Binnenland Klimaatprojecten bodemloze put Kamer: agent met hoofddoek mag niet 'De eenzame fietser' 'Vastgoedondernemers screenen' 'GeenStijl moet foto prinselijk paar wissen' 4 Donderdag 29 november 2007 pzc Milieu Derde Wereld nauwelijks gebaat bij Nederlandse injecties. DEN HAAG - Het kabinet verspilt tientallen miljoenen euro's subsi die aan projecten voor schone energie in ontwikkelingslanden. Die subsidie is bedoeld om de uit stoot van broeikasgassen snel en goedkoop terug te dringen. Maar de winst voor het milieu is te ver waarlozen. Uit een onderzoek van het WWF (de internationale tak van het We reld Natuurfonds) blijkt dat wind molens, biogasfabrieken en water krachtcentrales ook zonder de steun zouden zijn gebouwd. Het WWF onderzocht bijna honderd van de ruim 800 ontwikkelingspro jecten die volgens de klimaataf spraken worden gefinancierd. Het onderzoek trekt een zware wissel op het klimaatbeleid van Neder land. De belofte om tot 20t2 zes procent minder broeikasgas in de lucht te blazen, wordt voor bijna de helft behaald door emissiere ductie in het buitenland te 'ko pen'. Zo hoeft Nederland in eigen land minder te doen. Maar als die projecten alleen maar op papier milieuwinst opleveren, wordt het milieu er niet beter van. Tussen 2000 en 2013 steekt Nederland bijna een half miljard euro in die projecten. Daarmee is ons land vol gens het WNF na Japan en Groot-Brittannië de grootste finan cier van de zogenoemde Clean De velopment Projecten (CDM). Op dit moment subsidieert Nederland zo'n honderd projecten, voorna melijk in India, China en Brazilië. Klimaatdeskundige Donald Pols van het WNF vindt CDM-projec- ten nog steeds goed om duurzame energie te stimuleren, ze lijden al leen aan kinderziektes. „Dit zijn echter schokkende gegevens", al dus Pols. „Als Nederland een groot deel van haar reducties in het buitenland wil behalen heeft 'Wij mogen niet weglopen voor de opdracht, in die landen het milieu te dienen' ze de opdracht er zorg voor te dra gen dat dat daadwerkelijk ge beurt." Het ministerie van Milieu zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de controle op de projecten. Of ze echt iets bijdragen, moet het klimaatkantoor van de Verenigde Naties bekijken. Daar zegt een woordvoerder dat het beoordelen van de projecten 'niet zwartwit' is. „Er is een grijs gebied en dat is voor ons de uitdaging." Wereld wijd ging vorig jaar 3,9 miljard eu ro naar 850 CDM-projecten. DEN HAAG - Vastgoedondernemers moeten voortaan worden ge screend op hun integriteit, zodra ze een exploitatievergunning aan vragen. Dat moet voorkomen dat de georganiseerde misdaad greep krijgt op de branche. Daarvoor pleit WD-Kamerlid Teeven. Hij richt zijn pijlen op de hele sector, van kamerverhuurders tot project ontwikkelaars en van taxateurs tot aannemers. „Strafrechtelijke onder zoeken hebben aangetoond dat er sprake is van een verwevenheid tussen de vastgoedsector en de on derwereld", aldus Teeven. PETER DEN HAAG - Oud-premier Dries van Agt krijgt het eer ste exemplaar overhandigd van 'De eenzame fietser', zijn politieke biografie, geschreven door Adrianus Kos ter. Over de val van het kabinet-Den Uyl in 1977 - over de grondpolitiek - zegt Van Agt in het boek dat zijn ri vaal Den Uyl toen eigenlijk gelijk had. „Grondspecula- ties zijn maatschappelijk onzalig." foto David van Dam/GPD den haag - Politie-agenten mogen geen hoofddoekje dragen. Een meerderheid in de Tweede Kamer vindt dat het dragen van religieuze kledingstukken bij de politie ver boden moet worden. De kleding voorschriften van de politie zijn nu nog onduidelijk over de toelaat baarheid van geloofsuitingen. De PW sneed de kwestie gisteren aan tijdens een debat in de Twee de Kamer met minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken. Kamerlid