Half miljard boete makers van vlakglas Werven samen met leveranciers A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN m EU kibbelt over gsm-tv TILBURG PZC Donderdag 29 november 2007 1 9 HEB brussel - Een plan om tv-uitzen- dingen op gsm's te stimuleren in Europa zorgt voor verdeeldheid onder de EU-landen. De landen zijn het oneens of ze een bepaalde techniek moeten aanwijzen als de standaard. De Europese Commis sie had daarvoor deze zomer de Nokia-techniek DVB-H voorge steld. Dankzij de standaard zou den telecombedrijven eindelijk meer tv op gsm's gaan aanbieden. Niet nodig, vinden Nederland en grote landen als Duitsland en Groot-Brittannië. Ze vinden dat niet de overheid, maar de markt de standaard moet vaststellen. Brancheorganisaties geven goed voorbeeld van ketenintegratie. zoetermeer - De brancheorgani saties VNSI (scheepsbouw- en re- paratiewerven) en Holland Mari ne Equipment (HME, maritie me toeleveringsindustrie) gaan sa menwerken in Scheepsbouw Ne derland, zo lieten ze gisteren we ten. Deze nieuwe organisatie gaat per 1 januari 2008 van start en ves tigt zich in Zoetermeer, bij de me taalwerkgeversorganisatie FME. „Zowel de VNSI als HME zijn voorstander van ketenintegratie. Dan moet je als brancheorganisa ties het goede voorbeeld geven", al dus de gezamenlijke verklaring. De bundeling moet in de eerste plaats leiden tot meer kracht in de belangenbehartiging. VNSI en HME blijven als organisa ties wel bestaan, maar alle activitei ten worden uitgevoerd door Scheepsbouw Nederland. De voor zitter rouleert om de twee jaar. Fred van der Wal van VNSI wordt de eerste voorzitter. Vier marktleiders hielden prijzen in heel EU kunstmatig hoog. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Europees commissaris Neelie Kroes heeft vier grote pro ducenten van glas een boete opge legd van in totaal 487 miljoen euro wegens kartelvorming. De Europe se consument heeft volgens Kroes jarenlang te veel betaald voor ven sterglas, glazen deuren en spiegels, omdat de glasmakers de markt ver deelden en illegale prijsafspraken maakten. Het is de op vier na hoogste boete ooit door de Europe se Commissie opgelegd aan een kartel. De vier bedrijven beheersen sa men 80 procent van de Europese markt voor vlakglas voor de bouw, die goed is voor een omzet van zo'n i,7 miljard euro per jaar. Het zijn het Amerikaanse Guardian, dat 148 miljoen euro boete moet betalen, het Britse Pilkington (140 miljoen), het Franse Saint-Gobain Eurocommissaris Neelie Kroes EU-commissaris Kroes heeft vier fabrikanten van vlakglas beboet voor het maken van kartelafspra ken. De fraude kwam aan het licht door eigen onderzoek. Huizenprijs daalt licht in oktober apeldoorn - De gemiddelde hui zenprijs in Nederland is in okto ber met 0,6 procent gedaald ten opzichte van september. Vergele ken met oktober vorig jaar steeg de gemiddelde koopsom met 4,6 procent. De gemiddelde koopsom van huizen lag vorige maand op 251.238 euro. Het aantal verkochte woningen is in oktober gestegen met 17 procent. Bedrijven azen op EU-satellieten brussel - Bedrijven lopen zich warm voor de megacontracten om Europese gps-satellieten te bou wen. Ministers van Verkeer van de 27 EU-landen bespreken vandaag hoe ze het project gaan aanbeste den. De satellieten zijn met 3,4 mil jard euro de grootste EU-aankoop ooit. De gps-satellieten moeten Eu ropa in 2013 onafhankelijk maken van Amerikaanse of andere naviga tiesystemen. Deel Van der Moolen verkocht aan Lehman new york - De Amerikaanse za kenbank Lehman Brothers neemt de Amerikaanse specialist-activitei ten van effectenhuis Van der Moolen over. Dat meldde zaken krant Financial Times gisteren. Het Nederlandse effectenhuis zet te de activiteiten van specialisten die transacties tot stand brengen tussen