Meningen boek online of bel 0900 - 9697 PZC Donderdag 29 november 2007 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Politie-optreden 14 De Zeeuwse politie ligt opnieuw onder vuur. Ik vind het wel goed dat de korpschef laat weten dat je niet altijd applaus kan oogsten. Maar ik vraag me af of hij het so ciaal leiderschap toont dat ge wenst is om een politiekorps te sturen. Een excuus is dat vanaf de jaren zeventig geleidelijk het be grip voor anderen en de tact om met anderen om te gaan en te stu ren is verminderd. Men is harder en ongevoeliger dan de generatie die met pensioen aan het gaan is. Maar laten we de kinderen niet vergeten bij wie dat proces nog ver der heeft doorgezet. Overgevoelig heid voor fouten van een ander en maar weinig begrip voor de moei lijke taak van de politie als orde handhaver. Ach, in het onderwijs is het precies hetzelfde. Politie en leerkrachten wordt vaak het bloed onder de nagels vandaan gehaald. Daar mag ook wel eens op gewe zen worden. Hester van Rees Marktveld 7, Kloetinge Politie-optreden 15 Wat zo prachtig was aan het alge mene geweld van de politie, de media en het Laks: Dat opa's hun kleinkinderen sloegen; Dat C2000 het aflegt tegen MSN; Dat de onaf hankelijke media (tussen twee haakjes) ook van alles verzint en dat als je hier iets over zoekt op het internet een volledige eenzij dig beeld van zaken krijgt, zoekt u zelf maar. Je zult maar de orde in opdracht moeten bewaren. Wie was er eigenlijk fout? De politie, die door de linies naar achter had moeten lopen om te kijken of de burgermeester met de verzamelde pers daar stond samen met de rad draaiers? Wij zullen het nooit we ten, maar het lijkt mij een redelijk generatieconflict. Dirk van der Plas Vlissingsestr. 22, Middelburg Trein Het beleid van de NS pakt voor zijn Zeeuwse reizigers zeer klant onvriendelijk uit (PZC, 21 novem ber). Misschien een halfuurs- dienst, maar nu uitstel. Terug naar af! Ik reis met de trein van Rilland naar Dordrecht; in de afgelopen twee weken had ik vijf keer een uur vertraging. Kassa (55,00 euro) maar wel laat thuis. Wonende op een dorp maak ik slechts éénmaal per uur kans om thuis te komen. Dus wat mij betreft mag de trein elk half uur stoppen. De reactie van de wethouder in de gemeente Kapelle was goed: elk half uur een trein die overal stopt. Dat is kosten besparend voor de NS en de klan ten zijn tevreden. Ik ben het niet eens met de brief schrijver (PZC, 24 november) als hij stelt dat de trein waarin hij zit maar langs al die dorpen moet sui zen. Hij heeft nu al twee keer per uur de kans om in Middelburg te komen. In die dorpen (vier langs de lijn) willen mensen ook graag op tijd naar en van hun werk kun nen. H. Vermeulen Stellestraat 50, Rilland Maaibeleid Onlangs zijn 123 klachten aan de wethouder overhandigd (over het maaibeleid aan de Otheense Kreek in Terneuzen). Het betreft de vele overlast door het nieuwe maaibe leid van slechts twee keer per sei zoen van de groenstroken rond de kreek. Hierdoor is er veel extra on kruid in de tuinen en ook onge dierte bij uitlaten van honden. Al leen mensen rond de kreek heb ben hun klachten ingediend, ter wijl er veel meer gedupeerden zijn. Het probleemgebied loopt vanaf de Jan van Galenstraat tot en met de Dommelstraat. Bij de start destijds van het nieuwe maai beleid heeft wethouder Hamelink op de voorlichtingsavond duidelijk beloofd dat met eventuele overlast rekening zal worden gehouden. Het landschap is er voor de burger