M antelzorg Geidschieter v°°r ex-°AF moet in cao's Kom kerst proeven bij GroenRijk Investeerder Candover koopt Stork GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2*0118-470400 GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 www.groenrijk.nl GroenRijk Middelburg is elke avond geopend tot 21.00 uur W pzc Donderdag 29 november 2007 17 naarden - De Britse investeerder Candover neemt het industrieel concern Stork uit Naarden over. Na de overname wordt Storks divi sie Food Systems verkocht aan de IJslandse grootaandeelhouder Ma- rel. De verkoopprijs van het onder deel, dat machines maakt voor de voedselverwerkende industrie, is circa 415 miljoen euro. Dat hebben Candover en Stork gisteren geza menlijk bekendgemaakt. Candover biedt nu 48,40 euro per aandeel Stork, ofwel 1,5 miljard eu ro in totaal. De Britten trokken medio september een bod op het concern in van 47 euro per aan deel. Candover kon niet aan de 65 pro cent van de aandelen Stork komen waarbij de investeerder het bod ge stand wilde doen, omdat de IJs landse investeerder LME dwarslag. LME, waarvan Marei deel uit maakt, heeft bijna 43 procent van de aandelen Stork in handen. Marei liet in de afgelopen twee jaar meerdere malen weten geïnte resseerd te zijn in de overname van Stork Food Systems, dat net als de I|slanders machines maakt voor de voedselverwerkende indus trie. Medio december deed Candover ook al een bod op Stork, maar dat ging mis omdat LME, een grote aandeelhouder in zowel Marei als Stork, toen dwarslag. Vakbonden willen dat werkgever onbetaald verlof gaat aanvullen. den haag - Werknemers moeten doorbetaald krijgen als ze verlof opnemen om te zorgen voor een zieke partner, ouders of kinderen. In de komende cao-onderhande lingen gaan vakorganisaties be taald verlof voor mantelzorgers re gelen. Ze willen dat werkgevers de helft van het loon aanvullen. Werknemers mogen nu geduren de maximaal dertien weken halve dagen onbetaald vrij nemen om voor hun hulpbehoevende part ner, kind of ouder te zorgen. Dat deel zou voor ongeveer de helft moeten worden aangevuld, zodat driekwart van het loon wordt doorbetaald. In enkele relatief kleine cao's is een en ander al geregeld. De bon den willen dat het straks in alle cao's zwart op wit staat. Uit nieu we enquêtes van de FNV blijkt dat 77 procent van de mantelzorgers Enquêtes wijzen uit dat veel man telzorgers op hun werk in de knoop komen. Ze willen afspra ken voor verbetering straks vast leggen in alle cao's. problemen ondervindt. Financiële belemmeringen onder de ruim vijfhonderd ondervraagden scoren hoog in de enquêtes, evenals pro blemen om vrij te nemen. Liefst 80 procent van de respondenten voelt zich overbelast. „Mede op basis van de enquêtege- gevens staat het vastleggen van be taald verlof in de komende cao-on derhandeling met stip op één", zegt Linda Rigters van de FNV. „Hoge prioriteit heeft ook het recht op tijdelijk minder werken en flexibele werktijden. In het alge meen zouden we graag zien dat werkgevers meer aandacht hebben voor mantelzorgers. Die voelen zich nog erg vaak onbegrepen." CNV-bestuurder Yvon van Houdt zegt de cao zodanig te willen aan passen dat afspraken-op-maat mo gelijk zijn met de werkgever. „Som mige mensen zijn niet gebaat bij een hoop vrije dagen. Zij moeten geregeld van het ene op het ande re moment met een ziek familielid nar de specialist. Dat moet ook mogelijk worden." In de Stichting van de Arbeid - waarin werknemers, werkgevers en kabinet belangrijke zaken be spreken - worden de problemen voor mantelzorgers ook onder de aandacht gebracht. eindhoven - Bij DAF-curator L. Deterink heeft zich een geldschie ter gemeld, die de mogelijkheden wil onderzoeken om 3,3 miljoen euro voor te schieten voor vierhon derd oud-werknemers van DAF. Die ex-DAF'ers zijn zeventig jaar en ouder. Ze wachten al vijftien jaar, sinds het faillissement van de fabriek, op een toeslag op hun toenmalige VUT-uitkering. Daarbij gaat het om bedragen van duizen den tot enkele tienduizenden eu ro's. Deterink wil alleen bevesti gen dat hij is benaderd door een, wat hij noemt, 'respectabele partij' die een oplossing wil zoeken voor de betrokken werknemers. www.pzcadverteren.nl WeGeNOR dagbladen Vlinderorchidee Phalaenopsis met 1 tak. Langbloeiende kamerplant in sierlijk wit. Potmaat 12 cm. Exclusief decoratie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17