Zeeland 'Talent, dat heb Nieuwbouw Ithakaschool Fanfare moedeloos na nieuwe teleurstelling Bezwaren verworpen tegen Noorderpolder II Heeres nieuwe voorzitter van dorpsraad 30 Donderdag 29 november 2007 PZC Oosterlandse vereniging krijgt geen opslagplaats in basisschool. door Martijn de Koning OOSTERLAND - Het bestuur van Oosterlands Fanfare is het spuug zat. Leek er eindelijk een plek ge vonden te zijn voor de stalling van instrumenten, gaat het op het laat ste nippertje wéér niet door. De fanfare zoekt al zes jaar naar een plaats waar het instrumenten, kleding en archief kan bewaren. Een idee om een stukje aan het dorpshuis te bouwen, haalde het een paar jaar geleden niet: te duur. Dus staan de spullen nu noodge dwongen 'een beetje verspreid', zegt secreataris Ria Dane. „We moeten die wekelijks overal van daan halen als we gaan oefenen. En dat heeft: ons al flink wat geld gekost, want alles slijt er hartstikke snel door." De fanfare gebruikt iedere vrijdag avond een lokaal in basisschool De Oosterburcht. Daar is geen plek om ook spullen op te slaan. Die leek er wel te komen toen schoolbestuur Obase een bouw- aanvraag deed én een vergunning kreeg voor een aanbouw aan de school. Die zou als berging gaan dienen voor de muziekgroep. „Maar nu blijkt dat het weer niet doorgaat", vetelt Dane. „En we wa ren er zo blij mee." De reden: geld. „De aanbouw blijkt een stuk duurder dan we hadden gedacht", zegt Obasedirec- teur Ewald de Keijzer. „We moe ten dus met de gemeente gaan overleggen hoe het nu verder moet." Schouwen-Duiveland heeft eerder toegezegd een dikke dertigduizend euro bij te willen dragen. De rest moet van Obase komen. „Over dat bedrag gaan we niet heen", geeft wethouder Roel van der Wekken aan. Het lijkt hem logisch dat ge meente en fanfare zo snel moge lijk met elkaar om de tafel gaan om een nieuwe locatie te zoeken. UJ Oosterlands Fanfare kan voor het stallen van spullen toch niet te recht in de basisschool. De ge plande aanbouw is duurder dan verwacht en komt er niet. M. Pon (links) en M. Ie Clercq van de Vereniging Noorderpolder: „De nieu we wijk is geen probleem, de manier waarop wel." foto Marijke Folkertsma Omwonenden geplande wijk Zierikzee niet te spreken over procedure. door Martijn de Koning zierikzee - De eerste steen van het bouwproject 'Noorderpolder II' moet binnen een half jaar gelegd zijn. Dat is de bedoeling van burge meester en wethouders van Schou wen-Duiveland nu die de laatste negen bezwaarschriften tegen het ontwerpbestemmingsplan hebben afgewezen. De gemeenteraad moet dat komende maand wel nog goedkeuren. Vooruitlopend daarop hebben B en W de procedure voor het verle nen van een bouwvergunning voor de eerste 106 huizen alvast in gang gezet. BAM Woningbouw heeft die afgelopen juli aange vraagd. Deze woningen komen aan de noordkant van de Emil Sandstromweg, achter de Lange Blokweg. De bezwaarschriften waren onder meer ingediend door bewoners van Noorderpolder I. Een aantal van hen is verenigd in de Vereni ging Noorderpolder. Hun bezwaar richt zich volgens woordvoerder M. Ie Clercq op drie punten. „We willen geen bebouwing in de wa terpartij in Noorderpolder. Die toe zegging is in 2002 gedaan en de ge meente moet zich gewoon aan haar belofte houden. Verder den ken we dat 700 nieuwe woningen te veel van het goede is. Die hoe veelheid is gebaseerd op aannames van jaren geleden. De situatie op de markt en in de omgeving is in middels veranderd." Ook heeft de vereniging de in haar ogen slechte communicatie door de gemeente opnieuw aangekaart. „Onze pogin gen om tot fatsoenlijk overleg te komen, zijn nooit serieus geno men. De gemeente reageerde steeds vooringenomen." Ook be zwaren van bewoners van de Lan ge Blokweg werden afgewezen. Zij hebben