Schooldirecteur gaat na zijn Zeeland Toch risico op onteigening Perkpolder I 'Actief meezoeken naar huisvesting ROC' Kasten in trek bij vleermuizen Evacuatie 30 Donderdag 29 november 2007 PZCZ Hulst ziet dwang als uiterste middel tegen onwillige eigenaren. door Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - Huizenbezitters en grondeigenaren binnen recreatie project Plan Perkpolder lopen toch het risico op onteigening van hun eigendommen. Hoewel de ge meente Hulst altijd heeft gezegd uit te zijn op vrijwillige grondver werving, sluit zij onteigening toch niet uit. Voor het realiseren van Plan Perk polder (vakantiehuisjes, perma nent bewoonbare woningen, een jachthaven, golfbaan en een na tuurgebied in de omgeving van de oude veerhaven) is 250 hectare (landbouw)grond nodig. De Dienst Landelijk Gebied (DLG) is ingeschakeld om de benodigde grond voor de gemeente te verwer ven. Wethouder Frank van Dries- sche heeft altijd benadrukt dat de inzet is de percelen op vrijwillige basis in eigendom te krijgen. Van onteigening zou geen sprake zijn. Volgens Peter Sturmans, namens de DLG, wordt onteigening echter helemaal niet uitgesloten. „Als Wanneer de onderhandelingen voor vrijwillige grondverwerving vastlopen, wordt onteigening van eigendommen in Plan Perk polder niet uitgesloten. door Frank van Cooten SLUIS - Zes dwergvleermuizen heb ben hun intrek genomen in de voor hen bestemde kasten aan het Blauwe Torenpad in Sluis. De kas ten voor de vleermuizen zijn ge plaatst nadat begin dit jaar een groot aantal zeer oude populieren uit veiligheidsoverwegingen waren gerooid. Ter compensatie voor de verdwij ning van rust- en schuilplaatsen van onder meer vleermuizen zijn toen enkele speciaal voor hen be doelde kasten geplaatst. Onlangs is een aantal gecontroleerd op bewo ners. In twee kasten zitten zes dwergvleermuizen. In zes andere zijn sporen van vleermuizen aan getroffen. ZEEUWSE Gisteren vond de proefevacuatie plaats van een deel van de bewo ners van de wijk Othene in Terneu- zen naar domein Puyenbroek bij Wachtebeke. Die kende een uitste kend verloop. Toch begon zich in de loop van de dag een zorgrimpeltje in het gelaat van die Terneuzense gemeentebe stuurder af te tekenen. blijkt dat we er met één of twee partijen absoluut niet uitkomen, de onderhandelingen muurvast zit ten en we gewoon niet voor- of achteruit kunnen, dan sluit ik ont eigening niet uit", antwoordde Sturmans op vragen van de Huls ter partij Algemeen Belang in de adviescommissie Ruimte. Hij bena drukte dan wel dat het om een noodgreep gaat, maar dat het mid del onteigening uiteindelijk niet wordt geschuwd. Als een paar eige naren in het gebied de poot stijf houden of een onredelijk hoog be drag eisen, wordt hun eigendom niet buiten het plan gehouden, maar lopen ze het risico dat een onteigeningsprocedure wordt opge start. Bezorgde grondeigenaren en pachters hebben zich inmiddels verenigd in een belangenclub. De betrokken publieke partijen (gemeente, provincie, Rijkswater staat, waterschap Zeeuws-Vlaande- ren, DLG, Dienst der Domeinen en Staatsbosbeheer) binnen Plan Perkpolder werken inmiddels toe naar de ondertekening van de be stuursovereenkomst (BOK). In de BOK wordt geregeld hoe de plan uitwerking, de (toekomstige) sa menwerkingsvorm, de realisatie, het beheer, de exploitatie en de ri sico- en verantwoordelijkheidsver deling voor Plan Perkpolder wordt vastgelegd. De ondertekening van de BOK is gepland op 19 