A I Ondernemer moet zich Strijd tegen zandhonger Brief van Linda m Wer\ PZC i De krant 5 weken voor 15 euro! Prijs voor gsm-project 2 Donderdag 29 november 2007 pzc WILLEM VAN DAM Begin deze week maakte mijn hart een vreugdespronge tje; het gebeurt tenslotte niet dagelijks dat ik post krijg van Linda de Mol. Geachte meneer Van Dam, schreef ze: 'U bent geselecteerd door de centrale computer van de Nationale Postcode Loterij om kans te maken op 1 van de 500 studioplaatsen voor opna mes van de TV show Postcode Loterij Miljoenenjacht in de En- demol studio's te Aalsmeer. Naast een verzorgd dagarrange ment met lunchbuffet inbegrepen maakt u kans deel uit te ma ken van een exclusief gezelschap van Miljoenenjacht win naars.' Ach, wat lief van Linda. Afgezien van een ontbijtkoek die ik ooit tijdens een bin go-avondje won, viel ik nooit eerder in de prijzen, dus u be grijpt de opwinding die haar brief in Huize Van Dam teweeg bracht. We worden miljonair! En ik rep te me terstond naar zolder om de vlag uit te hangen. Ho, ho, temperde mevrouw Van Dam de feestvreugde, lees nog eens goed. En jawel hoor, daar was-ie, de adder onder het gras. Om tot de uitverkorenen te kunnen behoren diende ik eerst mijn 'persoonlijke kanscode' op het internet te activeren. Die verschaft mij toegang tot de 'kandidatenpagina', waarop me wordt gevraagd of ik vegeta risch en/of slecht ter been ben, vervolgens moet ik Linda toe stemming geven om een bedragje van mijn girorekening te plukken. En pas als ik dat heb gedaan, behoor ik mogelijk tot de gasten die op de zeventiende december in de Endemol stu dio's misschien een prijs winnen. Dag Linda. Ik ga gezellig bingoën in het buurthuis. Wie weet win ik weer een ontbijtkoek. En jawel hoor, daar was-ie: de adder onder het gras COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060, E-mail pzcfamilieberichten@wegenerdagbladen.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC 9331 rorgvuldig om net persoonsgegevens. )n heuolofon treft u nadere inlormatie Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor €15,- Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Sleutelwoord is vernieuwing. Toe ristische ondernemers moeten meer investeren in luxe, in exclu sieve voorzieningen en in samen werking met de omgeving. Op het gebied van luxe valt op te merken dat Zeeland maar een beperkt aan tal viersterrenhotels heeft en een hotel met vijf sterren geheel ont beert. Gezien de belangstelling van de categorie toeristen waarop de bedrijfstak zijn pijlen moet rich ten, zijn ook investeringen op het gebied van wellness zinvol. Ook zal toeristisch Zeeland op zoek moeten naar nieuwe arrangemen ten die meer aansluiten bij de wen sen van de doelgroepen van de toe komst. Het rapport wijst in dit ver band op koppelingen met natuur, landbouw, fruitteelt en visserij. Dat biedt mogelijkheden de toe rist Zeeland te laten beleven. De toeristisch-recreatieve branche in Zeeland bestaat grotendeels uit kleine bedrijven. De kleinschalig heid en het familiekarakter bepa len mede de aantrekkelijkheden van Zeeland Vakantieland, maar maken het voor ondernemers moeilijk om ingrijpende vernieu wingen tot stand te brengen. Daar bij komt dat marketing en promo tie onduidelijk en ongebundeld zijn. De Kamer van Koophandel en de andere organisaties die het actie plan hebben opgesteld, reiken de bedrijfstak de helpende hand. Op stapel staan onder meer trainin gen voor ondernemers en bijeen komsten waarop kansrijke toeris tische arrangementen in elkaar worden gezet. C. Schönknecht neemt de innovatieprijs in ontvangst. foto Ruben Oreel Toerisme in Zeeland De toerist verandert; de bedrijfstak moet mee. In een actieplan van de Kamer van Koophandel Zeeland en toeristische organisaties staat hoe. door Ben Jansen De sector Reislust Ver pozing in Zeeland moet zich voorberei den op een andere toe rist. De blik moet worden verlegd van de traditionele doelgroep (ge zinnen met kinderen) naar alleen staanden, vijftigplussers en fami lies en vriendengroepen die een ruim verblijf willen huren. Met