en niet andersom. Raadslid Clijsen noemt het 'een paar klachten' en weet vermoedelijk niet waar het om gaat. Zijn 'GroenLinks' kiest voor hoog gras boven mens en dier. Jammer dat er nog geen ver kiezingen zijn. J. de Croene Van Diemenstraat 22, Terneuzen Woningtekort In het artikel (PZC, 27 november) 'Nederland lost woningtekort niet op' heeft Peter Boelhouwer kritiek op de omgang van het kabinet met de fijnstofnorm. Ik citeer: 'Er is geen enkel Europees land dat de fijstofnormen zo scherp hanteert als Nederland'. Hierdoor liggen bouwprojecten stil of lopen vertra ging op. Ik begrijp uit zijn woor den dat hij deze normen liever ne geert en gewoon door wil bou wen. Wat dan gebeurt is dat men sen komen te wonen in een omge ving die ongezond is. Het is jam mer dat hij niet inziet dat een goed en gezond leefklimaat in dit verhaal het belangrijkst is. En voor wat het feit dat Nederland de normen het scherpst hanteert betreft: Eindelijk is Nederland een keer de beste leerling van de klas! E. van Uffelen Klein Wassinkstraat 16, Colijnsplaat Crisis Vlissingen Zomaar een aantal vragen: Waar om is er zo'n oorverdovende stilte onder de ingezetenen van de ge meente Vlissingen ten aanzien van de bestuurlijke crisis? Waarom werd er door Cor de Jonge via de cartoon van 24 november karakter moord gepleegd op de burgemees ter? Waarom publiceerde de redac tie deze cartoon die de burgemees ter zo beschadigt? Is men vergeten wat er onder haar regime geduren de de voorgaande en huidige ter mijn tot stand is gebracht? Waar om moesten twee goede wethou ders en een nieuweling in het colle ge het veld ruimen? Was men zo beperkt in het vinden van positie ve oplossingen dat men deze weg wilde bewandelen? Ten slotte als het kabinet valt, worden er verkie zingen uitgeschreven. Als dit vol gens de wet niet mogelijk is, waar om heeft de gemeenteraad dan zelf niet gekozen om af te treden? Jan Weug Willem Klooslaan 46, Vlissingen Bedrijfsleven Scholen voorzien in kennis om het bedrijfsleven draaiende te hou den en zijn hierbij niet alleen ver antwoordelijk voor de instroom van kennis maar hebben ook een specifieke verantwoording om de kennis-uitstroom door pensione ring te beperken (PZC, 27 novem ber). Deze kennis is voor het bedrijfsle ven van grote waarde, omdat ze een symbiose is van theorie en ja renlange praktijkervaring. Dit in te genstelling tot de instromende ken nis van nieuw personeel die deze vertaalslag naar de praktijk nog moeten maken. Daarom ben ik ge lukkig met het initiatief van de Ho geschool Zeeland om 'tools' te ont wikkelen om deze kennis uit stroom te beperken. Natuurlijk ligt primair de verantwoording bij de bedrijfsleiding maar daar waar de relevantie van deze kennisuit stroom bij sommige bedrijven on voldoende wordt herkend of door korte termijn visie wordt ontkend, kan de Hogeschool Zeeland hierin faciliteren. T. van der Muil Esdoomstraat 18, 's-Cravenpolder Besmette teken Regelmatig lezen we over proble men met besmette teken, maar ge zondheidsinstanties steken nog steeds de kop in het zand (PZC, 28 november). Afgezien van vrijblij vende onderzoekjes (die gelijk de prullenbak in kunnen) gebeurt er niets. De deskundigheid van huis artsen en specialisten ten aanzien van diagnose en behandeling van Lyme is vaak van een onvoorstel baar laag niveau. Nog steeds wordt overal gewerkt met de waardeloze Elisa-bloedtests. En zelfs mét een positieve bloedtest en ernstige klachten mag een patiënt blij zijn