Shops verkassen maart 2009 industrie blijft Onderhoud asfaltwegen Terneuzen overheersen Z pzc Donderdag 29 november 2007 33 Als datum niet haalbaar is wordt uitgezien naar tijdelijke oplossing. door Eugène Verstraeten terneuzen - De streefdatum voor de verplaatsing van de koffieshops uit het centrum van Terneuzen naar het buitengebied is 1 maart 2009. Op die datum moeten de koffieshops hun definitieve of een tijdelijke locatie betrokken heb ben. Burgemeester en wethouders schrijven dat in het 'Actieplan ver plaatsing koffieshops'. De gemeen te laat een zogenoemde quickscan maken, waarbij binnen enkele zoekgebieden tussen Terneuzen en de grens de geschikte locaties voor vestiging van van een koffies hop in beeld worden gebracht. Wat die zoekgebieden precies zijn, daarover houden B en W 'om stra tegische redenen' de kiezen op el kaar. Wel worden volgens het tijd schema komende maand al ge sprekken gevoerd met de koffie shopeigenaren. In de quickscan wordt ook de mogelijkheid van een tijdelijke huisvesting meegeno men. Omdat de zaak nogal com plex ligt kan het namelijk best zo zijn dat er tegen maart 2009 nog geen definitieve verhuizing moge lijk is. Zo spelen zaken mee als de ontwikkelingen in de Koegorspol- der, de tunnel bij Sluiskil, de ver breding van de Tractaatweg en de glastuinbouwplannen. Bij de plan ning is uitgegaan van een voor spoedig verloop van alle procedu- in de planning van het college van B en W kunnen de koffie shops in Terneuzen per 1 maart 2009 uit de binnenstad verhui zen naar een nieuwe locatie. res en 'onvoorwaardelijke mede werking' van de koffieshopexploi tanten. Alleen al de periode voor de ruimtelijke procecures kan door bezwaar- en beroepsprocedu res sterk worden vertraagd. De ver plaatsing van koffieshop Check point over een afstand van amper 150 meter heeft bijvoorbeeld al vijf jaar in beslag genomen. Volgens het schema worden de ruimtelijke procedures in maart 2008 gestart. De nieuwe locatie, zo stellen B en W, moet zo weinig mogelijk over last geven. Om de bezoekers stroom om te buigen van de bin nenstad naar het buitengebied is het volgens het college van belang dat de koffieshops zo dicht moge lijk bij de Tractaatweg worden ge vestigd. Zo'n locatie is goed bereik baar voor autogebruikers, maar juist niet voor jeugdigen onder de 18 jaar. Een zorgpunt is volgens B en W wel de bereikbaarheid met het openbaar vervoer op de nieu we locatie. B en W willen ook voorkomen dat groepen inwoners geconfronteerd worden met de kof fieshops. Wat dat betreft zijn ook de fietsroutes van schoolgaande jongeren een zorgpunt. oostburc - Verkeersdrukte op het Ledelplein in cent deze stempel op de Eenhoornstad. Dat er te den. Als iedereen zich daaraan houdt is er niets Oostburg. Veel inwoners van Oostburg vinden hard wordt gereden vulde 62 procent in op het aan de hand. Natuurlijk zijn er knelpunten maar hun woonplaats verkeersonveilig. Dat blijkt uit formulier. Voorzitter Marleen de Jonge nuanceert Oostburg is best verkeersveilig. De praktijk is de enquête van de Stadsraad Oostburg. Van de de cijfers. „In vrijwel het hele centrum mag niet echter anders. Veel mensen rijden veel te hard." 2500 deelnemers aan dit onderzoek plakt 85 pro- harder dan dertig kilometer per uur worden gere- foto Wim Kooyman terneuzen - De industrie blijft de overheersende sector van de eco nomie in de Kanaalzone. Terwijl in Zeeland de sectoren zorg en in dustrie op het vlak van de werkge legenheid elkaar in evenwicht hou den met allebei zo'n 25.000 banen; werken er in de Kanaalzone slechts 3500 mensen fulltime in de gezondheids-en welzijnszorg en bijna 7700 in de industrie. Overigens is de werkgelegenheid in die sector de afgelopen tien jaar enorm gegroeid met circa 700 ba nen. Verwacht wordt dat de groei zich blijft voortzetten. De grotere ver grijzing van de bevolking in de streek (een kwart is ouder dan 50 jaar) zal de vraag naar zorg alleen maar doen toenemen. Werkzaamheden in verschillende kernen van gemeente. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In verschillende woonkernen in de gemeente Ter neuzen liggen de asfaltwegen er zo slecht bij dat een aantal weggedeel ten nodig opgeknapt moet wor den. Die onderhoudswerkzaamhe den beginnen maandag 3 decem ber in Axel. Daar wordt de Pieter Brueghelstraat aangepakt. Die krijgt een nieuwe toplaag. Het kar wei duurt tot 14 december. Maandag 10 december begint het onderhoud aan een gedeelte van de Eversdam in Westdorpe. Ook hier krijgt de weg een nieuwe top laag en wordt de verkeersdrempel herstraat. De uitvoering is voor zien tot en met 21 december. Vanaf half januari staat het Minis ter Lelyplein in Sluiskil op de plan ning. De klinkerverharding op de rijbaan tussen de Baljuwlaan en Kanaalweg wordt verwijderd. Na het aanbrengen van een gootcon structie en nieuwe trottoirbanden wordt een asfaltverharding aange bracht. De verharding van de bus haltes wordt gelijktijdig door een betonconstructie vervangen. Tussen de Kerkstraat en de Rent meesterstraat krijgt de Baljuwlaan een nieuwe asfaltlaag. De verkeers- Vanaf volgend week tot eind april krijgen wegen in de verschil lende woonkernen van de ge meente Terneuzen een nieuwe asfaltlaag. geleider wordt vernieuwd. Het ver keersplateau blijft gehandhaafd in een bestrating van rode beton- straatstenen. De uitvoering is voor zien vanaf half februari. Het ge deelte van de Regentstraat tussen de Drostlaan en Veldstraat wordt vanaf half maart aangepakt. In Sas van Gent starten medio maart werkzaamheden aan het Suikerplein. Er komt een nieuwe asfalt toplaag en nieuwe afvoerkol- ken. Ook de parkeervakken wor den opnieuw gemarkeerd. Half april tenslotte is het gedeelte van de Molenweg tussen de Eiken laan en Klapstraat in Koewacht aan de beurt. De werkzaamheden daar worden afgestemd op de uit te voeren rioolwerkzaamheden voor het nieuwe bouwplan aan de Molenweg. Kamerlid Aptroot legt in Sluis koers VVD uit sluis - WD-Kamerlid Charlie Ap troot komt vrijdag 7 december naar Sluis. De woordvoerder eco nomische zaken wordt door de WD-afdeling bijgepraat over de noodzaak van aanpak van de N61 en aanleg van een kanaaltunnel. Belangstellenden kunnen Aptroot vanaf 20.00 uur ontmoeten in Ho tel De Dikke van Dale, waar hij spreekt over de WD-koers na het vertrek van Rita Verdonk. Informatiebijeenkomst kookcursus voor 55+ hulst - De Stichting Welzijn Hulst begint in januari met een kookcursus voor senioren. In tien lessen leren 55-plussers een een voudige maaltijd bereiden. Er wordt een informatiebijeenkomst gehouden op woensdag 9 januari 2008 om 17.00 uur in de praktijk school aan de Frederik Hendrik straat in Hulst. Aanmelden kan bij Stichting Wel zijn Hulst, Broodmarkt 8 in Hulst via 0114-315513. Hardrijder moet zijn rijbewijs inleveren terneuzen - Een 26-jarige automo bilist uit Denderleeuw (B) heeft gisteravond rond negen uur in de Guido Gezellestraat in Terneuzen zijn rijbewijs moeten inleveren omdat hij veel te hard reed. De man reed met een gecorrigeer de snelheid van 116 kilometer per uur op een weg waar een maxi mumsnelheid geldt van 50 kilome ter per uur. Kamerlid Vietsch bij ledenvergadering CDA sluis - CDA-Kamerlid Antoinette Vietsch is vanavond in het Sluise centrum De Keure. Vietsch is on der meer woordvoerster voor archi tectuurbeleid en bouwregelgeving en -handhaving en lid van diverse Kamercommissies. Na de ledenver gadering van de Sluise CDA-afde- ling, die Vietsch uitnodigde, is ie dereen vanaf 20.30 uur welkom om het Kamerlid vragen te stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43