Hier worden taarten in alle soorten en maten geëxpo seerd. Ze kregen hun kunstzinnige en verleidelijke vormen van Amé- lie Pollentier uit Brugge. De ui tingsvormen zijn zeer divers: schil derijen, tekeningen, grafiek en in stallaties. Wat formaten betreft, liet de kunstenares zich inspireren door Japanse schilderkunst op pa nelen. De expositie biedt schilde rijen met grote Kanttaarten naast een TaartenRij met zes verschillen de blokgebakjes. Ook zijn er zeef druk /monotypes met slechts één taartpunt tot series van 190 kleine tekeningen in een lijst. Taartobjec ten en een heleboel kleine exem plaren in kistjes en kastjes verster ken de zoetige sfeer. Het thema Zoete Zonde dekt - volgens de schepper van al dit verleidelijks - diverse ladingen en wekt meerde re associaties op. Zo staat taart vooral voor lustopwekkend: het water loopt in de mond. Ook kan de gedachte eraan walging opwek ken, iemand opzadelen met schuldgevoel of gebruikt worden als alternatieve vervulling van ver langen of gemis. Een wereld van taarten als zoet surrogaat voor een bittere realiteit? Pollentier licht toe: „Ik maak graag gebruik van eenvoudige dagelijkse dingen. De schoonheid en eenvoud hiervan worden vaak over het hoofd ge zien. Aan de hand van mijn 'taar ten' kan ik mijn geluk en verdriet uitbeelden. Alleen iets waar je een nauwe band mee hebt, kun je met voldoende voeling schilderen. Ik zie mijn werk als een spiegel van mijn ziel." Voor Pollentier blijkt schilderen een manier van leven. Daarin brengt ze haar leefwereld en wer kelijkheid met de nodige vakken nis samen. Zij zoekt daarvoor, naast het experiment, altijd naar vereenvoudiging van onderwerp en het juiste evenwicht in kleur en compositie. Naast verf en kwast ge bruikt ze een scala aan materialen om haar 'zoete zonde' als een ech te banketbakker te decoreren. Zo zijn basisvormen van beschilderd schuim, opgestapeld in drie of vier voud, met allerhande zaken ver sierd. En zijn piepkleine taartjes, opgebouwd uit talrijke dunne laag jes triplex, neergezet in een Taar tenkabinet of LekkerBak. Cl Expositie t/m 6 januari, Hulst, gale- rie in Post Art, vr. t/m zon: 13.00-17.30 uur. Een schilderij en taartobject van Amélie Pollentier. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64