eveneens een vereniging gevormd: Voor het Blok. Woord voerder P. van Gelder wijst met na me op de komst van een rotonde ter hoogte van de Korte Blokweg en een aantal onduidelijkheden in het plan. Beide woordvoerders noemen het vreemd dat de huizen al in de verkoop zijn, terwijl de ge meenteraad nog over het bestem mingsplan moet beslissen. „Schijn- democratie", aldus Van Gelder. Goes/Oostburg, Juwelier 't Goudoppertje (Goes. Lange Kerkstraat 48 Oostburg. Burg. Burchtstraat 8-10) Middelburg, vd Have Juweliers - Gouddoppertje, Nieuwe Burg 16 Temeuzen, Juwelier Wijffels,Noordstraat 103 Vlissingen, Juwelier van Boven, Walstraat 90 BURCH-HAAMSTEDE - Theo Heeres is de nieuwe voorzitter van de dorpsraad Burgh-Haamstede. Hij is gisteravond verkozen tot voorzit ter na het tussentijdse vertrek van Willem Ginjaar. Nieuw lid van de dorpsraad is Hein Rierink uit Nieuw-Haamstede. De verkiezing had nogal wat voe ten in de aarde omdat zich naast de kandidaat die werd voorgedra gen door het bestuur (Rierink) ook nog een andere kandidaat had aangemeld: J. van Tiel. Het bestuur van de dorpsraad liet zich in niet mis te verstane be woordingen uit over Van Tiel. Ge steld werd dat deze kandidaat geen draagvlak had binnen het be stuur. „Het is niet persoonlijk" pro beerde (toen nog) vice-voorzitter Heeres de pijn te verzachten, „maar wij denken dat het niet zal boteren tussen ons." Van Tiel was een jaar geleden ook al in de dorpsraad gekozen maar stapte toen na enkele weken op omdat hij het vakbondswerk ver koos boven het werk voor de dorpsraad. Van Tiel deed gistera vond nog een vergeefse poging om de aanwezigen er van te overtui gen dat hij wel een geschikte kan didaat was. In de raad is nu nog een vacature. De functie die Van Tiel eerder dit jaar opgaf is name lijk nog steeds vacant. Stoffel Boot beschildert spiegels en maakte bruidsboeket Beatrix. door Ton van den Nouweland zierikzee - Eigenlijk zou dit ver haal moeten gaan over de gepen sioneerde leraar bloemschikken, die tegenwoordig zulke mooie kerststukjes maakt voor de oudjes in wooncomplex De veste. Maar daar heeft de 88-jarige Zierikzeeë- naar Stoffel Boot geen zin in. „Dat stelt toch niks voor. Kijk eens hier. De veertjes van deze papegaai. Die graveer ik erin. Bloemen, vogels en vlinders. Ik mag ze graag schilde ren. Ik durf niet te beweren dat ik de enige ben die schilderijen op spiegels maakt, maar d'r zullen er in Nederland toch niet veel zijn die dit doen. Het is een moeilijk en langdurig proces. Onderlagen maken en steeds maar weer schu ren, zodat het geheel vast op de spiegel komt te liggen." Boot schildert zijn hele leven al. Dat dit niet noodzakelijk op lin nen of papier moet, ontdekte hij pas vijftien jaar geleden. „Op ver zoek van mijn zoon heb ik een wijnkistje beschilderd. Aan de bin nenkant van het deksel heb ik een spiegel gemaakt en die beschil derd. Het is een oude Chinese techniek waarmee ik steeds verder heb geëxperimenteerd. Met een schilderij ben ik een week of drie bezig. Een vogeltje heb ik er in een middag op staan. Ik heb er nu zo'n vijfentwintig. Je groeit erin en wordt dan steeds beter." Boot, geboren aan de Boerenweg in Zierikzee, heeft lang in Amster dam gewoond, waar hij zijn echt genote leerde kennen. Hij was daar docent bloemschikken, kleu- Spiegels te koop Stoffel Boot uit Zierikzee staat vanavond, morgenavond en za terdag de hele dag op de Ad- ventsmarkt in de Nieuwe Kerk. Boot biedt daar op vijf na zijn gehele collectie beschilderde spiegels te koop aan. De spiegels moeten 75 tot 100 euro per stuk opbrengen. De opbrengst gaat naar de Al- zheimerstichting. Boot koos voor dit goede doel omdat zijn overleden zus Alzheimer had. renleer en architectuur aan de tuinbouwschool Linnaeus. Boot volgde