als hij/zij een antibioticakuur krijgt (u weet wel, slecht voor het milieu) die voor een gemiddeld Nederlands varken routine is. Artsen houden soms een bloed test zolang tegen ('allemaal flauwe kul, die Lyme') dat de patiënt al in het derde stadium verkeert waar bij - zelfs met zware antibioticaku- ren - volledig herstel vaak niet meer mogelijk is. Het medeverantwoordelijke RIVM houdt zich liever bezig met exoti sche dierziekten, bovendien moe ten we onze toeristen niet onno dig bang maken. Gaat u vooral lek ker slapen. Niek Haak Spanjaardstraat 9, Middelburg N57 Helaas, maar ook deze poging om de Noordelijke rondweg Seroosker- ke onder de aandacht te brengen is door onvolledige weergave mis lukt. Reactie op stuk van vier plan nen voor aansluiting van N57 (PZC, 27 november). In mijn be toog heb ik drie maal de noordelij ke rondweg Serooskerke genoemd, die nu door het schrappen van het Veerse deel van de N57 niet door dreigt te gaan. Deze noordelijke rondweg is ech ter voor de leefbaarheid van een deel van Serooskerke van essen tieel belang, gezien de verwach ting van Rijkswaterstaat dat in 2010 tienduizend motorvoertui gen per etmaal door Serooskerke zullen denderen. Daarnaast kan niet alleen de Wilgenhoekweg niet mooier gemaakt worden. Dat geldt ook voor de Oostkapelseweg, Torenstraat, Vrouwenpolderseweg, Kerkring, Zandput. Kortom een groot gedeelte van het prachtige Belvedereplan staat op losse schroeven. Theo Geschiere Wilgenoekweg 23, Serooskerke Wilt u de feestdagen uitgebreid vieren? Dan heeft KRAS een topper voor u in petto! Wat dacht u van het 5-sterren Hilton Luxemburg inclusief ontbijt vanaf slechts 149? Boek snel, want VOL=VOL! FEESTDAGEN IN LUXEMBURG De feestdagen kunt u ook in Luxemburg vieren! Boekt u de 5-daagse kerstreis, dan zijn er ook nog 2 kerstdiners inclusief. Oud Nieuw in Luxemburg? Dan heeft u op 31/12 een volledig verzorgd galadiner! Boek snel en verheug u op de komende feestdagen! Dat wordt genieten! LUXEMBURG Luxemburg-Stad is prachtig gelegen op een rotsplateau. Slenter eens door de oude stad, waar de nauwe straatjes, de wachttorens en stadsmuren het verleden laten herleven. Bezoek o.a. het Historisch Museum en de Notre Dame. Ook in de omgeving hoeft u zich niet te verve len. Op steenworpafstand liggen Echternach en Vianden, met een schitterende ligging in het groene dal van de rivier de Our. Ook een bezoek aan Duitslands oudste stad Trier en de Belgische Ardennen mag niet ontbreken tijdens dit heerlijke verblijf! HILTON LUXEMBURG***** U verblijft in het super-de-luxe Hilton Luxemburg. Dit hotel ligt in een groene omge ving, nabij het stadscentrum. Het hotel beschikt over o.a. gezellige bar, restaurants, fitness ruimte, sauna en overdekt zwembad (gratis). Bovendien kunt u uw auto bij het hotel gratis parkeren! INCLUSIEF: verblijf in het 5-sterren Hilton Luxemburg, in een 2-pers.kamer, met ontbijt, 1 diner (3-daagse reis), 2 diners (4-daagse reis) en Kruidvat shopping voucher t.w.v. 20. Aankomstdata: maandag, woensdag, donder dag en vrijdag van 7/12 t/m 28/3 3 dagen 4 dagen December v.a. €149 v.a. €219 Januari-maart v.a. €155 v.a. €225 Reserveringskosten 15 per boeking (ver plicht). Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor meer informatie, zie www.kras.nl/26167 (3 dagen), zie www.kras.nl/26168 (4 dagen). Weg met de feestdagen, zie www.kras.nl/24412 waarom zou je verder zoeken rtïïi r 5-sterren hotel'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11