Zeeland Terugkeer naar Goese monteur strijdt in Stuttgart Nieuwbouw voor Ithakaschool op terrein van Emergis in Goes 30 I Donderdag 29 november 2007 PZC B Oprit A58 Bergen op Zoom-Zuid afgesloten bergen op zoom - Rijkswaterstaat voert op de zondagen 2 en 9 de cember onderhoudswerk uit op de A58. De oprit Bergen op Zoom-Zuid in de richting Antwerpen/Vlissingen is deze da gen afgesloten van 06.00 tot 11.00 uur. Verkeer uit Bergen op Zoom-Zuid wordt omgeleid over de oprit naar Bergen op Zoom. Via afrit 28 en de Rooseveltlaan kunnen zij daar weer de A58 rich ting Antwerpen/Vlissingen op. Samenzangavond in Grote Kerk Tholen THOLEN - In de Grote Kerk in Tho len wordt zaterdag een samen zang- en koorzangavond gehou den. Medewerking wordt verleend door organist Lenard Verkamman. De zangavond staat onder leiding van Henriette de Bat-van Maelsae- ke. De entree is gratis. De zangavond begint om 19.30 uur. Leerlingen kunnen uiterlijk december 2009 naar nieuw gebouw. door Lilian Dominicus GOES - De Ithakaschool in Goes krijgt uiterlijk in december 2009 een nieuw onderkomen op het ter rein van Emergis. In de nieuw bouw komen dertien lokalen, een gymzaal, een speellokaal, leraren- kamer en ruimtes voor onder meer orthopedagogie en maat schappelijk werk. De eerste paal gaat september 2008 in de grond. Grootste doelgroep zijn kinderen met autisme, die uit heel Zeeland naar de Ithakaschool komen. De Ithakaschool is een nevenvesti ging van de Korczakschool in Mid delburg, een school voor leerlin gen met gedragsproblemen en/of psychiatrische problematiek. De Ithakaschool is de laatste jaren Sinterklaas op Kerstmarkt in Goes goes - Ruim honderdvijftig kraam pjes met de meest uiteenlopende kerstgeschenken, huizenhoge kerst bomen, optredens van diverse kerstkoren; in de Zeelandhallen in Goes wordt dit weekeinde een gro te kerstmarkt gehouden. Een van de eregasten is natuurlijk de kerst man. Die heeft ook zijn grote con current Sinterklaas uitgenodigd. De kerstmarkt is zaterdag en zon dag geopend van 10.00 tot 17.30 uur. Kapelse in Wageningen cum laude geslaagd kapelle - Stineke van Houte uit Kapelle is aan de universiteit van Wageningen cum laude geslaagd voor het doctoraal examen mole culaire wetenschappen. Zij was destijds leerlinge van het Buys Bal lot College in Goes. Ze gaat promo tieonderzoek doen aan de Alma Mater universiteit van Bologna (Italië). flink uit haar jas gegroeid. Het gros van de lokalen op het Emergis-ter- rein zijn noodunits. Ook gebruikt de school dit jaar twee lokalen van SBO De TWeern. „Veel ouders vin den dat niet ideaal. De lokalen zit ten ver weg van Emergis en De Tweern bedient een heel andere doelgroep", zegt locatieleider To- nia de Groene van de Itha kaschool. De Groene is blij met de plannen voor de nieuwbouw. „De nieuwe school voldoet aan de wensen van onze doelgroep. Kinderen met au tisme hebben een rustige, veilige en voorspelbare omgeving nodig. Het gebouw komt aan de rand van het terrein midden in het groen, l^j Op het terrein van Emergis komt in 2009 een nieuw gebouw voor de Ithakaschool te staan. Autisti sche kinderen uit heel Zeeland gaan naar deze school. Zeven bands op rockfestival Tholen tholen - Zeven bands treden zater dag op tijdens de derde editie van het Women in Rock Festival in Tholen. Op het programma staan optredens van Kopkaas, Autumn, AU for Nothing, A new Dawn, Pimpersticker, Massive en Je remy's. Het festival wordt gehou den in het gemeenschapscentrum De Meulvliet en begint zaterdag middag om drie uur. Toegang: acht euro. Kaartjes kos ten in de voorverkoop vijf euro. Lezing over zout water bij De Vuurneon kapelle - Aquariumvereniging De Vuurneon houdt morgen in het nieuwe verenigingslokaal aan de Bruelisstraat in Kapelle een lezing over zeewater. Peter Oranje gaat in op twee soor ten zeewater: het echte spul in de zee en het water dat in een aqua rium een zeebiotoop schept. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. in een rustige omgeving, langs de Abbekindersezandweg. We kijken uit op de boomgaard." Het schoolgebouw wordt volgens wethouder Sophie van 't Westein de (WD, onderwijs) multifunctio neel. „Omdat in Nederland de ei sen die aan het speciaal onderwijs gesteld worden, sterk kunnen wis selen", verklaart ze. De architect van bureau Rothuizen Doorn 't Hof heeft daarom de opdracht ge kregen het gebouw zo te tekenen, dat het in de toekomst mogelijk is er wooneenheden in te zetten. Om het gebouw te bekostigen is jaarlijks 205.000 euro nodig. Een groot deel daarvan, 185.000 euro, komt voor rekening van de ge meente Goes. In de intentieverkla ring die vorige week is getekend, hebben Emergis, Goes en de Korc zakschool zich bereid verklaard voor het gat van twintigduizend euro een oplossing te vinden. 't Noorderlicht betrekt als eerste de brede school in Goese Polder. door Frank Balkenende goes - Bijna vijf jaar huisde de Goese basisschool 't Noorderlicht in noodunits, net als het wijkcen trum. Ook de Holtkampschool moest omzien naar een tijdelijk onderkomen. Noodgedwongen, omdat in de nacht van oud op nieuw in 2002/2003 enkele jochies vuurwerk door de brievenbus gooi den, waarna het schoolcomplex en het wijkcentrum in De Spinne tot de grond afbrandden. Gisteren keerde 't Noorderlicht als eerste terug naar de nieuwe brede school, die op de onheilsplek is ge bouwd. ,Je merkt dat leerlingen van groep vijf en zes altijd nog wat moeite hebben met deze plek. 'Hij zit net drie weken op 't Noorderlicht en mag nu al de brede school openen' Die geeft hen een unheimisch ge voel", zegt directeur A. van Ree- nen van de protestants-christelijke school. Toch overheerst woensdagmorgen de euforie. Onder politiebegelei ding vertrekken de tweehonderd leerlingen luid fluitend van hun noodunits aan de Cereshof naar De Spinne. Een paar jongleurs speelt ontvangstcomité en doet lis tige dingen met een diabolo. Daar na mogen de jongste en oudste leerling, Aurelio en Samuel, het voor de deur gespannen lint door knippen. De moeder van kleuter Aurelio roept opgewonden: „Tjee, hij zit net drie weken op 't Noor derlicht en mag nu al de brede school openen." Binnen stuiven de kleintjes direct naar hun lokaal, waar speelhokken staan die ze nog nooit hadden. Ze rauzen meteen de trapjes op, plof fen op zitzakken en trekken speel goed uit de kast. „We hebben ge speeld met blokken", delen de vrienden Kimon en Sander mee. De wandversieringen in de gangen zijn allemaal unicaten. Leerlingen hebben op tegeltjes tekeningen ge maakt en soms ook gesigneerd. Het oogt vrolijk en origineel. Net als de felle kleuren. Van Reenen is blij dat hij terug is op het oude nest. „De noodunits waren 's zomers erg warm." Even warm was de relatie met ZLM Ver zekeringen, die na de brand spon taan plek op haar terrein aanbood. „Vorige week hebben we een gran dioos afscheid beleefd. Daarbij kre gen we ook nog een geldbedrag voor de aanschaf van boeken. We hebben een goede band opge bouwd." 