hiervoor een opleiding in Aalsmeer. Vanwege de oorlog kwam daar in 1943 vroegtijdig een einde aan. Uiteindelijk haalde de Zierikzeeënaar in 1952 via een avondopleiding zijn onderwijsbe voegdheid. „Of ik het bruidsboeket van Julia na heb gemaakt? „Boot reageert onaangenaam verrast. „Nou, als je dat per se wil weten... Nee, dat was voor Beatrix en Claus. En dat komt omdat ik naast het lesgeven ook werkte in een bloemenzaak die hofleverancier was. Voor staats banketten maakte ik altijd de bloemdecoraties. Met Juliana ben ik nog op staatsbezoek naar Zwe den geweest." Ten bewijze toont Boot een lijstje met daarin drie onderscheidingen. 'Met Juliana ben ik nog op staatsbezoek naar Zweden geweest' „Kijk die is van de koning van Zweden, die van Juliana en die van Beatrix en Claus ter gelegen heid van hun huwelijk. Ik heb ook een gesigneerde foto van het bruidspaar." Eenmaal uitgedaagd, komt Boot los. „Winnaar van een concours in Italië. Kijk, in deze kast hangt de lauwerkrans. Nederlands kam pioen bloemsierkunst in 1963 en meerdere winnende ontwerpen voor het bloemencorso in Aal smeer. Ach, daar zou je de hele krant mee kunnen vullen. Maar ik hoef geen verhaal dat ik een flinke vent ben. Talent, ik heb het ook maar gekregen. Nee, ik ben niet ie mand van dertien in een dozijn, maar voel me daardoor niet beter dan een ander." En de kerststukjes? „ja, ja. De kerst stukjes. Dat komt zo. Ik ben voor zitter van de bewonerscommissie van De Veste. Daar hebben we een kerstviering. Dan staan er tien ta fels en daar maak ik de decoraties voor. Dat doe ik nu twaalf jaar, net zolang als ik weer terug ben ik Zie rikzee. Dit jaar wil er een andere draai aan geven. Ik ben aan het rondkijken bij de groothandel en binnenkort ga ik met bloemist Henk Padmos naar de bloemenvei ling. Eens kijken of we iets leuks kunnen vinden." Leerlingen kunnen uiterlijk december 2009 naar nieuw gebouw. door Lilian Dominicus GOES - De Ithakaschool in Goes krijgt uiterlijk in december 2009 een nieuw onderkomen op het ter rein van Emergis. In de nieuw bouw komen dertien lokalen, een gymzaal, een speellokaal, een lera- renkamer en ruimtes voor onder meer orthopedagogie en maat schappelijk werk. De eerste paal gaat september 2008 in de grond. Grootste doelgroep zijn kinderen met autisme, die van over heel Zee land naar de Ithakaschool komen. Dat is een nevenvestiging van de Korczakschool in Middelburg, waar leerlingen met gedragsproble men en/of psychiatrische proble matiek terecht kunnen. De Ithakaschool is de laatste jaren flink uit zijn jas gegroeid. Het gros van de lesruimtes op het Emergis- terrein zijn verplaatsbare noodlo- kalen. Ook gebruikt de school dit jaar twee lesruimtes van SBO De TWeern. „Veel ouders vinden dat niet ideaal. De lokalen zitten ver weg van Emergis en De Tweern be dient een heel andere doelgroep", zegt locatieleider Tonia de Groene. Ze is blij met de plannen voor de nieuwbouw. „Die voldoet aan de wensen van onze doelgroep. Kin deren met autisme hebben een rustige, veilige en voorspelbare om geving nodig. Het gebouw komt aan de rand van het terrein mid den in het groen, in een rustige omgeving. We kijken uit op een boomgaard." Het gebouw wordt volgens de Goe- se onderwijswethouder Sophie van 't Westeinde multifunctio neel. „Omdat in Nederland de ei sen die aan het speciaal onderwijs gesteld worden, sterk kunnen wis selen", verklaart ze. De architect van bureau Rothuizen Doorn 't Hof kreeg daarom de opdracht het gebouw zo te tekenen dat het in de toekomst mogelijk is er woon eenheden in onder te brengen. |T| Kinderen met autisme hebben behoefte aan een veilige, voor spelbare omgeving. De Itha kaschool komt daarom midden in het groen te staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52