'Sportboulevard kan wel beetje kleiner' Provincie niet volledig garant voor tekort Goes De revolutionaire crème die injecties overbodig maakt! Ithakaschool breidt uit op terrein Emergis DE RODE PILAREN BINNENLATEX 49,95 SPIEGELBEELD LowBudgetPC Projectontwikkelaar is bereid tot overleg over aantal woningen. door Dewi Cigengack MIDDELBURG - Projectontwikkelaar Arcus staat open voor onderhande lingen over het aantal woningen op de sportboulevard tussen Vlis- singen en Middelburg. Vlissingen wil daarover praten. „Het ligt eraan in welke mate Vlis singen wil overleggen. We maken natuurlijk geen plannen om ze ver volgens te veranderen", verklaart directeur Guy Habets. „Maar wel licht zou de woningbouw qua om vang iets kleiner kunnen." Habets is wel verbaasd dat Vlissin gen opnieuw wil onderhandelen. Hij was daar gisteren nog niet over benaderd door de gemeente. „Het verrast mij. Het plan is in nauw overleg met de gemeente tot stand gekomen. En wij vinden het een prima project zoals het er nu ligt." De gemeente Middelburg heeft er geen problemen mee dat Vlissin gen met Arcus om de tafel wil. „Het bouwprogramma van Arcus blijft immers het uitgangspunt. Wij vinden het wel goed dat Vlis singen ook nog kijkt naar de op brengsten in de grondexploitatie", zegt wethouder Hannie Kool-Blok land. Middelburg is vooral blij dat het sportdeel van het project nu voor rang krijgt. „Het is belangrijk dat dat deelplan doorgaat, en bij de uit voering prioriteit krijgt", bena drukt Kool-Blokland, „en het is uitstekend dat Vlissingen dat ook erkent." In het ontwerp van Arcus staan honderdvijftig hotel- en recreatie woningen en 96 zorgappartemen- Vlissingen wil met Arcus Project- ontwikkeling onderhandelen over de woningbouw op de sport boulevard. Ook komt er een ex tern onderzoek naar de plannen. ten gepland. Vlissingen twijfelt over dit plan, omdat het botst met de woningbouwplannen in andere delen van de stad, met name in het Scheldekwartier. Om de kosten en opbrengsten van het woningbouwplan te onderzoe ken zal de gemeente Vlissingen ex terne deskundigen inhuren. Welk bureau dit zal uitvoeren, is nog niet duidelijk. Ook weet de ge meente nog niet wanneer de on derhandelingen met Arcus begin nen. Naast woningen, hockeyvelden en een atletiekbaan, moeten op het terrein commerciële voorzienin gen en een parkeergarage met 370 plekken komen. Het commerciële deel bestaat onder andere uit een sportmedisch centrum en horeca gelegenheden. De sportboulevard zal de samen werkende gemeentes ruim zes mil joen euro kosten. Het is de bedoe ling dat ieder de helft van de kos ten op zich neemt. Tegels, sanitair en sauna's www.bruinsbruist.nl 0113-214049 - De Poel 2 GOES - De Ithakaschool in Goes krijgt uiterlijk in december 2009 een nieuw onderkomen op het ter rein van Emergis. In de nieuw bouw komen dertien lokalen, een gymzaal, een speellokaal, leraren- kamer en ruimtes voor onder meer orthopedagogie en maat schappelijk werk. De eerste paal gaat september 2008 in de grond. Grootste doelgroep zijn kinderen met autisme, die van over heel Zee land naar de Ithakaschool komen. De Ithakaschool is een nevenvesti ging van de Korczakschool in Mid delburg, een school voor leerlin gen met gedragsproblemen en/of psychiatrische problematiek. De Ithakaschool is de laatste jaren flink uit zijn jas gegroeid. Het gros van de