PZC Behoud kerk Noordgouwe baart zorgen Interesse in grotere mini-camping 29 35 Ondernemers Renesse zoeken voorzitter deÜRVKKERY Marktsi Middelburg T0118886886 Evacuatie Performances tijdens eerste Museumnacht in Middelburg Staten steunen natuurherstel in Westerschelde Donderdag 29 november 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Bevolking betuigt steun met handtekeningen en oprichting stichting. door Ali Pankow NOORDGOUWE - De kosten voor het onderhoud van de Driekonin- genkerk, de toren, het oude kerk hof en de gracht daar rondom drei gen de hervormde gemeente in Noordgouwe boven het hoofd te groeien. President-kerkvoogd M. Sinke doet een beroep om hulp bij zowel de dorpsbevolking als bij het gemeentebestuur. Vandaag heeft hij een gesprek met de wethouders Renden (finan ciën) en Van der Wekken (monu menten). Sinke overhandigt hen daarbij een handtekeningenlijst die een groep bewoners deze week spontaan opstelde tijdens de dorpsraadsvergadering. Die lijst geldt als pleidooi dat de gemeente mede haar verantwoordelijkheid neemt voor het behoud van kerk en toren. De monumentale Driekoningen- kerk in dit ringdorp dateert van 1462. „We zijn er trots op, maar we hebben nog maar dertig a veer tig kerkelijke gezinnen die met el kaar alle kosten, inclusief het sala ris van de dominee, moeten op brengen. Dat is niet meer te doen." Sinke lanceerde deze week tijdens de vergadering van de dorpsraad daarom het voorstel een 'Stichting Vrienden van de Drieko- ningenkerk' op te richten en daar mee de kosten van het pastoraat en het beheer van de gebouwen en omliggend groen te scheiden. „Misschien kan er eens een bazaar gehouden worden ten behoeve van het kerkonderhoud", luidt een van zijn ideeën. Inspectie van de Monumentenwacht wijst uit dat er onder meer iets gedaan moet worden aan de kerkmuren die door het zout zijn aangetast. Een nog acuter probleem betreft de klokkenstoel. Die blijkt in zo'n slechte staat, dat de kerkenraad in middels actie heeft ondernomen. Een aannemer is bezig met het herstel, dat circa 20.000 euro vergt. „Monumentenzorg vergoedt 65 procent, maar de rest moeten we zelf ophoesten en bovendien moe ten we eerst het hele bedrag voorfi nancieren", zegt Sinke. In tegenstelling tot de overige kerk torens op Schouwen-Duiveland, die in 1796 bij de scheiding van kerk en staat gemeentelijk bezit werden, is de toren in Noordgou we nog steeds eigendom van de kerkelijke gemeente. „Laten we hem dan nu voor één euro over dragen aan de gemeente", werd ge opperd tijdens de dorpsraadsverga dering. De noodkreet van Sinke was overi gens niet aan dovemansoren ge richt. De dorpsraad voelt veel voor een stichting die zich sterk maakt voor fondswerving en intensiever gebruik van dit monument. De aanwezigen gaven te kennen ook zelf graag een steentje te willen bij dragen aan het behoud. Velen vin den echter dat hier ook een taak voor de gemeente ligt. Dat de ge meente twee jaar geleden plotse ling is gestopt met het onderhoud van het groen rondom de kerk, wordt omschreven als 'licht autis tisch gedrag'. De kerkelijke gemeente Noord- gouwe doet een beroep op het gemeentebestuur en op steun van de bevolking voor onder houd kerk en toren. RENESSE - De ondernemersvereni ging Renesse is op zoek naar een nieuwe voorzitter. Leo Hart - tot voor kort één van de drijvende krachten achter de vereniging - heeft om gezondheids redenen zijn functie als voorzitter neer moeten leggen. Het bestuur is nog op zoek naar een goede ver vanger. „We zijn druk doende om kandida ten te benaderen", zegt vice-voor- zitter André van Leeuwen van de ondernemersvereniging. „We heb ben al wat oriënterende gesprek ken gevoerd." Hart heeft overigens om dezelfde redenen meerdere functies neerge- legd. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Zo'n 25 eigenaren van mini-campings op Schouwen-Dui veland willen uitbreiden van 15 naar 25 plaatsen. Dat blijkt uit cij fers van de gemeente. Die verruim de het maximum aantal plekken begin dit jaar. Er zijn wel een aantal voorwaar den aan zo'n vergroting verbon den. Zo moet de campingeigenaar, onder het motto 'voor wat hoort wat', een investering doen in de kwaliteit van de omgeving. Dat kan bijvoorbeeld door middel van groenaanleg. Volgens wethouder Roel van der Wekken stelt de gemeente geen maximum aan het aantal cam pings dat mag uitbreiden. Wel blijft gelden dat er in de gemeente Schouwen-Duiveland bij elkaar niet meer dan 150 mini-campings mogen zijn. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met bospaddestoelensoep, stamppot spruitjes en speculaasparfait 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 ki. vanavond 19.00 uur Popmuziekquiz met Leo Blokhuis 0 aanmelden bij: www.vitaevent.nl k ook op: www.drukkerijmidde zondag 2 december, 13.00-17.00 uur Koopzondag 0 en v.a. 15.00 uur ontmoet Francine Oomen wel even aanmelden bij: administratie@drukkerijmiddelburg.nl lburg.nl Tip? redactie@pzc.nl De proefeuacuatie van een deel van de bewoners van wijk Othe- ne in Terneuzen naar domein Puyenbroek bij Wachtebeke ken de gisteren een uitstekend ver loop. Toch begon zich in de loop van de dag een zorgrimpeltje in het gelaat van die Terneuzense gemeentebestuurder af te teke nen. „Kijk toch eens wat blijer", pro beerden omstanders hem op te vrolijken. „Allesgaat toch als de* gesmeerde bliksem en iedereen heeft het prima naar de zin in Wachtebeke." Dat laatste was juist het pro bleem voor de bestuurder: „Straks wil niemand meer te rug." De dorpsgemeenschap in Noordgouwe maakt zich zorgen over het behoud van de toren op de langere termijn. en de Driekoningenkerk foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51