december. Goes/Oostburg, Juwelier 't Goudoppertje (Goes, Lange Kerkstraat 48 Oostburg. Burg. Burchtstraat 8-10) Middelburg, vd Have Juweliers - Gouddoppertje, Nieuwe Burg 16 Terneuzen, Juwelier Wijffels,Noordstraat 103 Vlissmgen, Juwelier van Boven, Walstraat 90 v.edox-watches.c Tip? redactie@pzc.nl Tot verbazing van zijn omstan ders. „Kijk toch eens wat blijer", probeer den ze hem op te vrolijken. „Alles gaat toch als de gesmeerde bliksem en iedereen heeft het pri ma naar de zin in Wachtebeke." Dat laatste was juist het probleem voor de bestuurder: „Straks wil nie mand meer terug." Paul Geilleit stopt als directeur van De Regenboog- Wingerd. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Op de deur van zijn kantoor hangt een handgemaakt kalendertje. Nog één dag, herin nert het groene papier hem aan de dag waarop alles voor het laatst zo vertrouwd zal zijn als het 35 jaar was. Paul Geilleit uit Sint-]ansteen neemt morgen afscheid als direc teur van De Regenboog-De Win gerd in Terneuzen, een school voor zeer moeilijk lerende kinde ren van vier tot twintig jaar. En dat zal best even vreemd aan voelen, voorspelt hij. Geilleit (60) is verweven met voor al De Regenboog, waar hij in 1972 als leerkracht zijn intrede deed. Acht jaar later werd hij directeur van de school voor moeilijk leren de kinderen in de voormalige land bouwschool in de Hulster Tabak- straat „Ja, ik draag een flinke geschiede nis met mij mee, want zowel in de school als in het speciaal onder wijs in het algemeen is veel veran derd. Je mag rustig stellen dat de scholen voor zeer moeilijk lerende door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van de gemeente Terneu zen moeten actief meezoeken naar een nieuwe locatie voor het ROC Westerschelde om deze onderwijs instelling voor Terneuzen te be houden. Dat is de strekking van een motie die volgende raadsvergadering wordt ingediend door de CDA-raadsleden Gea Korver en Henk Siersema. Ze proberen daar voor nu zo veel mogelijk steun van de andere fracties te krijgen. Het ROC heef al lang te kennen ge geven dat de huidige locatie aan de Vlietstraat te krap is. „Behoud en innovatie van het beroepson- kinderen (zmlk) echte onderwijs voorzieningen zijn geworden, waarin voor alle leerlingen doelen worden gesteld", vertelt Geilleit. „De leerlingenpopulatie is ook be hoorlijk veranderd. De zwaarte van de problematiek is vaak groter dan voorheen, vooral omdat er nogal wat leerlingen zijn met een combinatie van beperkingen. Neem bijvoorbeeld iemand met een verstandelijke handicap en een vorm van autisme. Voor die tweede handicap is terecht steeds meer aandacht, want die kan van grote invloed zijn op de mogelijkheden van een kind. 'Vroeger zeiden veel ouders dat ze het zo mooi vonden dat ik dit werk 'wilde' doen' Door die verandering is ook het onderwijs veranderd. Echt, de le raar in het speciaal onderwijs van vroeger is totaal anders dan die van nu. Je bent tegenwoordig veel meer een coach die tussen de leer lingen staat. Vroeger sprak je echt van een meester of juffrouw. En die wist alles." Het speciaal onderwijs trok Geil- derwijs zijn van groot belang voor de streek", betoogt het CDA. „Er zijn binnenkort gesprekken met het ROC", weet Siersema. „Met de motie willen we het college een steuntje in de rug geven. Ze oproe pen om de zaak vlot aan te pak ken." Er zijn al verschillende mogelijke locaties voor nieuwbouw ge noemd. De omgeving van het Leis ure Center en het Hoop-terrein zijn