kopers en verkopers van be paalde aandelen in de etalage. VW opent eerste fabriek in Rusland moskou - Volkswagen, de grootste autofabrikant van Europa, heeft gisteren zijn eerste fabriek in Rus land geopend. De fabriek ligt bij de plaats Kaluga, 170 kilometer ten zuidwesten van Moskou. VW ziet Rusland als een belangrijke groeimarkt. Het Duitse concern wil het huidige marktaan deel van 3 procent uitbouwen tot 10 procent in 2010. Uiteindelijk ko men er 3000 mensen te werken. Blue Wing en PIA van zwarte lijst luchtvaart brussel - De Surinaamse lucht vaartmaatschappij Blue Wing Airli nes en Pakistan International Airli nes (PIA) hebben hun veiligheid dusdanig verbeterd, dat ze van de zwarte lijst van de Europese Unie zijn gehaald. PIA mag nu weer on beperkt op Europa vliegen, terwijl Blue Wing weer mag vliegen naar Frans Guyana, dat onder de EU-luchtvaartregels valt. INC wil tweede vastgoedfonds in China honckonc - ING Real Estate is van plan in 2008 een tweede vast goedfonds in China te lanceren ter waarde van ongeveer 700 miljoen dollar (476 miljoen euro). Met het fonds wil de vastgoedpoot van bankverzekeraar ING tegemoetko men aan de sterke vraag naar Azia tisch vastgoed op een moment dat het slecht gaat op de Westerse markt. Het fonds gaat investeren in bedrijfspanden en woningen. itj (134 miljoen) en het Japanse Asahi (65 miljoen). Volgens Kroes hebben de top mensen van deze bedrijven jaren lang geheime ontmoetingen ge had in hotels en restaurants, waar zij samenspanden om prij zen af te spreken en het moment van prijsverhogingen te coördine ren. „Ze wisten dat wat ze deden ille gaal was", aldus Kroes gisteren. Asahi kreeg een lagere boete dan de anderen omdat het aan het on derzoek heeft meegewerkt. Kroes zei dat de zaak niet door een klok kenluider aan het licht is geko men, maar door speurwerk van haar eigen mensen en van de auto riteiten in de lidstaten. „Dat toont aan dat kartels altijd uitkomen, of er nu een klokkenluider is of niet. En de straf zal zwaar zijn. Wij tole reren niet dat bedrijven de consu ment bedriegen", aldus de EU- commissaris. Hoeveel de consument te veel be taald heeft voor het glas in zijn wo ning, kon Kroes niet zeggen. „Maar het was geen koffiegeld." De prijsopdrijving heeft in de hele EU plaatsgevonden. De vier be drijven beheersen viervijfde van de Europese markt en tweederde van de wereldmarkt. Kroes zei dat gedupeerden naar de rechter in hun land kunnen stappen om compensatie te eisen. Drie van de vier bedrijven zijn ook in Nederland actief Asahi (AGC-Flat- glass) zit in Tiel, Pilkington Be nelux in Enschede, en Koninklij ke Saint-Gobain Glass in Veenen- daal. It Stoomcabine/Whirlpool akfie, Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o,a Riho, Schavis, Wilux, Ri-jo, Villeroy 8 Sodi, If Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 t/m 10%. (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2500,- k Extra kortingen tot 1W aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy 8 Both en Sphinx keramiek, Hoppe en Wilux etc Voorbeeldkorting: Kranen Sani-Dump korting M Extra leverancierskorting 10% Extra Ballonkorting max 10% Ruime showrooms met de nieu 85 Badmeubels: o.a, Thebalux, Primabad, Pelipal, Sanijura, Riho, Hagon, Gebo. Banubad, Oetremmerie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kermi, Samo, Riho, Novellini, Villeroy Boch, PDP en Wilux. 90 Baden: o a. Villeroy Boch, Sphinx. Riho. Wilux. Hoesch. Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit, Ideaal Standaard. Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe. Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho. Jacuzzi, Villeroy Boch, Ri-Jo, Wiiux en SchSvis. Wand- eh Vloertegels: o.a. Grespania. Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19