't Noorderlicht groeit snel en ver wacht in 2011 er twintig tot dertig leerlingen bij te hebben. Op de eer ste verdieping, waar de boven bouw huist, bestaat daarom de mo gelijkheid om twee lokalen aan te bouwen. Maandag neemt de katholieke Holtkampschool haar intrek in de andere vleugel. Ook het wijkcen trum moet volgende week - want Sinterklaas - de deuren openen. Maar ja, wijst beheerder M. Nelis- se, de vloer is voor tweederde afge keurd. De tegels liggen te hobbelig. „Ik heb gezegd: 'Gooi toch die bar erin'. Want in december hebben we Sinterklaas en ketst en dan moeten we draaien." Voor de rest zijn er nog wat probleempjes, vooral met de lift, zegt wethouder Sophie van 't Westeinde. „Die is af gekeurd voor personenvervoer." Brede schooi Goese Polder »- De bouw van de brede school kost een dikke acht miljoen eu ro, inclusief de inrichting van het schoolplein, v Het complex in De Spinne huis vest de basisscholen 't Noor derlicht en Holtkamp, het wijk centrum, een jeugdhonk, een wijkinfowinkel, een dagopvang voor gehandicapten, een speel-o-theek en een consulta tiebureau. Tot de brede school behoort ook basisschool De Tweemas ter aan de Kuyperlaan, waarin tevens kinderopvang is onder gebracht. Goes'Oostburg, Juwelier 't Goudoppertje (Goes, Lange Kerkstraat 48 Oostburg, Burg. Burchtstraat 8-10) Middelburg, vd Have Juweliers - Gouddoppertje, Nieuwe Burg 16 Terneuzen. Juwelier Wijffels,Noordstraat 103 Vlissingen. Juwelier van Boven. Walstraat 90 Diagnosetechnicus Jan Schouwenaar in de werkplaats van Mercedes-Benz dealer Van Oeveren-Vervaet in Goes. foto Willem Mieras Nederlands beste diagnosetechnicus grijpt naast de prijzen. door David Duijnmayer GOES - Om de beste monteur van Nederland te worden, moet je vroeg beginnen. Jan Schouwenaar rolde als zestienjarige binnen bij Mercedes-Benz dealer Van Oeve ren-Vervaet in Goes. Hij begon als leerlingmonteur en klom op tot werkplaatschef Dit jaar mag hij zich de beste diagnosetechnicus van Nederland noemen. Die titel kreeg hij door de nationa le voorronde van de monteurswed strijd TechMasters te winnen. Sa men met de winnaars uit vier an dere categorieën mocht hij vorige week de Nederlandse eer verdedi gen op de Techmasters in Stutt gart, waar vijftien landen aan deel namen. Daar troffen ze serieuze te genstand. „Het Japanse team heeft twee maanden lang elke dag kun nen trainen op kosten van de im porteur", vertelt Schouwenaar. „Wij kregen een weekend in de Ar dennen en drie dagen training." Zwitserland bleek in Stuttgart de 'Als een klant alleen zegt: 'Hij rammelt', moet jij weten wat er aan de hand is' beste monteurs te hebben. Een goede monteur onderscheidt zich volgens Schouwenaar niet alleen door technische kennis. „Je moet als diagnosetechnicus vooral heel goed kunnen luisteren naar de klant en je in zijn situatie kunnen verplaatsen. Als een klant alleen zegt: 'Hij rammelt', moet jij weten wat er aan de hand is. Vaak is het een kwestie van logisch nadenken en het probleem kleiner maken door te kijken wat het in elk geval niet kan zijn." Schouwenaar wist al jong dat hij monteur zou worden. „Vroeger lag ik altijd al aan brommers te sleute len. Het geeft voldoening als het lukt om iets te repareren." In zijn begintijd zaten auto's wel heel an ders in elkaar dan tegenwoordig. „Vroeger kon je met een hamer, een bahco en een waterpomptang elke auto repareren. Nu krijg je te maken met allerlei software. Ik ben van nature geen computer man, maar ben erin meegegroeid en heb op de juiste momenten aanvullende cursussen gevolgd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46