PZC 29 Project Sluis aan Zee blijft te fors F 1 :eeuws-vlaanderen Koffieshops mogelijk naar Koegorspolder Ouderen genieten van trouwe viervoeters deÜRVKKERY Geen geboortepremie Terneuzen Donderdag 29 november 2007 Staten steunen natuurherstel in Westerschelde Tip? redtern@pzc.nl Performances tijdens eerste Museumnacht in Middelburg Grote druk op landbouwgronden leidt tot bezorgdheid. door Frank van Cooten sluis - Het aangepaste project Sluis aan Zee is te fors van om vang. Er is sprake van een grote druk op het landbouwareaal en de maat en schaal van het project kan op gespannen voet staan met de aanwijzing van West-Zeeuws- Vlaanderen als Nationaal Land schap. Het Projectbureau Natuurlijk Vi taal stelt dit in een notitie voor de leden van de gebiedscommissie West-Zeeuws-Vlaanderen. Deze commissie bespreekt de notitie op vrijdagavond 7 december in een extra openbare vergadering in het belfort van Sluis. De uitvoering van Sluis aan Zee brengt weliswaar belangrijke doe len uit het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal nabij, zoals een belangrijke economische impuls voor de streek, maar 'de forse ruimtelijke ontwikkeling vraagt om een heel zorgvuldige inpassing in het (natio naal) landschap'. „Dit zou moge lijk een forse planaanpassing ver gen." In het gebiedsplan staan lovende woorden over het oorspronkelijke plan voor Sluis aan Zee. Dat ont werp is echter door de initiatiefne mers aangepast omdat dit finan cieel onhaalbaar bleek. De omvang van het gebied met woningen is flink toegenomen Ondanks de kansen van Sluis aan Zee voor de regio moet de om vang van het project wellicht worden aangepast, vindt het pro jectbureau Natuurlijk Vitaal. van twintig naar zestig hectare, de oppervlakte natuur stijgt van 26 naar 120 hectare en in het nieuwe plan is 240 hectare landbouw grond nodig. Dat was oorspronke lijk geraamd op veertig hectare. Het totale plangebied bedraagt 280 hectare. „De omvang van het plan gebied is aanmerkelijk groter dan in Natuurlijk Vitaal werd opgeno men. Dit kan het halen van doel stellingen uit Natuurlijk Vitaal be moeilijken", stelt het projectbu reau in de notitie. Ondanks de bezorgdheid biedt Sluis aan Zee veel kansen voor de regio, vindt het projectbureau. De aantrekkelijke woonomgeving trekt inwoners van buiten de regio aan, Sluis wordt aantrekkelijker door de aanleg van een haven met verbinding naar de zee, Retranche- ment krijgt nieuwe en aantrekkelij ke recreatieve mogelijkheden en de ontwikkeling van een zeesluis in Cadzand-Bad biedt extra moge lijkheden voor de badplaats. Inkrimping van het benodigde ge bied voor Sluis aan Zee is waar schijnlijk een van de drie opties die op 20 december aan de Sluise gemeenteraad wordt voorgelegd. Nieuw verkeersplein biedt op termijn prima mogelijkheden. door Conny van Cremberghe terneuzen - De kans is groot dat burgemeester en wethouders van Terneuzen de verplaatsingsproble- matiek van de Terneuzen se koffie shops enige tijd op zijn beloop la ten. Een mogelijke oplossing voor deze problematiek dient zich op termijn vanzelf aan. Zuidelijk van Terneuzen wordt na melijk een verkeersplein gebouwd voor de nieuwe aansluitingen op de Tractaatweg en de N62 naar de nog te bouwen tunnel onder het Kanaal Gent-Terneuzen. Aan dit plein is veel ruimte voorzien voor een tankstation en een hotel. Tus sen deze twee voorzieningen is een groot parkeerterrein voorzien. Het dagelijks bestuur van Terneu zen denkt dat een koffieshop aan dit verkeersplein niet misstaat. Er is namelijk voldoende ruimte, er zijn straks goede aan- en afvoerwe- gen en - wat minstens zo belang rijk is - de bebouwde kom van Ter neuzen en Spui ligt op behoorlijke afstand. Probleem is echter wel dat het plein niet eerder dan 2012 zal worden aangelegd. Tussen het verkeersplein en de in aanbouw zijnde skihal krijgt de ge meente Terneuzen straks de be schikking over ruim 30 hectare grond die bestemd wordt als be drijventerrein. Op dit terrein mo gen bedrijven komen die zich be zighouden met leisure-activiteiten of grootschalige detailhandel. pag 33: Shops verkassen maart 20C9 oostburc - „We beseffen dat we die mensen een dag met een gouden randje hebben aangebo den. Het enthousiasme was groot en er werd zichtbaar genoten", zegt Danielle de Poorter, be stuurslid van de hondenclub Aardenburg. Leden van de club waren gisteren met hun trou we viervoeters te gast in verpleeghuis De Stelle in Oostburg. Ouderen en hondjes bleken prima maatjes te zijn. Tijdens de aaimiddag mocht er naar hartenlust gestreeld en geaaid worden. Herinneringen uit een ver verleden kwamen bo vendrijven en hier en daar werd een hondje op schoot genomen. Het leverde aandoenlijke mo menten op waarbij je de gezichten zag opklaren. Naast het aaien lieten de leden ook zien hoe de honden allerlei behendigheidsspelletjes afwer ken. foto Wim Kooyman Markt 51 Middelburg T 0118 886 8S6 terneuzen - Het invoeren van een geboortepremie is geen effectieve manier om het inwoneraantal van Zeeuws-Vlaanderen op te krikken. Dat antwoorden burgemeester en wethouders van Terneuzen op een voorstel van raadslid Cees Freeke. Die had het idee geopperd om de geboorte van de eerste twee kinde ren in een gezin te belonen met respectievelijk 100 en 500 euro en vanaf het derde kind met een pre mie van 3000 euro. „Op zich kunnen wij ons vinden in uw aanbeveling om actie te on dernemen om het inwonersaantal van Zeeuws-Vlaanderen te verho gen", aldus het college. „Immers het dalend inwoneraantal baart ook ons zorgen. Echter bevolkings politiek achten wij een zaak van de nationale overheid." vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met bospaddestoelensoep, stamppot spruitjes en speculaasparfait 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.00 uur Popmuziekquiz met Leo Blokhuis aanmelden bij: www.vitaevent.nl zondag 2 december, 13.00-17.00 uur Koopzondag en v.a. 15.00 uur ontmoet Francine Oomen wel even aanmelden bij: administratie@drukkerijmiddelburg.nl kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39