lokalen op het Emergis-ter- rein zijn portocabins. Gemeente hoopte op dekking van gat in begroting Waterstad. door Frank Balkenende GOES - De provincie is niet van plan het tekort op het Goese wo ningbouwproject Waterstad volle dig te dekken. Het gaat om een gat van 8,4 miljoen euro. Gedeputeer de H. van Waveren wil zich in het college van Gedeputeerde Staten wel sterk maken voor een bijdrage. „Maar we gaan ons zeker niet voor acht miljoen euro garant stellen." Volgens Van Waveren is dat lo gisch, omdat naast de gemeente ook marktpartijen in het project Waterstad deelnemen: de project ontwikkelaars Proper Stok en Van Garderen 8c Dekker, evenals wo ningcorporatie RWS. Het college van GS zal voor 13 de cember een besluit nemen over een bijdrage. Voor die datum is ook bekend of het mogelijk is wa tergebonden bedrijven te verplaat sen naar de oostzijde van het ka naal door Zuid-Beveland bij Hans- weert. Enige haast is geboden, omdat de Goese raad 13 december besluit om Waterstad door te zetten. Het project omvat de bouw van bijna tweeduizend woningen op het havenindustrieterrein. In elf jaar tijd moet het gebied omgeto verd zijn in een woonwijk. De kos ten bedragen zo'n 130 miljoen eu ro, exclusief toekomstige prijs- en rentestijgingen. Financieel is de boel bijna rond. De enige onderzekerheid vormt de verplaatsing van een handvol watergebonden bedrijven. De pro vincie onderzoekt daarvoor twee locaties. Dat natte bedrijventerrein zou niet alleen als opvang voor Goese bedrijven moeten dienen, maar voor ondernemingen in heel Zeeland die aan vaarwater zitten en op hun huidige stek niet meer kunnen uitbreiden of moeten wij ken voor woningbouw. De provin cie richt haar vizier echter vooral op het Kanaal door Zuid-Beve land. De provincie wil wel bijdragen aan het Goese woningbouwpro ject Waterstad, maar is niet van plan het hele gat van 8,4 miljoen euro te dichten. DE innovatie onder de anti-rimpel behandelingen Gaat het verstijven van de proteïnen in de huid tegen Strijkt diepe rimpels glad HET alternatief voor bijvoorbeeld dure en ingrijpende behandelingen in de esthetica! Klinische cosmeceutica zonder doktersrecept WAARDECOUPON ir Plus® Lifting Cream j jr verpakking 109," ij: NU 2 verpakkingen voor de prijs van t! li Verkrijgbaar bij: Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vlissmgen www.derodepilaren.nl professionele groothandel in verf en schoonmaakartikelen alle kleuren verf te leveren NU aanbieding: 10 liter (80 m2) DIODEWEG 27 4338 PW MIDDELBURG tel. 06 5178 6602 verkrijgbaar vanaf 25,- 1 jaar geldig niet inwisselbaar tegen geld Massagepraktijk SHAO FU, 0118 468 763, info@shaofu.nl, www.shaofu.nl W PZC Donderdag 29 november 2007 mo6ie manier om dank je wettezegge^ SHAOFU MASSAGE juwelier goudsmid A/t cvrlotée Ehinger-Schwarz 1876 Langeviele 52/54 - Middelburg - Tel. nr. 0118 - 674102 AANBIEDING; Intel 4500 Dual core PC met Wireless. 2Gb geheugen, 500Gb harde schijf en Windows XP of Vista. 2 jaar garantie Zie wwwJowt>udgeb>c.nl voor meer info Herenstraat 17 kSddefburg (centrum; Tel 0118-617057 ema* nfo@lowbudge<t>c.n Betere computers voor betere prijzen Noordstraat 13, Axel Tel. 0115-562772 Brillen, oogmeting, contactlenzen /iw óf tede rt '857 Vestiging: Goes Lange Kerkstraat 48 - Oostburg Burchtstraat 8-10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35