nog als serieuze mogelijkhe den over. Raadslid Pim Broekhuy- sen heeft al laten weten fel tegen de locatie de Hoop te zijn. Hij zal de CDA-motie dan ook niet steu nen als die locatie niet zwart op wit wordt uitgesloten. leit al toen hij nog op de kweek school (de latere pabo) zat. „Het geeft mij voldoening om kinderen met een handicap verder te hel pen in hun ontwikkeling. Vroeger zeiden veel ouders dat ze het zo mooi vonden dat ik dit werk 'wil de' doen, maar zo voelde het hele maal niet. Ik zei dan maar dat ik er gewoon voor werd betaald. Geluk kig kijken ouders daar nu wat an ders tegenaan", aldus Geilleit. Na een halfjaar dienstverband op een school in Arnhem en twee jaar op De Sterre in Sluiskil, kreeg Geilleit een baan op de afdeling voor moeilijk lerende kinderen van de Mariaschool in Hulst. In L975 verzelfstandigde deze tak tot De Regenboog. Een kleine twintig jaar later kwam het tot een fusie met De Wingerd in Terneuzen, dat was gespecialiseerd in voortge zet onderwijs voor moeizaam le rende kinderen. En toen in 1998 ook het speciaal onderwijs uit Oostburg onder dezelfde paraplu kwam, was het tijd om Hulst te verlaten. „Tot 2002 moesten kinderen uit Retranchement in Hulst naar school. Dat was onbegonnen werk, dus hebben we twee pan den in Terneuzen betrokken." En er komen nog meer veranderin gen aan, weet Geilleit. „Over een paar jaar is elke school verplicht passend onderwijs voor een leer ling te zoeken. Binnen de eigen or ganisatie of elders. Scholen krijgen dus een zorgplicht, die een ver regaande vorm van samenwer king vergt. De tijd van 'ieder zijn eigen vier muren' is absoluut voor bij. Basisscholen, het voortgezet en speciaal onderwijs zullen meer dan ooit moeten samenwer ken. Wij doen dat nu al met de openbare basisscholen in West- Zeeuws-Vlaanderen. En we zijn met orthopedagogisch kinderdag centrum De Tjasker (voor kinde ren van twee tot zes jaar) in Zaam- slag in overleg om hen vanaf au gustus 2008 in dit gebouw te huis vesten." Geilleit gaat met vervroegd pen sioen. Hij zal het dagelijks contact met de leerlingen missen, de hec- tiek die er zo nu en dan heerst een stuk minder. Binnenkort is er tijd voor de tuin, sport en reizen. En om zelf weer leerling te worden. Geilleit: „Wij gaan al jaren op va kantie naar Frankrijk. Ik wil de taal wat vloeiender leren spreken. Dus ga ik op Franse les." Timmermans Verduit GERECHTSDEURWAARDERS Goes - Borgen op Zoom - Tilburg Op 23 november 2007 heeft gerechts deurwaarder M. Rave te Goes op ver zoek van IDM Financieringen B.V. (geen ondernemer in de zin van art. 7 Wet op de Omzetbelasting 1968), te dezer zake woonplaats kiezende te Goes aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van Timmer mans Verduit gerechtsdeurwaarders/ incasso, bij exploot aan onder meer Eric Henricus Aloysius Baert thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in en buiten Nederland, betekend de grosse van het vonnis d.d. 1 oktober 2007 gewezen door de kantonrechter te Middelburg, waarbij laatstgenoemde onder meer is veroordeeld tot betaling van een geldsom. In dit exploot is tevens bevel gedaan om aan de inhoud van gemeld vonnis te voldoen. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot en vonnis wenden tot: Timmermans Verduit gerechtsdeurwaarders/incasso Vlasmarkt 6 4461 CW GOES tel. 0113 - 24 63 33 Paul Geilleit naast een leerling van De Regenboog-De Wingerd in Terneu zen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40