Zeeland PZC Geheim besluit gemeente mist doel deÖRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 29 35 Trainen voor de bolletjestrui Bedreiging Klimcentrum bij De Piet zeeuwse ED3S23P1 Evacuatie Performances tijdens eerste Museumnacht in Middelburg Staten steunen natuurherstel in Westerschelde Donderdag 29 november 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Betrokken ondernemer uit Yerseke getipt over vertrouwelijk voorstel. door Luc Oggel KRUININGEN - Het Reimerswaalse college van B en W heeft de ge meenteraad dinsdagavond achter gesloten deuren voorgesteld om uitbreiding van intensieve veehou derij in de Molenpolder bij Yerse ke te verijdelen. Daarvoor moest de raad een voorbereidingsbesluit nemen. Dat is op zich gelukt, ware het niet dat de betrokken agrariër, L. Verboom, lucht kreeg van het voornemen en op het laatste mo ment nog een bouwaanvraag in diende. „Het voelt als een dolk in mijn rug", zegt hij. De vraag is: waaróm moest het be sluit achter gesloten deuren geno men worden? Raadslid M. West- strate van Leefbaar Reimerswaal heeft wel een idee. „Ik denk dat het ene eerst onmogelijk moet worden gemaakt om het andere mogelijk te maken." Vrij vertaald: het agrarische bedrijf van Ver boom inperken om woningbouw en andere bedrijvigheid in de Mo lenpolder mogelijk te maken. Het college werkte achter de scher men aan een voorbereidingsbe sluit, omdat ze signalen kreeg dat Verboom zijn bedrijf wil uitbrei den. Op grond van het huidige be stemmingsplan kan dat ook. Burgemeester Huisman vindt het terecht dat dit voorbereidings besluit achter gesloten deuren in de raad is behandeld. „Omdat we daar woningbouwplannen heb ben, vinden we als college intensie ve veehouderij in de Molenpolder onwenselijk. In dit geval vind ik de vertrouwelijkheid plausibel, want als we dit openbaar hadden gedaan weet je zeker dat er een bouwaanvraag wordt ingediend." Die vertrouwelijkheid heeft niets geholpen, want Verboom werd naar eigen zeggen maandagavond getipt over wat er besloten zou worden. Daarop diende hij dins dagmiddag snel een aanvraag voor een bouwvergunning in. Wie hem inlichtte wil hij niet zeggen. Ver boom zegt teleurgesteld te zijn over de gang van zaken. „Ze wil len me daar weg hebben, terwijl ik door wil met mijn bedrijf. Ik word al sinds '94 tegengewerkt, maar als ze op deze manier aan mijn porte monnee willen zitten, hebben ze aan mij een verkeerde." Ook Weststrate vindt dat de han delwijze van de gemeente abso luut niet door beugel kan. „Dit moet je als gemeente niet willen." Zijn partij was overigens niet bij de behandeling van het vertrouwe lijke agendapunt aanwezig. LR had aan het begin van de vergadering, evenals oppositiegenoot A. ]ume- let van de Christenunie, gepro beerd het agendapunt alsnog open baar te behandelen. Toen dat niet lukte, gaf LR aan niet bij de behan deling te willen zitten. Niet zonder reden, legde Weststra te naderhand uit. „Wij willen geen deel uitmaken van besluitvorming waarbij een ondernemer buiten zijn medeweten wordt gedu peerd." Huisman verdedigt dat door te stellen dat eerdere gesprek ken met Verboom over bedrijfsver- plaatsing op niets zijn uitgelopen. Het college van Reimerswaal wil- de met een besluit achter geslo ten deuren uitbreiding van vee houder L. Verboom verijdelen. Die werd echter getipt. „We konden niet langer meer wachten." De gemeente maakte het voorbe reidingsbesluit gisterochtend in een advertentie in deze krant be kend. Opmerkelijk, omdat de kran tenpagina met de advertentie al bij de drukker lag terwijl de raad dins dagavond om half elf nog in be spreking was. Dat roept de vraag op of het besluit wellicht al eerder was genomen. Huisman ontkent dat. „We zijn er van uitgegaan dat de raad ongeveer dezelfde overwe gingen heeft als het college." Ook van een verband tussen de kwestie-Verboom en de verplaats- ting van de de pallethandel van D van der Jagt naar de Molenpoldei is volgens hem geen sprake. „Ah dat zo was, dan hadden we die twee zaken dinsdagavond wel in één keer behandeld. Er is echt geen verborgen agenda." NIEUWDORP - De ene fietser beklimt het jui- de Jonker Fransweg is vooral geschikt om te trai- Want het viaduct is zo steil, dat een tegenligger chend, de andere ziet tegenwoordig tegen het rit- nen voor de bolletjestrui. Wie alleen van A naar pas zichtbaar is, als hij bovenop de bult is. Daar je van Arnemuiden naar Nieuwdorp op als tegen B wil fietsen, heeft er een obstakel bij. Voorzich- heeft hij dan wèl weer een leuk uitzicht over de een berg. Het viaduct over de nieuwe Sloelijn aan tigheid is geboden, ook voor automobilisten, vlakke Quarlespolder. foto Willem Mieras GOES - Een 34-jarige Goesenaar is in de nacht van dinsdag op woens dag aangehouden op verdenking van bedreiging en vernieling. Hij zou een 30-jarige plaatsgenote heb ben bedreigd en de ruit van haar woning hebben ingeslagen. Vol gens de politie ligt de toedracht in de relationele sfeer. Markt 51 Middelburg J T 0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met bospaddestoelensoep, stamppot spruitjes en speculaasparfait 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.00 uur Popmuziekquiz met Leo Blokhuis aanmelden bij: www.vitaevent.nl zondag 2 december, 13.00-17.00 uur Koopzondag en v.a. 15.00 uur ontmoet Francine Oomen wel even aanmelden bij: adm i nistratie@drukkerij middelburg.nl kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl door Lilian Dominicus WOLPHAARTSDIJK - Er komt een klim- en klautercentrum op kano haven De Piet aan het Veerse Meer, ten westen van Wolphaarts- dijk. Met de bouw van een klim toren hoopt buitensportbedrijf Ka- noa het seizoen te kunnen verlen gen. „We werken aan risicospreiding", verklaart Ron van der Wijk, eige naar van Kanoa. „Al onze activitei ten vinden in de zomer plaats, als het goed weer is. In de winter ligt alles stil. Met het klim- en klauter centrum erbij hebben we ook een binnenactiviteit." In de haven biedt Kanoa buiten sportfaciliteiten aan als een touw- klimparcours boven het water, een kanopoloveld, een kanoduiktoren, een handboogschietbaan en een beachvolleybalveld. Ook verhuurt het bedrijf waterfietsen, kano's, roeiboten en vlotten. De bestemmingsplanprocedure be gint binnenkort. Tip? redactie@pzc.nl De proefevacuatie van een deel van de bewoners van wijk Othe- ne in Terneuzen naar domein Puyenbroek bij Wachtebeke ken de gisteren een uitstekend ver loop. Toch begon zich in de loop van de dag een zorgrimpeltje in het gelaat van die Temeuzense ge meentebestuurder af te tekenen. „Kijk toch eens wat blijer", pro beerden omstanders hem op te vrolijken. Alles gaat toch als de gesmeerde bliksem en iedereen heeft het prima naar de zin in Wachtebeke." Dat laatste was juist het pro bleem voor de bestuurder: „Straks wil niemand meer te rug."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45