zon, zee en strand kan Zee land zich niet langer onderschei den. Deze ingrediënten voor een vakantie zijn in het buitenland vol op te vinden en de kosten van de vliegreis erheen vormen geen be lemmering. De toerist van de toe komst koestert zich weliswaar net zo graag in de Zeeuwse zon, maar is ook op zoek naar mogelijkhe den voor een actieve vakantiebeste ding. Zeeland biedt daarvoor kan sen volop met zijn afwisselende landschap, rust, ruimte en variatie aan watersportmogelijkheden, maar hoe pak je zoiets aan? In hun rapport 'Spiegels voor Suc ces' - ook wel plechtig aangeduid als Deltaplan voor het toerisme - geven de Kamer van Koophandel en ondernemersorganisaties in de sector recreatie en toerisme de richting aan. door René Schrier Op je mobiele telefoon een MP3-bestand laden, waar na toeristische informatie over Zeeland te beluisteren is. Dat project (MOZAÏEK genaamd) is gisteren winnaar geworden van de Zeeuwse Innovatiesubsidie Toeris me 2007. Het bijbehorende geldbe drag van vijfduizend euro en een Zeeuws kunstwerk gingen naar de stichting Promotie Zeeland Delta, die het initiatief voor het project heeft genomen. Twee voorbeelden van toeristische informatie via de gsm zijn de individuele MP3 rond wandeling en de Mobiele Zeeland Gids. Met de MP3 rondwandeling kan de deelnemer eenvoudig een gratis routekaart downloaden met toeristische en recreatieve informa tie over een stad. De mobiele Zee land Gids is een 0900-nummer waar de toerist 24 uur per dag, ze ven dagen in de week informatie kan krijgen over Zeeuwse beziens waardigheden. Jury-voorzitter en kamerlid L. Blom sprak de hoop uit dat het geld gebruikt wordt om het project uit te voeren. Voor vier van de tien toeris tische overnachtingen is de camping de verblijfsplek. De vakantiewoning is goed voor 34 procent van de over nachtingen. De helft van de Belgen zit het liefst in een hotel. Buitenlandse gasten geven in Zeeland ongeveer 117 miljoen euro uit. Per vakantiedag is dat 54 euro. Landelijk spenderen buitenland se toeristen gemiddeld 177 eu ro. Streven is 10 procent meer toeristische bestedingen per overnachting in 2012. Effecten en maatregelen zandhonger onderzocht door Rijkswaterstaat. door Marcel Modde middelburg - De zandhonger van de Oosterschelde moet worden be trokken in het landelijk onderzoek van de commissie Veerman, Tot die slotsom komt het algemeen be stuur van het Nationaal Park Oos terschelde (NPO) op basis van mo gelijke maategelen die Rijkswater staat heeft verkend. De Deltacommissie komt rond sep tember met een langetermijnvisie voor de bescherming en ontwikke ling van de Nederlandse kust en het achterland. Directeur M. Hem- minga van Het Zeeuwse Land schap ziet daarin de mogelijkheid 'wilde plannen' als eilanden voor de kust een wat realistischer gehal te mee te geven. Hij doelt op een grootschalige zandsuppletie aan de Noordzeekant van de storm vloedkering. Die zandbanken kun nen met hulp van stroming en wind niet alleen het achterliggen de duingebied versterken, is de ver onderstelling, tegelijkertijd wor den zo de slikken en schorren in de Oosterschelde gevoed. Hemminga verwacht dat zo'n bre de aanpak uiteindelijk goedkoper zal zijn dan een miljoenen euro's kostende plaatselijke bestrijding van de zandhonger. Een vooruitge schoven kustverdediging zou bo vendien voldoen aan de opdracht van de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat tot innovatie bin nen het Deltagebied, gaf hij de 'ver kenners' van Rijkswaterstaat giste ren mee in de vergadering van het NPO. Onder de vlag van het overlegor gaan wordt dit voorjaar een sym posium gehouden over de gevol gen van zandhonger voor natuur, veiligheid, visserij en recreatie en de mogelijke maatregelen. De uit komst van die bijeenkomst voor belanghebbenden kan dan nog worden meegenomen in de afwe gingen van de commissie Veer- Het Nationaal Park Oosterschel de wil de strijd tegen de zand honger tot inzet maken van de commissie Veerman. Nieuwe zandbanken voor de kust helpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2