Hero Brinkman van de fractie wees erop dat een politie vrouw met een hoofddoekje geen schijn van kans maakt als ze moet optreden tegen Marokkaanse rel schoppers. De fracties van CDA, WD en Christenunie hebben om diverse redenen ook bezwaar te gen geloofsuitingen van poli tie-agenten. Ter Horst (PvdA) werkt aan nieuwe kledingvoor schriften voor de politie en heeft de Commissie Gelijke Behande ling (CGB) daartoe om advies ge vraagd. Die vindt dat het dragen van hoofddoekjes, keppeltjes en kruisjes alleen mag worden verbo den als daar sterke argumenten voor zijn. De Raad van Hoofdcom missarissen vindt het noodzakelijk dat agenten neutraal overkomen. DEN HAAG - De Rijksvoorlichtings dienst (RVD) sommeert de websi te GeenStijl.nl een foto van prins Willem-Alexander en prinses Maxima te verwijderen. GeenStijl is niet van plan de foto te verwijderen. De RVD neemt nu verdere stappen. Op de prent is te zien hoe Willem-Alexander en Maxima in New York een iPhone kopen. De RVD ontkent dat het ko ninklijk paar de gadget heeft aange schaft. Volgens de RVD zijn de aankopen van de prins en prinses een 'privé-aangelegenheid', waar geen foto's van gepubliceerd mo gen worden. wat poe ju hier. n Parodie Van 't Hek op BN-glossy's vliegt weg amsterdam - Youp, de speciale pa rodie die cabaretier Youp van 't Hek heeft gemaakt op alle BN-glos- sy-bladen, vliegt de winkels uit. Het magazine, waarin de egotrip perij van bekende mensen belache lijk wordt gemaakt, is sinds dins dag te koop. Sommige winkels wa ren in een half uur door de voor raad heen. De Vara heeft nog een tweede persing klaarliggen die mo gelijk vervroegd in omloop komt. PvdA: kilometerheffing eerst voor leaserijders den haag - Als het aan de PvdA ligt, gaan leaserijders al in deze ka binetsperiode een kilometerhef fing betalen op alle wegen. Vanaf 2012 zouden vrachtwagens en per sonenauto's moeten volgen, het liefst tegelijk. T\veede Kamerlid Lia Roefs van de PvdA heeft dat giste ren gezegd. Morgen komt minister Camiel Eurlings van Verkeer met voorstellen voor kilometerheffing. Biggen vanaf 2009 pijnloos gecastreerd tilburg - Biggen worden vanaf 2009 verdoofd bij hun castratie. LTO Nederland, minister Gerda Verburg (Landbouw), de vleesver werkende industrie en de organisa tie van supermarkten CBL onder tekenen daarover vandaag een in tentieverklaring. Het gaat alleen om biggen die bestemd zijn voor de Nederlandse markt. Dit is onge veer een kwart van het totaal aan tal jonge varkens. Aftrek investeringen in energie stopgezet den haag - Staatssecretaris (an Kees de lager (Financiën) heeft drie regelingen voor energie- en milieuinvesteringen tijdelijk tot t januari 2008 stopgezet. Het budget ervoor dreigde met 25 miljoen euro overschreden te wor den. De drie regelingen - Vamil, EIA en MAI - bieden bedrijven die milieu- of energievriendelijk inves teren een fiscale aftrek. Internetdate eindigt in gewelddadige roof groningen - Een 54-jarige man uit Stadskanaal is ernstig mishan deld, ontvoerd en beroofd nadat hij door een 17-jarig meisje via een chatsite naar een woning in Gro ningen was gelokt. Twee kennis sen van het meisje wachtten hem daar op. Ze mishandelden de man, hielden hem urenlang vast en pin den met zijn pinpas tweeduizend euro van zijn rekening. De politie heeft vijf verdachten opgepakt. Bewoners terug in appartementen Rijen rijen - De bewoners van een nieuw appartementencomplex in Rijen mogen vandaag terug naar hun woningen. Ze hebben 24 dagen gedwongen in een hotel gelogeerd. Alle verkeerd gemonteerde rookgasafvoeren in de woningen zijn opnieuw geïn stalleerd. In het complex stierf en kele weken geleden een echtpaar door koolmonoxidevergiftiging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4